Poslední let

Poslední let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463501/bmid_posledni-let-vJs-463501.jpg 4 450 450

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost je příznivá. Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to vypadá. Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije, jak podle něj má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení. Díky náhodnému setkání na letišti pozná Evu, jejíž život se zdá stejně bezútěšný. Domluví se, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire míří místo Evy do Oaklandu, Eva letí do Portorika jako Claire. Věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Flight , 2020

martina.bella
14.05.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem kdy četla, doslova jsem hltala stránky. Konec jsem čekala (a přála si) jiný, ale i tak dobré. Líbilo se mi, že byl prostor věnovaný i přátelství Evy a její sousedky, to byly takové pomalejší a přitom chytré pasáže s atmosférou.

VictorT.
10.05.2021

V knihe ma najskôr bavil osud Claire a v druhej polovici Evin. Škoda rýchleho ukončenia autorkou osudu Evy. Pravdupovediac očakávania boli väčšie, najmä už v spomínanom ukončení. Autorka sa mohla viac "pohrať" s ďalším životom Evy. Za mňa priemerná kniha, ktorá je fajn pohodovým a oddychovým čítaním...

ArwenAragorn
10.05.2021 4 z 5

80%
Ale jen velmi málo lidí se fakticky pozastaví nad tím, jak obtížné je doopravdy zmizet. Ta míra každičkého detailu nutná k odstranění i sebemenší stopy. Neboť vždycky se něco najde. Tenká nitka, semínko pravdy, chyba.

Moc dobře vymyšlené. Střídají se kapitoly Claire po letu a Evy před letem. Claire jsem pochopitelně chápala a byla mi blízká, ale Evu jsem neodsuzovala, bylo mi jí líto.
Knížka byla velmi čtivá a skrývala dost překvapení. Já ji mohu doporučit.

PeťulaV.
09.05.2021 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila. Musím vyzdvihnout autorčin talent skloubit všechny vaše během čtení nezodpovězené otázky ve smysluplný konec. Kniha byla napsána vcelku složitě. Příběhy obou hlavních postav Evy a Claire se různě promíchávají, celou knihou se střídá minulost i přítomnost a člověk se až sem tam trochu ztrácí. Ale autorka si vedla skvěle, všechno do sebe postupně zapadá jako jednotlivé dílky puzzle a ke konci pochopíte úplně všechno. Tohle mě na knížce ohromně bavilo, to postupné zapadání dílků jako do dětské skládačky. Za mě velice zajímavé čtení s podtextem o domácím násilí, drogách a velké síle osobnosti. O tom, dodat odvahu sobě, ale i těm ostatním, co ji potřebují a nikdy neztratit naději. A také o tom, jak moc důležitá je pomoc přátel, třeba i těch, od kterých by jste to asi nikdy nečekali. Všechno, cos kdy chtěla, je na odvrácené straně strachu. Tahle věta ve mně zůstala, krásná myšlenka..

Když jsem si knížku kupovala, čekala jsem popravdě trochu něco jiného. Čekala jsem příběh dvou žen, které se pokusí utéct ze svého starého života a začít znovu, úplně od začátku. Čekala jsem spíše ten příběh o jejich, jejím budoucím životě. Knížka mě ale naprosto vyvedla z omylu, vrací se hodně k minulosti a spíš než to, jak to hlavní hrdinka zvládne, popisuje životy obou postav v minulosti. Dává nám tak nahlédnout do nitra obou žen a pochopit, proč na něco takového, jako útěk ze svého vlastního života, vůbec pomyslely. Za mě zajímavá kniha, donutí vás se po jejím přečtení zamyslet.

P3_tis
07.05.2021 4 z 5

Kniha je čtivá od první stránky. Jednotlivé kapitoly jsou rozděleny z pohledu obou žen, které se potkaly na letišti a vymění se.
Postupně se tedy dozvídáme, co výměně předcházelo a proč k ní došlo ...

Kniha mě bavila, mám ráda, jak do sebe všechny okamžiky postupně zapadají. Přesto mi na konci chyběl takový ten WOW efekt, ze kterého bych si “sedla na zadek” a určitě bych knihu nezaradila mezi trillery.

