Poslední měsíční dívka

Poslední měsíční dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496308/bmid_posledni-mesicni-divka-E9g-496308.jpg 4 103 36

Lizzy Moonová po Měsíční farmě nikdy netoužila. Domov, o který pečovalo celých devět generací nadaných léčitelek, opustila před osmi lety, aby se distancovala od neutuchajícího šepotu o podivném dědictví rodiny Moonových. Když ale zemře její milovaná babička Althea, Lizzy se musí vrátit a čelit tragédii vznášející se nad vysychajícími levandulovými poli jejich rodinné farmy: nespravedlivému obvinění, které Altheu pronásledovalo až do smrti. Když se setká s Andrewem, který jako jeden z mála od začátku věřil, že Althea je nevinná, rozhodne se Lizzy jméno své babičky očistit. Aby se jí to však podařilo, bude se muset rozhodnout – přijme rodinné dědictví a svůj vlastní dar? Odhodlá se kráčet ve stopách měsíčních žen? Vychází v překladu Diany Rykrové.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

The Last of the Moon Girls , 2020

Jenny46
09.10.2022 4 z 5

Trochu jsem měla jinou představu ohledně děje, předvídatelný příběh, ale dobře napsaný.
Magické víkendové čtení s nádechem romantiky...

nada3314
04.10.2022 4 z 5

Skvělý příběh, který se přesně hodí do tohohle podzimního počasí

Lizzy má slibně rozjetou kariéru v New yorku, ale její život se po smrti babičky velmi změní, vrátí se po osmi letech do rodného kraje na venkov v Hampshire, kde na ní čeká dědictví v podobě měsíční farmy. Lizzy bude chtít očistit pošpiněné jméno jak své, tak babičky a celého rodu Moonovic. Jestli a jak se jí to podaří, se dozvíme v tomto krásném románu plném lásky a rodinných vazeb. Moc jsem si tento příběh šmrncnutý detektivní zápletkou užívala.

stesti.s.knihou
03.10.2022 4 z 5

Poslední měsíční dívku vám mohu vřele doporučit!
V knize najdete příběh Lizzy Moonové, která se vrací po letech na rodinnou farmu vypořádat dědictví po zesnulé babičce. Město i farma mají bohatou historii, která však neskončila růžově - poblíž farmy byla nalezena dvě mrtvá dívčí těla a hlavní podezřelou byla právě Lizzina babička. Lizzy se na farmu s temnou historií vrací, nejprve pouze s úmyslem vyklidit dům a zařídit jeho prodej; když však postupně poznává rodinnou historii a prochází babiččinu pozůstalost, rozhodne se, že očistí její jméno a najde pachatele zodpovědného za smrt dívek.
Ač kniha působí podle obálky na první pohled jako romantický příběh, hlavním motivem je zločin a pátrání po pachateli. Sotva Lizzy začne odhalovat minulost, někdo se pokusí udělat vše pro to, aby ji zastavil. To vše se odehrává v magickém prostředí farmy, kde se po léta pěstovalo přírodní léčitelství protkané nadpřirozenými jevy. A i ta romantická linka tam je :)
Myslím, že u této knížky si každý přijde na své.

Medvědářka
30.09.2022 5 z 5

Poslední měsíční dívka je citlivý příběh o nalezení dávné pravdy, odpuštění, ale i o tom, co je mít domov, znát své kořeny a vážit si toho, co nám bylo dáno jako dar.
Lizzy Moonová po rodinné farmě nikdy netoužila. Jako mladá z ní utekla a nechala tak za sebou svou minulost a dost možná i prokletí rodu Moonových. Ženy téhle rodiny nikdy neměli po boku muže a vždy si poradili jen sami. Jenže když se před lety stala tragédie na pozemku farmy a nepřímo z toho byla obviněná milovaná babička, bylo toho prostě moc...
Po její smrti zjišťuje, že farma patří teď jí. Lizzy má plán ji co nejdřív prodat. Nechce se vracet někam, kde má tolik nešťastných vzpomínek. Nakonec ji ale okolnosti donutí, aby na farmě zůstala o něco déle. Třeba konečně očistí jméno své babičky a zjistí, co se tehdy před lety opravdu stalo. Roztočí tím kolotoč událostí, které jí odhalí nejen pravdu, ale ukážou jí, co je vlastně důležité a na čem už tolik nezáleží.
Člověk čeká od téhle knihy vše možné, ale co nakonec dostane, je něco opravdu výjimečného. Není to jen ohledání pravdy, ale o tom, jaký člověk opravdu je. Usmíření se sebou samotným, nalezení odpovědí na své otázky a hlavně klid, který se mi při čtení usadil na duši.
Nedivím se, že dostal nálepku Bestseller. Zaslouží si to a to opravdu právem.

