Poslední kabriolet

Poslední kabriolet https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75354/bmid_posledni-kabriolet-Tb7-75354.jpg 5 1137 1137

Amerika 40-tých let - prostředí noblesní Harvardovy univerzity, doba swingových big-bandů a zběsilých jízd v otevřeném packardu - takové je východisko rozsáhlého románu, který nás provede po čtyřech desetiletích USA, to je zlatý čas mládí jeho protagonistů, pěti nerozlučných přátel a splolužáků.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Odeon

The last convertible , 1978

niknikita
04.02.2014 5 z 5

Moc ráda se k ní vracím.

Tiffany
03.02.2014 5 z 5

Knížku jsem měla dlouho doma... a vždycky ji zřejmě otevřela v nesprávnou chvíli. Potom jsem si ji vzala na dovolenou a nemohla ji odložit. Příběh mě úplně pohltil a bylo mi líto, že končí a já už nebudu prožívat nové situce s jednotlivými postavami. Navíc tu dobu mám hodně ráda..

endroo25
02.12.2013 3 z 5

Tuhle knihu mi doporučila spolupracovnice, jako opravdu výborné počtení. Já jsem z ní ale měl po přečtení trochu divný pocit. První polovina knihy se mi hodně líbila - studentská léta a válečná doba. Druhá půlka knížky už mě tak moc nenadchla - myslím tím poválečné osudy postav a ke konci konflikt mezi starou a novou generací.

Pokud by šly dávat půlhvězdičky, tak bych dal 3 a půl.

Eva2412
02.12.2013 5 z 5

Četla jsem ji před 25 lety poprvé a vracím se k ní i po letech, stále je čtivá a doba swingových orchestrů je mi blízká...

Tétéčko
23.10.2013 5 z 5

kromě toho, že jsem měla možnost sledovat příběhy několika kamarádů, dověděla jsem se spoustu věcí z americké historie.

proton
27.09.2013 5 z 5

Krásná, pěkně vykreslené postavy, jejich pocity, vztahy , přání, touhy. Osovila mě.

valentýna
15.09.2013

Zpočátku mě přišla moc rozvláčná, nic se nedělo, ale potom jsem se začetla a neodtrhla.

kneslova
11.09.2013 5 z 5

Krásná kniha, četla jsem ji víckrát

Blackhouse
23.08.2013 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, dlouho mi ležela v knihovně a něchtělo se mi do ní. Ale po přečtení, je to jedna z nejlepších románových knih, které jsem kdy četl. Jen jsem si furt říkal, že bych si ty vztahy a chování některých lidí představoval jinak, avšak super! Doporučuji

Vojslava
16.08.2013 5 z 5

Jeden z nejčtivějších románů o válečné generaci Američanů - krásná dávka nostalgie, hudba a intenzivně prožívané vztahy čiší z každé stránky. Vřele doporučuji k přečtení. Na mne to mělo minimálně ten efekt, že jsem zase začala poslouchat hudbu velkých big bandů té doby... :-)

Terry11
06.08.2013 5 z 5

Tato knížka patří k mým nejmilejším. Dostala jsem se k ní zcela náhodou a dodnes si o hlavních postavách přemýšlím. A také o tom, jak by člověk měl bojovat za své štěstí. Jak se míjejí ti, kteří k sobě patří, a jak pak kolikrát musí žít vedle sebe a litovat. Hlavní postava, vypravěč, byl tak neskonale nesobecký, až na to doplatil. Moc dobře psychologicky prokreslené postavy, postavené na pravdivých událostech několika desetiletí amerických dějin.

Babouš
03.08.2013 5 z 5

Příběh nejkrásnější a nejnaivnější generace, generace, která zažila krizi, druhou světovou válku i následný hospodářský boom. Jak bych tehdy chtěl žít! Příběh skupinky vysokoškolských přátel je podkreslen pasážemi z dobové hudby - swing, jazz, big bandy jako Glenn Miller, Benny Goodman, Artie Shaw atd. A samozřejmě to nejlepší auto pod sluncem - zelený kabriolet Císařovna. Nejspíš moje nejmilejší kniha vůbec.

Ameliii
27.07.2013 5 z 5

Jedna z mála knih, kterým věřím.... Postavám, ději. Melancholie vzpomínek. Krásná, všem doporučuji.

"Ten refrén znám,
pořád ho v hlavě mám,
když na šampaňské vzpomínám-
Připíjím snu, jímž bylas ty..."

JeKa
18.07.2013 5 z 5

Plné nostalgie...nádherné! Nelze si na knihu nevzpomenou vždy, když zaslechnu The String of pearls...

Ječmínek
08.07.2013 2 z 5

Američtí studenti, krásná mládež, žádná bída. Ten miluje tu, ta zase toho. Kabriolet Císařovna. Válka. Ten bojuje tam, ten zase tam. Konec války. Ten si bere tu a ta zase toho a mají děti. Obrna. Ta otěhotní s tím, ale bere si toho. Dost nudný příběh o Američanech a pro Američany. Pro mě ne. Jen občas jsem se nenudil, např. při popisu války.

luky123
27.06.2013 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a nejdojemnějších knih, jaké jsem kdy četla. Vždycky se k ní budu ráda vracet.

misap
18.06.2013 5 z 5

Silný příběh skvěle zachycující život a vývoje jedné generace, která žila v pohnuté době. Tato kniha ve mně zanechala hluboký dojem, několik pasáží se neobešlo bez slz a opravdu mě mrzelo, když jsem se dostala až na poslední stránku (což se bohužel stalo hodně rychle, četla jsem totiž pořád a všude).

Teraka
06.05.2013 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla ve škole, poté znovu na mateřské a nakonec si ji pořídila domů do knihovny. Je to jedna z mých oblíbených knih, která je velmi čtivá a zůstane v paměti.

Knišíl
29.04.2013 5 z 5

krásný příběh ... sice kniha není až tak o válce, ale mě stejně bavily více pasáže mimo válku :-)

exitus
23.04.2013 5 z 5

Krásná knížka, občas mi obdiv všech k jedné ženě trošku vadil, přišel mi nepřirozený, ale jinak se mi příběh líbil moc. A je to jediná knížka, která mě (zatím) rozplakala ve vozidlu hromadné dopravy