Poslouchej!

Poslouchej! https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128547/bmid_poslouchej-128547.jpg 4 222 50

Ještě vloni byla Annabel holka, co má úplně všechno – nebo aspoň tuhle roli hrála v televizní reklamě na Obchodní dům Kopf. Letos nemá nic. Nejlepší kamarádka Sophie ji opustila, rodinné štěstí ničí anorexie starší sestry a ve školní jídelně si není ke komu přisednout. Dokud nepotká Owena Armstronga. Vysoký, výrazný a hudbou posedlý Owen je polepšený mizera odhodlaný říkat lidem pravdu. Možná by Owen mohl Annabel pomoct vyrovnat se s tím, co se jí přihodilo tu noc, kdy se Sophií přestaly být kamarádky.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Just Listen , 2006

Esko*
06.07.2013 5 z 5

Ještě před rokem bych neřekla, že se mi tato kniha bude tak líbit, zvlášť proto, že jsem četla většinou jen fantasy, ale poslední dobou se začínám čím dál víc ubírat zase k normálním příběhům. Po Poslouchej! jsem se rozhodla sáhnout jako další. Nejen že jsem byla uchvácena obálkou knihy (přiznávám, že ta byla taky jedním z důvodů proč mě zaujala), ale hlavně pak jejím obsahem.
Kniha byla úžasně napsaná, napínavá, dokonale mě pohltila a popravdě do poslední chvíle jsem netušila, co se té holce vlastně stalo.
Navíc téma anorektické sestry tomu dodalo ještě víc tragičnosti.
A Owen... Myslím, že ten kluk se musí zalíbit každému (proč jen takoví kluci existují pouze v knihách?).
Nenechte se ale vyvést z omylu pokud si myslíte, že tato kniha je jen další romantická slátanina, protože tomu tak opravdu není. Já bych ani neřekla, že hlavním námětem je láska mezi Owenem a Annabel, ale kniha je spíš postavená na tom, že lidi se vždycky zapletou se špatnou společností a pak toho litujou (zvlášť v období dospívání). A na důsledku toho, když v sobě člověk dusí všechny těžkosti jeho života. Rozhodně má tedy větší hloubku. Troufám si říct, že dokonce nese jakési ponaučení.
Co se mi taky líbilo bylo jakým stylem autorka vyprávěla - hlavně to osvětlování minulosti. Plus překrásně popsané pocity hlavní postavy -Annabel jsem naprosto rozuměla.
Vážně moc vyvedená kniha, kterou si s chutí přečtu znovu. Doporučuji.

Anne Leyyd
16.05.2013 5 z 5

Po zklamání z Ukolébavky jsem docela váhala, jestli si od Sarah Dessen zkusit přečíst ještě něco jiného. Nakonec jsem si ale řekla, že druhou šanci si zaslouží každý, a tak jsem se do ní pustila. Jsem opravdu ráda, že jsem to udělala :-)

Kniha „Poslouchej!“ – se mi líbila 100x víc. Vtáhla mě do děje daleko propracovanějším, hlubším a silnějším příběhem. Autorka si s ním bravurně poradila, až se mi nechtělo věřit, že to je ta samá.

Nudné pasáže jsem ani nezaznamenala. Kniha se dotýkala docela citlivých témat a vzpomněla jsem si díky ní na skvělý film „Mluv“, který se zabýval něčím podobným.

Postavy byly velice sympatické, děj pěkně plynul, ani jsem se od něj nemohla odtrhnout. Skleněný dům, pohledy zvenčí, kdy všechno vypadá jinak než jak to kolikrát je, to, že na každou věc se všichni díváme rozličným způsobem a třeba jen na jedinou vzpomínku existuje bezpočet úhlů pohledu od každého jednotlivce… to mě opravdu zaujalo a oslovilo.

Konec se mi hrozně líbil, a opravdu jsem byla STRAŠNĚ ráda, že Owenovi „ujely nervy“ na té správné hubě :D
Knížku bych vřele doporučila. Hrozně hezký příběh za 5 hvězdiček z 5 možných :-)

Merida
26.04.2013 5 z 5

Tahle kniha mě zaujala. Četla jsem ji nevím ani kolikrát. Je to hezky udělané. Annabel hraje holku co má všechno ale v reálu nemá nic. Musím říct že tato kniha je moje nejoblíbenější.

Aeg
11.04.2013 4 z 5

Pro mě knížka rozhodně nebyla zklamání. Užila jsem si ji.

Kateriska
08.04.2013 3 z 5

Ze začátku jsem s myslela, že dám čtyři hvězdičky, ale konec knihy mě moc nepřesvědčil.

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Krásná kniha, zpočátku nudná, avšak po setkání s Owenem kniha nabrala rychlý spád a patří mezi mé oblíbené knihy.

AnnabelOwen
15.02.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka. Četa jsem ji už 3 krát a pokaždé jsem se od ní nemohla odtrhnou. Totálně jsem se zamilovala do Owena. Líbilo se mi, že to nebylo nijak přehnaně romantické a přeslazené. Úžasný.

kally
13.02.2013 4 z 5

Právě jsem dočetla. Je to, jak už tady bylo níže napsáno, dobrá oddechovka na zimní večery. Není to naivní dívčí román o holce, která se zamilovala do kluka a byli spolu až navěky. Ale spíš reálnější příběh o holce, která nemá život podle svých představ, ale i tak se s ním dokáže vypořádat.

Kůstka
29.12.2012 4 z 5

Taková fajn oddechovka s pěknou atmosférou. Strašně mě tam bavilo to téma hudby, i když teda většinou jsem si nedokázala představit, co to vlastně Owen poslouchá za guláš. Jo a hlavně, nedusit problémy.

KristýnaČ
29.08.2012 3 z 5

Takže přečteno. Z dívčích románů je to jeden z těch povedenějších, problém s anorexií, falešnými přáteli a pravdomluvností působí reálně. Jako ve většině knih tohoto žánru vše dobře dopadlo, což nebylo ani tak překvapující.

hudba znásilnění anorexie vztahy modeling

Sarah Dessen
americká, 1970