Povídky

Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351959/bmid_povidky-EDO-351959.jpg 4 33 6

Výbor povídek od slavného otce americké literatury Mark Twain (1835–1910) byl především průkopníkem humoristické literatury v Americe. Sám se zdráhal jím být, neboť humor byl vnímán jako nižší forma psaní. Tomuto žánru se však svým temperamentem nemohl vyhnout. Jeho styl nemá obdoby. William Faulkner ho právem označil za otce americké literatury.... celý text

Katania
10.08.2023 4 z 5

Jak už to u povídek bývá, některé jsou slabší, některé povedenější. Tady převládají ty lepší.

Bubo19
14.09.2021 4 z 5

Musím říct, že povídky mě baví čím dál víc. V této knize je jich pět a nejvíc se mi líbily dvě poslední - Žije, nebo je mrtev? a Milionová bankovka. Mark Twain je sice napsal před více než sto lety, ale četly se výborně a kolikrát mi přišlo, jako by vznikly nedávno. Určité typy lidí se prostě vyskytují v každé době. Jsem ráda, že jsem si konečně přečetla knihu od tohoto autora a doufám, že časem přidám i další.

missbellatrixx
06.03.2021 4 z 5

Moc pěkný to bylo...

Greenfingers
17.01.2020 4 z 5

Z pěti povídek vydaných v tomto výběru mě kromě již klasické Milionové bankovky zaujalo povídání o mazaných malířích (Žije nebo je mrtev) a roztomilá chuťovka Uloupený bílý slon. Mark Twain je právem označován za velikána americké literatury. S jeho díly jsem se setkával již od dětství, kdy jsem jako malý kluk hltal příběhy Toma Sawyera a Huckleberryho Finna.

bruntal
29.01.2019 3 z 5

Vzdáleně mi to připomínalo povídky Roalda Dahla.

Blue
09.06.2018 3 z 5

Mám pocit, že čas ubral Twainovým povídkám na působivosti. Čekal jsem zkrátka víc, ale může to být právě tím.