Potopené zrcadlo - Legendy, pověsti a pověry z Bretaně

Potopené zrcadlo - Legendy, pověsti a pověry z Bretaně https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93967/bmid_potopene-zrcadlo-legendy-povesti-a--gWX-93967.jpg 5 14 3

Legendy, pověsti a pověry z Bretaně. Bretaň, divoký skalnatý, větrem a vodou zkoušený poloostrov, který vybíhá na západě Francie do Atlantického oceánu, je tajuplná země, jejíž nejstarší obyvatelé dodnes používají jazyk svých předků, keltskou bretonštinu. Možná právě keltský původ zdejších lidí, spolu s živly, které neustále na tuto malou a malebnou zemi útočí, působily na mnohdy poněkud ponurou fantazii Bretonců natolik, že nenajdete jedinou usedlost, lesík, zátoku nebo skálu, ke které by se nevázala nějaká legenda nebo pověst. Výběr z příběhů, jejichž kořeny často sahají do dob před příchodem křesťanství, přibližuje českým čtenářům kouzlo této západní výspy Evropy a způsob myšlení jejích obyvatel.... celý text

Qercus
27.07.2022 5 z 5

Četl jsem dětem před spaním.

Krásné pohádky

M-arta
04.05.2018 5 z 5

Krásně temné a poeticky strašidelné pověsti a legendy s ohromnou atmosférou. Při čtení jsme se o ni s desetiletou dcerou skoro přetahovaly - je vidět, že ji ocení jak dospělí, tak starší děti (obě dávámě plných pět hvězdiček).

puml
16.01.2012 5 z 5

Nádherné pověsti z Bretaně. K nejzajímavějším patří ty, ve kterých se objevuje Ankou - což je "žnec smrti" - se svou drkotající károu. Někdy vtipné, ale většinou potemnělé pověsti doprovázejí krásné ilustrace. Příjemné počtení na večer před spaním:-)