Knižnítoulky
29.09.2022 5 z 5

Jedná se o velice přesvědčivě napsaný román se silným krimi dějovým prvkem. Tentokrát proti označení bestseller se nedá nic namítnout.

Imis
15.09.2022 3 z 5

Docela hezký příběh i když úplně něco jiného než jsem čekala. Už samotný název ve mně evokoval, že se bude jednat o román o magii, kouzlech, mysticizmu...očekávala jsem něco ve stylu fantasy nebo magického realizmu. Skutečně se ale jedná spíš o klasický příběh pro ženy skombinovaný s detektivkou, takže se zde řeší hlavně vztahy mezi matkou a dcerou a částečně s její babičkou a k tomu se odkrývají události, které se staly před 8 lety v souvislosti s vraždou 2 dívek a nechybí i romantická linka. Musím říct, že samotný název považuji osobně za překladatelskou chybu. Se samotným Měsícem nemají ženy tohoto rodu nic společného kromě toho, že se jmenují Moonové (Moon - česky Měsíc), takže by se název dal přeložit jako poslední Moonová, což pochopitelně nezní tak zajímavě, ale zase to není tak zavádějící jako zvolený název, díky kterému jsem si myslela, že se bude jednat snad o nějaké magické rituály za měsíčního světla nebo něco v tomto duchu. Proto jsem taky čekala něco jiného, než o čem tato kniha je.

bookcase
15.09.2022 4 z 5

Moc hezký příběh plný lásky, napětí i lehkého nenásilného magična. Vše namícháno tak akorát.

evineckY
05.09.2022 4 z 5

Představovala jsem si úplně něco jiného, s čarodějkami spíše do fantasy.
Toto se blíží detektivce se špetkou tajemna. Nebylo to špatné, ale můj šálek to není.

spencer
19.08.2022 4 z 5

4,5/5*

Poslední měsíční dívka byla jedním velkým překvapením!

Hlavní hrdinka Lizzy má za sebou tragickou minulost. Před osmi lety byly nalezeny dvě mrtvé dívky v jejich rodinném rybníku a její babička, Althea, se stala hlavní podezřelou z jejich vraždy. Došlo k tomu i přesto, že nikdo nikdy nenašel žádné důkazy naznačující babiččinu vinu.
Ženy z rodiny Moonových jsou léčitelky rodící se se zvláštními schopnostmi, kvůli kterým by byly kdysi považovány za čarodějnice. I u Lizzy se takový dar projevil. Aby celou tuto kapitolu svého života uzavřela, vrátí se po smrti Althey do svého rodného města očistit její jméno. Povede se jí to, nebo se někdo postará o to, aby pravda zůstala navždy pohřbená.

Kniha má snad vše, co byste si od příběhu plného napětí mohli*y přát. Vyšetřování vraždy, rozplétání rodinné historie a hledání sebe sama, to vše v ní naleznete. Autorka píše velmi čtivě a hledání viníka probíhá věrohodným způsobem. Moonovi byli rozhodně pozoruhodnou rodinou, jejichž dary a tradice vás mají šanci zaujmout už od prvních stránek. Osobně by mi jen nevadilo, kdyby byla této lince věnovaná větší pozornost. Chtěla bych vidět, jak to s nimi bylo kdysi a kam se poděli všichni muži.
Pokud máte rádi*y tituly, kde se hlavní hrdinka musí postavit své minulosti, rozhodně bych vám Poslední měsíční dívku doporučila.

Cipori
08.08.2022 5 z 5

Kouzelné.