VasnivaCtenarka
05.05.2021 3 z 5

Přestože Poslední let můžeme zařadit do kategorie thriller, já osobně bych tomu dala spíše nálepku “thriller pro nenáročné”. Přestože se kniha četla poměrně dobře, mám dojem, že potenciálu, který kniha mohla mít, nebylo dosaženo. Konec knihy mi přišel uspěchaný a snad i možná trošku bez nápadu. Jako by autorka sama neměla pořádně promyšlené, jak z toho Claire dostane. A tak zvolila tu nejlehčí možnou cestu. U každého thrilleru očekávám napětí, překvapení, zvraty…. ale nic z toho jsem u čtení nepociťovala. Prostě jsem jen četla příběh a najednou byl konec. Možná jsem od knihy očekávala mnoho, možná jsem už náročná.

Kapitoly v knize Poslední let se poměrně rychle střídaly. Obvykle každá kapitola popisovala příběh jedné z hrdinek. V jednu chvíli jsme četli, čím si prochází Claire a ve druhé chvíli jsme se zase dívali do minulosti Evy. Měli jsme tak příležitost pochopit obě hlavní postavy. I když jsme dostali skvělou příležitost si obě hlavní hrdinky zamilovat, mám dojem, že…. mi v jejich popisu něco chybělo. Jako bych se jim nemohla dostat pod kůži a prožívat příběh s nimi. Jako by mezi mne a hrdiny autorka postavila neviditelnou bariéru. Claire mi však byla o chlup sympatičtější než Eva.

Poslední let je docela tenká knížka, takže je více než jasné, že popis ničeho – ani postav, děje či míst nebude přehnaně detailní. Možná právě odtud pramení můj pocit neviditelné bariéry.

Myslím, že kniha opravdu nadchne nenáročné čtenáře. Pokud ale jste milovníky skutečně napínavých thrillerů, které budete prožívat až do morku kostí, tak tyhle pocity při čtení zažívat nebudete. Za mne je tato kniha zcela průměrná. Neurazí, ale nenadchne.

Jane333
05.05.2021 1 z 5

Absolutně nechápu ten boom okolo, kniha je průměrná, spíš horší průměr, dočetla jsem to, ale vůbec nic to ve mně nezanechalo, přestože téma bylo zajímavé, ale hlavní hrdinky mi nebyly sympatické ,ale paradoxně o trochu sympatičtější mi byla dealerka Eva. A na to, že to má být thriller, tak ani napětí, tam není postupně budované.

jeny-v
04.05.2021 4 z 5

Román je dobrá volba na dovolenou nebo propršelý víkend, proč ne?! Příběh se mi četl celkem dobře, ale žádná „bomba“, tak asi lepší průměr. Claire po tragické smrti matky a sestry zůstane opuštěná. To se změní po seznámení s charismatickým a bohatým Rorym Cookem, za kterého se provdá. Během desetiletého manželství zjistí, že to není tak, jak si představovala. S útěkem jí pomáhá bývalá spolužačka Petra s bratrem Nicem. Je tu ještě tajemství o bývalé Roryho snoubence Maggie. Eva se na vysoké škole dostane do problému, do kterého ji vmanévroval tehdejší přítel. Je vyloučena a na scénu přichází „spasitel“ Dex, který jí nabídne pomoc v podobě nelegálních akcí. Mladá žena časem zjišťuje, že odchod je nemožný, leda že by …. - a zrodí se plán, který realizují obě hrdinky na letišti výměnou identity a letenky.

ivana2087
03.05.2021 5 z 5

Za mě skvělá kniha! Vtáhla do děje od první stránky a napětí si držela až do konce. Více jsem prožívala příběh Claire, ale i Eva měla co nabídnout. Zaujal mě nápad, který autorka dobře rozpracovala. Určitě doporučuji

ivetdos
02.05.2021 2 z 5

Asi budu jedna z mála, které se tahle kniha nějak extra nelíbila. Měla jsem bohužel velká očekávání a opět jsem se nechala zlákat perfektním marketingem.

