Poslední tango v Brooklynu

Poslední tango v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139332/posledni-tango-v-brooklynu-139332.jpg 5 11 3

Milostný román z pera proslulého hollywoodského herce je nostalgickým příběhem lásky nerovné dvojice. Mladá dívka se v okamžiku osobní citové krize seznámí se sedmdesátiletým vdovcem, poznamenaným smrtí své ženy. Po krátké době se dívka do citlivého a atraktivního starce zamiluje a na ten krátký čas podlehne iluzi mládí. Brzy si však pod tlakem okolí uvědomí svůj věk, přestává věřit v budoucnost tohoto vztahu a dobrovolně odchází z dívčiny blízkosti přes všechnu bolest, kterou mu to působí. Když však dívka onemocní a zbývá jí několik měsíců života, vrací se a věnuje jí veškerou lásku a péči.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Last tango in Brooklyn

novecento
05.09.2023 5 z 5

Moje první seznámení s autorem a překvapivě dobrá kniha. Námět je podobný jako Umírající zvíře od Philipa Rotha. Obě knihy Doporučuji.

Atanone
27.03.2022 5 z 5

Jako herce mám Kirka Douglase zařazeného hodně vysoko. Pokud správně počítám, bylo mu v době, kdy psal tuhle knihu plus mínus jako hlavnímu hrdinovi Benovi. Snad proto je ta postava tak uvěřitelná, že Douglas dobře věděl, jaké to je.
Moc hezký příběh. Když se osudy hlavních hrdinů propletou, jste v polovině knihy a říkáte si, co asi bude dál a jestli bude ještě nějaké překvapení. Můžu prásknout, že hned několik.

Gretka66
06.02.2017 5 z 5

Kniha,ke které se ráda vracím.

Kirk Douglas
americká, 1916 - 2020