Poslední let

Poslední let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463501/bmid_posledni-let-vJs-463501.jpg 4 450 150

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost je příznivá. Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to vypadá. Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije, jak podle něj má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení. Díky náhodnému setkání na letišti pozná Evu, jejíž život se zdá stejně bezútěšný. Domluví se, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire míří místo Evy do Oaklandu, Eva letí do Portorika jako Claire. Věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Flight , 2020

markej
17.04.2021 5 z 5

Tip pro milovníky thrillerů, tenhle je navíc okořeněn velmi dobrou psychologickou kresbou dvou hlavních hrdinek Claire a Evy. Ženy, které se neznají, se potkají na letišti, obě jsou v náročné životní situaci, a tak si vymění letenky s tím, že každá odletí jinam, než původně zamýšlela, a snad budou mít šanci začít znovu. Postupně se skládá příběh obou žen, na nichž se mi moc líbila jejich síla a odvaha, román je velmi hezky napsaný, skutečně bych řekla, že se jedná o psychologický thriller v tom nejlepším smyslu slova. Ocenila jsem i epilog, který dopadne možná jinak, než mnozí čtenáři očekávají.

Babouš
14.04.2021 5 z 5

Tohle byla pecka! Pro mě nejnapínavější thriller roku (neříkám nejlepší, říkám nejnapínavější, protože autorka vás fakt umí vtáhnout do děje hned od první stránky). Ale je duben, takže se to stejně ještě třicetkrát změní. Zápletka je geniálně jednoduchá - dvě zoufalé ženy si na letišti vymění letenky, aby utekly před svou minulostí. Ale pak jedno z těch letadel spadne a zatímco jedna žena je prohlášena za mrtvou, druhá uvízne s totožností někoho, kdo neřekl všechno... Nadzvukové tempo a pár momentů, ze kterých mi spadla brada - jako když letadlo prudce klesne.

85098211
14.04.2021 5 z 5

Já tedy nevím, jak to měli ostatní čtenáři, ale mně kniha padla do noty hned od prvních stránek ;-). Fakt jsem byla napjatá jak struna, jak se příběhy obou žen budou vyvíjet dál, hlavně poté, co si vymění letenky. Mně osobně se více líbilo vyprávění Claire, to Evino bylo místy možná tak trochu nezajímavé, ale i přesto si kniha po celou dobu uchovává hodně vysokou úroveň. Má spoustu napínavých momentů a samozřejmě jsem doufala v nějaký dobrý konec. Toho jsem se víceméně dočkala, ale až poslední kapitola, která je zároveň epilogem, všechno uzavře a možná i někoho překvapí? ;-) Mne tedy dostala určitě a úplně na závěr bych už jen ráda dodala, že kniha je výborná, tematicky originální a zajímavá, proto ráda dávám plný počet a také velké doporučení ostatním ;-).

nada3314
12.04.2021 5 z 5

Výborný thriller s originální zápletkou, překvapivým a velice napínavým koncem.

Na trhu je teď thrillerů mnoho, ale tento je vyjímečný a odlišuje se od jiných, tím, že obě hlavní postavy v příběhu byly silné ženy, žádné bláznivé ani labilní např. alkoholičky... ale opravdu úspěšné a inteligentní ženy. Autorka si v doslovu přeje, aby se čtenáři inspirovali kuráží Claire i Evy, které uskutečnily něco, co jim připadalo nemožné. Ať jsou okolnosti jakékoliv, cesta ven existuje...

Dlouho jsem již takto propracovaný příběh nečetla jsem nadšená! Pokud nebudete hnidopišit a moc se v tom vrtat, tak si užijete neskutečnou jízdu!

Knižní střípky
10.04.2021 4 z 5

Thriller POSLEDNÍ LET sklízí nadprůměrná hodnocení v zahraničí a já po jeho přečtení s nimi naprosto souhlasím. Autorce se povedlo napsat skvěle promyšlený příběh, do kterého zakomponovala některé z velmi palčivých problémů dnešní doby. Náhodná výměna na letišti mezi Claire a Evou může zpočátku působit trochu přitažená za vlasy, ale vše se postupně tak krásně skládá a doplňuje, že čtenář musí být spokojen. Čím více jsem poznávala obě dvě hlavní hrdinky, tím více jsem s nimi soucítila, obdivovala je a držela jim palce. Je to opravdu výborný thriller, znepokojivý, bez hluchých míst, skvěle promyšlený. A naprosto rozumím tomu, proč v době hnutí Me Too je tak vysoce ceněný mezi čtenáři a je dobře, že autorka pro toto téma zvolila mainstreamový thriller, protože tak se dostane k opravdu širokému záběru čtenářů.

pch1976
09.04.2021 5 z 5

Velmi zajímavý příběh , dobře napsaný.

Ivuska.09
08.04.2021 5 z 5

Konečně thriller, který mě dokázal upoutat a zcela pohltit. Tohle mě bavilo. Příběh o dvou silných ženách, které zažívají něco, co je donutí opustit svůj vlastní život. O Clair se dozvíte téměř vše hned na začátku, Evu budete poznávat postupně a vracet se s ní do její minulosti. Je to promyšlené, rozhodně nejde o prvoplánový příběh. A potěšilo mě, že nic nebylo průhledné, jak tomu poslední dobou u thrillerů často bývá. Čtivé, dobře napsané, zajímavé, s pointou, zkrátka doporučuji.

bookbypatrik
07.04.2021 3 z 5

Poslední let mě již ze začátku zaujal svou anotací a následně se mi po dočtení potvrdilo, že autorka námět zpracovala velmi zajímavým způsobem.
Byl to přesně ten thriller, díky kterému jsem si u čtení odpočinul a naplno se ponořil do příběhu hlavních postav.
Každopádně nic, co by mě úplně ohromilo, pár výhrad mám.

Pitbullka
01.04.2021 3 z 5

Začátek je hodně slibný a čtivý. Ale přijde mi, že jak dej pokračuje, tak bohužel uvadá. Dějová linka Evy mě moc nebavila, Claire byla rozhodně lepší, ale přišla mi mnohdy až moc naivní a na to, co plánovala, tak dělala školácké chyby. Je to spíš Roman pro ženy,než thriller. Ale pokud chcete něco odpočinkového, budete spokojeni.

Lejčís
01.04.2021 3 z 5

Kniha se poměrně slušně rozjíždí, nicméně cca v první třetině mě děj začal docela nudit, jelikož jsem měla pocit, že se tam nic moc neděje. Líbilo se mi, jak příběh Evy odkrýváme postupně v průběhu celé knihy, takže zatímco o Claire víte všechno hned od začátku, Eva je jedna velká záhada. Vzhledem k tomu, že jsem měla příliš velká očekávání a počítala s thrillerem plným zvratů, má očekávání nebyla naplněna. Nečekejte žádné velké zvraty ani takové ty "wow momenty". Více než o thriller se jedná spíše o společenský román s prvky thrilleru. Já bych to označila za takový "thriller pro ženy" nebo muže, kteří ocení snahu žen vymanit se z mužského područí - silné hlavní hrdinky, které se navzdory všem překážkám rozhodnou vzít svůj osud do vlastních rukou a začít znovu. Příběh nás učí, že i když se situace zdá beznadějná, vždy je z ní nějaká cesta ven. A takové příběhy přece nikdy neomrzí, ne?

drogy domácí násilí psychologické thrillery pád letadla

Julie Clark
americká, 1971