Začátek knihy byl skvělý, napínavý, mělo to obrovský potenciál, který ale podle mě autorka nevyužila naplno. Plno situací bylo nelogických, nedomyšlených… chápu, že autorka chtěla poukázat na určitá témata, která se dnes ve společnosti hodně řeší, myšlenku cením, ale někdy to bylo moc na sílu, nebylo to dotažené a občas nás to ve společném čtení spíš rozesmívalo, než že bychom byly napnuté a já osobně jsem se většinu knihy nudila. Chvílemi to bylo takové utahané a nutila jsem se ke čtení. Ke konci to ovšem dostalo šťávu, a pak už jsem četla jedním dechem.

Knihu tedy doporučit spíš nemůžu, určitě najdete lepší psychothrillery.

Veju007
02.05.2021 2 z 5

“Zajímavé” téma domácího násilí a špatně zvolené životní cesty se hodně rychle vyčerpá a po 1/3 knihy už je to pěkně ucajdané a nijaké.
Bojím se říct, že jde o feministický blábol, abych nedostala strašnou bídu, ale byla tu spousta knih o domácím násilí, které se s tématem “popraly” mnohem lépe - např. Za zavřenými dveřmi či Sedmilhářky. Tady to bohužel vše bylo vcelku prvoplánové a pardon, ale často hodně nelogické, až úsměvné.
Za mě tedy úplně nedoporučuji, ale věřím, že kniha otevírá důležité téma a spoustu čtenářů zaujme.

kneslova
02.05.2021 5 z 5

Velice čtivá kniha

Pavlina50
02.05.2021 5 z 5

Dost čtivá záležitost o dvou ženách - Clare a Evě, které utíkají před svým životem.
Je to kniha o tom, jak je nebezpečné zahrávat si s cizí identitou a o tom, že každého jeho osud stejně dožene. Líbilo se mi, že autorka dotáhla do konce všechny detaily, a to, co se zpočátku jeví jako dost těžko nevěrohodné náhody mělo nakonec svoje logické a docela přijatelné vysvětlení. Více mě bavila dějová linka Clare, vyprávění kolem Eve jsem vnímala spíš jako takové doplnění Clařina příběhu.
Konec na mě zpočátku působil dost nedotaženě a trošku mě zklamal, ale to se změnilo okamžitě po přečtení epilogu, který mě hned vzápětí opravdu dostal.

Mipii
29.04.2021 4 z 5

Moc čtivá knížka, od které se nešlo odtrhnout. Malinké zklamání byl konec, od kterého jsem čekala víc, chyběl takový ten wow efekt, ale jinak fajn čtení :)

kofola33
27.04.2021 5 z 5

Tohle byla moc pekna knizka, velice prijemne se mi to cetlo. Pribeh dvou zen, Claire a Evy, ktere nemaji nic spolecneho a prece spoustu, aniz to vsak tusi. Obe musi vystoupit ze sve komfortni zony, aby mohly zmenit svuj zivot.
"Vsechno, cos kdy chtela, je na odvracene strane strachu."

Januli
27.04.2021 3 z 5

Poslední let rozhodně můžu pokládat za knihu velmi ctivou, kdy hlavní hrdinky jsou dobré vykresleny a příběh není zcela otřelý a Claire ani Eva slabé ženy závislé na alkoholu. Ale mě tam chybí ten váš efekt, kdy mě závěr úplně překvapí a to zde nebylo, ale když pominu tohle, tak jo určitě si knihu přečtěte. :-)

Misa.K1
21.04.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé od začátku do konce. Super!

xena2711
20.04.2021 5 z 5

Skvělá zápletka, parádně dotažená až do konce a hlavně super čtivé. Určitě doporučuji. Konec hodně překvapil.

Hope80
20.04.2021 5 z 5

Kniha byla super bomba skvělá. Od začátku napínavá po celou dobu, už jsem jí chtěla mít dočtenou, abych věděla jak dopadne a vzápětí jsem zpomalila, abych si tu super knihu co nejvíc užila a nespěchala k dočtení. A konec? ten mě dostal. Doporučuji všem!

Jenny46
17.04.2021 5 z 5

Tak to byl mazec, super čtivé, napínavé 5*, doporučuji

drogy domácí násilí psychologické thrillery pád letadla

Julie Clark
americká, 1971