Poslední píseň

Poslední píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41815/bmid_posledni-pisen-V2W-41815.jpg 4 819 176

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Song , 2009

TessaJean
26.12.2014 3 z 5

Musím říct,že tohle byla první kniha,kterou jsem od autora četla, a taky první kniha při které jsem se rozbrečela :D Knižka byla pěkná,dobře se četla...prostě klasická romantika:) Sice já na tyhle slaďárny moc nejsem a dávám přednost spíše thrillerům, nebo hororům, kde to srčí napětím, ale kniha je pěkná, takže se dala číst :)

Marika Vanova
09.12.2014 2 z 5

Tak tuto knihu odkládám, nejde mi to číst, dala jsem jí šanci do 85 strany, ale hrdinové jsou mi tak protivní, že to nedám.

janasim
30.11.2014 3 z 5

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale ani mě nenadchla, nepřekvapila. Myslím, že kfyby mi bylo o deset let méně, určitě bych ji ocenila a četla s větším zaujetím.

tynka65
18.11.2014 4 z 5

Sparks opět nezklamal. Knížka se čte úplně sama a i přes to, že jsem nejdříve viděla filmovou verzi příběh mě úplně pohltil. :)

Always a reader
31.10.2014

Knížku bych si strašně ráda přečetla, hrozně mě zaujala.. Viděla jsem film, ale věřím, že jako vždy bude knížka milionkrát lepší.. :)

acupoflucy
12.10.2014 5 z 5

Já jsem tuto knihu četla dvakrát a strašně se mi líbí. Určitě si ji někdy přečtu znovu. :)

T.e.r.e.z.a.
07.10.2014 5 z 5

Z knihy jsem byla unešená. Četla jsem ji 2x a pokaždé mě rozbrečela. Tuto knihu považuji za nejlepší román, který jsem doposud přečetla.

hanča34
30.09.2014 3 z 5

Tuto knihu jsem nedočetla, možná proto, že jsem viděla film a ten se mi docela líbil

Anetka1992
27.09.2014

Jedna z mála knížek, která mě rozbrečela. Rozhodně lepší než film.

Ronnie68
12.09.2014 3 z 5

Knihu jsem nedočetla ... protože jsem předtím viděla film a kniha se o hodně lišila. Ale pokud bych film neviděla dřív.. určitě bych knize dala minimálně 5 hvězdiček..

_eliss_
06.09.2014 3 z 5

Škoda, že jsem první viděla film, jinak byla kniha moc pěkná.

Alisce
20.08.2014 4 z 5

I když jsem celý příběh znala z filmu, moc se mi líbil. Kniha byla od filmu trochu odlišná, ale to nevadí. Nádherné čtení. Sparks opět nezklamal. :-)

Milujem
13.08.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla již loni, ale stále na ni myslím. Byla krásná a zaujala mě ze všech knih od Sparkse zatím nejvíce. Ke knize mě přivedl film, jako mnoho z Vás. Film jsem viděla mnohokrát, ale kniha se mi nevyrovná, je opravdu ještě krásnější. :)

Xterka
10.08.2014 5 z 5

Brečela jsem jak želva posledních 50 stránek. Nádherná kniha. Těším se na další.

dvmalta
09.08.2014 5 z 5

K této knize mě přivedl film. Možná je lepší, když jsem viděla nejdříve film a potom až četla knihu. Film mě totiž velmi zaujal a líbil se mi natolik, že když jsem v knihkupectví viděla knihu, musela jsem si ji prostě přečíst. Kniha je daleko, daleko lepší než film, který se mi po přečtení knihy už tak nelíbil. Pořadí shlédnutí/přečtení je lepší v tom, že jsem nemusela být zklamaná z filmu a užila jsem si obojí.
Kniha je dojemnější, procítěnější a více je zde ukázána postupující nemoc otce hlavní hrdinky. Stejně tak je v knize lépe vyobrazen příběh a život Blace. Ve filmu to trošku "spláchli".

Vřele doporučuji

Illaa
26.07.2014 4 z 5

Knihu jsem četla naštěstí dříve než jsem viděla film, za což jsem velice ráda. Kniha se mi totiž moc líbila a v mnoha momentech mě i dojala. Což se o filmu už říct nedalo. Ten se mi jevil jako typický americký film pro mladistvé. Knížku bych ale určitě doporučila i přes větší množství vypjatých situací.

Andvejka
10.07.2014 5 z 5

I když jsem jako první viděla film a nebyla si schopná utvořit vlastní podobu Ronnie, kniha se mi líbila více, než film. Ze začátku jsem Ronnie neměla vůbec v lásce, stejně jako ve filmu, ve finále jsem si ji i trochu oblíbila. I když v žebříčku oblíbených knižních hrdinů by byla spíš v té spodnější části. Poslední, emotivní třetina knížky mě několikrát přivedla k otázkám, jak bych se asi v její situaci chovala já, co by, kdyby,... Matně si pamatuji filmový konec a po přečtení toho knižního si říkám, že je škoda, že konec nebyl podle knihy, rozhodně by se mi film líbil více.

mirrab
08.07.2014 5 z 5

Nejdříve jsem si říkala, že to bude nuda, ale příběh si mě hned po pár kapitolách získal. Někdy jsem si říkala, co se jí honí hlavou, ale to co se jí přihodilo se na ní podepsalo a mohlo to i ovlivnit její rozhodování. Na konci mi pár slz ukáplo. Je to hezký dojemný příběh, nic víc k tomu říct nemohu

Veronika.C
03.07.2014 5 z 5

Krásná knížka ... moc hezký příběh u kterého jsem si i trochu pobrečela. Film nebyl špatný, ale knížka rozhodně vede. Je to má první kniha od tohoto autora, ale určitě ne poslední :)

smejkalova.m
20.06.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Miluju knihy od Nicholase Sparkse

láska zfilmováno hudba romantika léto

Nicholas Sparks
americká, 1965