Poslední návrat

Poslední návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66959/posledni-navrat-66959.jpg 4 18 5

Mudr. Jan Cimický je znám široké veřejnosti jako psychiatr. Z jeho životních a pracovních zkušeností vychází též novela Poslední návrat. Potřeba citového zázemí a vzájemného porozumění je zde zobrazena na zdánlivě nesourodém vztahu věhlasného chirurga, profesora Havleny a desetiletého školáka Ládi, poznamenaného bezútěšným životem v rozvrácené rodině. Děj se zpočátku rozvíjí ve dvou liniích, čtenář poznává zcela odlišná prostředí obou hlavních hrdinů.V okamžiku, kdy se profesor Havlena rozhodne opustit Prahu a odejít na odpočinek, se jejich osudy protnou a beznadějný "případ" Láďa začíná objevovat "nový svět" a doslova šokuje okolí svou proměnou. Přes závažnost tenatu, kniha nepostrádá humor a napětí. ... celý text

maličkán
11.12.2023 3 z 5

Taková malá oddechová jednohubka po těch krvácích, co poslední dobou čtu.

Hakl54
21.11.2021 5 z 5

Na příběhu se mi hlavně líbilo dilema odchodu do důchodu věhlasného profesora. Byla jsem ráda, že se s tím tak pěkně vyrovnal. To dost lidí v životě nezvládne.

nycol
06.07.2017 4 z 5

Cimického jsem kdysi opustila, tak jako žánr "běžná detektivka". Náhodou jsem teď přišla k této knize, očekávala jsem krimi a překvapil mě příběh, který se četl sám. Přečteno za pár chvil, ale moc hezky napsané, čtivé a oddychové čtení.

dagmar5477
29.06.2017 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší autorova kniha. V dnešním šíleném světě je to fakt balzám. Přečteno jedním dechem a určitě ne naposledy.

JIVaJaH
21.05.2017 5 z 5

Je to už nějakou dobu, co jsem knížku četla, ale mile mě pohladila po duši. Krásné čtení, i když nemají všechny vystupující osoby lehké žití.

zfilmováno

Kniha Poslední návrat je v