Danago
01.08.2022 5 z 5

Tato knížka je pro mě pohlazením po srdíčku.
Příběh Lizzy, která po smrti její milované babičky přijíždí na farmu , od které se snažila si držet odstup, se rozvíjí trošku jinak než si Lizzy zpočátku představovala.
Nečekejte žádný magický realismus, to ani kniha neslibuje. Je to příběh s jemným nádechem, snad kouzel nebo nadpřirozených schopností, ale poměrně lehce uvěřitelných. Autorka to v tomto směru nijak nepřeháněla. Proto je knížka věrohodná a i takový lidé chodí mezi námi.
Lizzy k farmě poutá tradice a historie devíti generací žen v rodině. Každá měla zvláštní schopnost i Lizzy nějakou má. Bohužel takové schopnosti neumí každý přijímat, proto se okolní komunita dělila na dvě části, ty kteří léčitelské schopnosti Lizziny babičky přijímali a využívali a také si jí vážily, a na ty , co se jich obávali a naopak ji vinili z dávné tragédie. Lizzy se rozhodne vypátrat, co se v minulosti stalo, odhalit pravého viníka a očistit pověst své babičky, což nebude vůbec jednoduché.
Myslím , že příběh není jen vztahovka , ale že ukazuje mnohem víc.

Kni-holka
25.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Z Poslední měsíční dívky se vyklubal naprosto neočekávaný příběh. Obsah sliboval příběh plný kouzel, léčivé síly bylinek a rodinné lásky. A to taky splnil. Ovšem vše se plynule spojilo v detektivní příběh, honbě za vrahem dvou mladých dívek a touze očistit jméno milované babičky.

Lizzy Moonová je rozhodnutá být poslední Měsíční dívkou. Odmítá převzít starost nad rodinnou farmou, přijmout svůj dar a pokračovat v rodinné tradici. Ovšem po smrti své babičky Althey se opět vydává zpátky do rodného města Salem Creeku, kde musí čelit tragédii vznášející se nad vysychajícími levandulovými pláněmi. Čarodějnice se vrátila zpátky a s ní i pomluvy, předsudky a vzpomínky. Lidé se vždy báli toho, co bylo jiné.

Kromě úkolu najít vraha, očistit babiččino jméno a prodat farmu, se Lizzy dostává do rukou poslední babiččina slova sepsaná do jednotlivých dopisů. Trochu jako ve filmu P.S. Miluji Tě. Slova, která Althea Lizzy napsala před smrtí, jsou nejen její vlastní zpovědí, ale hlavně poselstvím a přáním pomoci Lizzy najít cestu zpátky domů, k rodným kořenům a k sobě samé. Ať už se rozhodne zůstat či ne. Je to vrchol její lásky a taky způsob, jak ji dál učit, když už není na světě.

Co by to bylo za příběh bez lásky. I zde se setkáváme s prototypem pana dokonalého. Ale v dobrém, nijak přehnaném slova smyslu. Andrew byl doslova kluk od vedle. Výborný student, kapitán fotbalového týmu - typické středoškolské klišé. A hlavně od mládí zamilovaný do Lizzy. Ať chce nebo ne, stává se jejím přítelem a spoluvyšetřovatelem a pomalu nabourává její hradby vystavené již od dětství.

Cesta zpátky k sobě, ke své rodině, ke svému srdci. Síla a důležitost druhé šance. Několik týdnů, během kterých ušli dlouhou cestu, rozbalili plno dosud nerozbalených zavazadel a otevřeli staré rány. Netušila, jaké to je dát všanc své vlastní srdce - a možná prohrát. Ale odpuštění je tím pravým balzámem na zraněné srdce. A láska. Nikdy nesmíte zapomenout milovat. Je načase psát svůj vlastní příběh.

BubliBubli
24.06.2022 5 z 5

příjemná oddychovka, nádherná obálka

lusila
29.08.2021 3 z 5

Dúfala som v magický realizmus, ale nie, je to iba ďalší romantický román. Druhú polovicu som len preletela, autorka kĺže po povrchu, nejde do hĺbky, ak hľadáte knihu pre starkú, tak toto je jedna z vhodných.

MaggieR
11.08.2021 4 z 5

Zo začiatku mi kniha nesadla, začínala na spôsob kaviarne v Kodani a pod. no postupne sa dej posunul správnym smerom. Kniha plná lásky, poučení ,kvetnatých opisov a viera v silu ženy ma presvedčili že som kúpila správne. Príbeh je nepredvídateľný a hlavnou témou nie je detektívka ani román ale aby Lizzy našla samú seba. Pekné.

Ladiva
29.06.2021 3 z 5

V podstate je to román o láske, "okorenený" trochou rodinného tajomstva a nevyriešenou vraždou z minulosti. Neurazí, nenadchne a ničím nevynikne spomedzi plejády podobných románov, ktoré už vyšli od iných autoriek.

láska tajemství farmy, hospodářství

Barbara Davis