Pověsti tajemných míst

Pověsti tajemných míst https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92817/povesti-tajemnych-mist-92817.jpg 4 26 5

Kniha pojednává o různých mísech a ke každýmu se váže ,,strašidelná" povídka.

mot33
27.05.2017 4 z 5

Poměrně slušné dílko něco mezi pověstí a povídkou či pohádkou ale stále super.

yaoiyuri
22.07.2016 2 z 5

Docela by mě zajímalo, z jakých zdrojů autorka čerpala, protože v knize není žádný úvod ani doslov který by to blíže vysvětlil (a taky chybí jméno ilustrátora). Některé příběhy jsem znala ve více či méně odlišných verzích z návštěv oněch „tajemných míst“, která ve většině případů vlastně vůbec tajemná nejsou, některé z jiných míst, ale s prakticky totožným námětem, některé překvapivě vůbec.
Na jedné straně autorka v knize zachází do neuvěřitelných podrobností, co se týká letopočtů, jmen a šlechtických titulů, na druhé je po literární stránce až neuvěřitelně strohá a využívá podivných nebo nevhodných slovních obratů. Občas na mě jednotlivé kapitoly dokonce působily, jako by si autorka „vypůjčila“ někde již dříve napsanou pověst a jen ji zakomponovala do zbytku svého textu, ale oceňuji snahu, kdy se v rámci některých kapitol snaží také vydedukovat racionální vysvětlení. Svým zpracováním je kniha zamřená na mladší čtenáře, ale i těm bych ke čtení doporučila spíše nějakou jinou (tradičnější a povedenější) knihu pověstí.

Makoves
14.06.2015 4 z 5

Dobře zpracované pověsti a zajímavé i když nevím podle čeho je autorka vybírala a sestavovala. Podle tajemných míst jistě ne, ale to nepodstatné. Pověsti jsou dobré.

Smrtka92
24.01.2015

Miluji prostě pověsti, báje a legendy. V téhle knize mě dost překvapilo, že i v Česku jsem (podle legendy) měli vlkodlaka kdo by to řekl.

Dandulka
25.04.2012 5 z 5

Miluji pověsti a zvláště ty tajemné a napínavé. Před spaním se čte nejlépe.

Část díla

všech 25 částí díla

2005  86%Souhvězdí a jejich mýty
2007  75%Pověsti tajemných míst
2003  71%222 tajemných míst do kapsy

Kniha Pověsti tajemných míst je v