Poslední oběť

Poslední oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4754/posledni-obet-4754.jpg 4 29 6

Leonard Land, dva metry deset vysoký počítačový génius bez jediného chloupku na těle, je neodolatelně vtažen do prostředí punkové subkultury Death Metal a kultu uctívačů Satana. On sám jako psychicky zvrácený šílenec, v jehož mysli soupeří několik odlišných osobností, systematicky vraždí ženy. Jako Potkan se vyznačuje pronikavou inteligencí, jako Zpívající vítr je ztělesněním Boha a Ďábla. Potkan ženy pronásleduje, Zpívající vítr se jich zmocňuje. Po Landově stopě se pouští zdatná, ač nesourodá trojice hrdinů? John Lockwood - svérázný agent Celní správy Spojených států, který ještě nenarazil na pravidlo, které by dodržel, nebo na předpis, který by neporušil: Karen Dawsonová přezdívaná "Poděs" - krásná a duchaplná soudní psycholožka, která se doposud nesetkala s překážkou, kterou by nebyla schopna překonat: a Malavida Chacone - vysoce inteligentní král počítačových pirátů, který prozatím nenašel program, do něhož by se nedokázal nabourat. V okamžiku, kdy zvrhlý Leonard Land zjistí, kdo proniká do jeho počítačových programů, se z lovců - pronásledovatelů stává kořist..... Bude šílenec zastaven, než se zmocní ...poslední oběti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

Final victim , 1996

rodak
21.04.2024 5 z 5

Plný počet.To teda bylo počtení.Řadím mezi nejlepší thrillery co jsem kdy četl.Kam se hrabe dnešní produkce.

allyce
24.04.2018 4 z 5

Krásně hrozná kniha, která mě obrala o hodně hodin spánku. Šílenost, genialita, zvrácenost v trojosobě Landa, smíchána s jeho fyzickou vizáží, je popsána tak sugestivně, až jsem se bála, aby na mě z těch stránek nevyskočil. Šílená postava. Mile překvapilo, že ti z druhé strany, byli normální smrtelníci, žádní nadlidé. Opravdu jsem si knihu "užila" a doporučuji!!!!!

Synysterka
18.03.2018

Tohle bylo opravdu luxusní čtení, napětí až do konce.

Luccy78
01.05.2015 4 z 5

Fuuj.. Z takového masového vraha mám husí kůži... Z příběhu mě úplně mrazilo, pořádně mě to vtáhlo do děje! Kdo má rád tento žánr, rozhodně doporučuji přečíst!

čef
28.06.2013 5 z 5

Originální příběh masového vraha a současně velmi zdatného hackera v pravěku IT, kdy ještě počítačům vévodilo Pentium a MB v RAM. Ačkoliv vybavení PC a hackerské kousky působí dnes někdy až směšně jednoduše a naivně, v ostatním se autor určitě vyznamenal. Těžko se totiž lze v této sféře thrilleru vyhnout zavedeným schématům, ale on to přesto bravurně dokázal. Stvořil dílo plné nefalšovaných emocí a napínavého děje, na které se snadno nezapomíná.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

100 bodů, pět hvězd je sakramentsky málo ................ další "mlčení jehňátek"

Stephen J. Cannell
americká, 1941 - 2010