Poslední hra

Poslední hra https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319292/bmid_posledni-hra-rlu-319292.jpg 4 136 48

Někdy můžeme věřit už jen sami sobě – a někdy ani to ne! Odvážný psychothriller z Latinské Ameriky. Ted McKay si právě zvedá k hlavě revolver, když v tom se rozezní zvonek u jeho dveří. Ted je úspěšný podnikatel, má krásnou ženu a dvě báječné dcery; koho by napadlo, že je rozhodnutý skoncovat se životem? Jenže zatímco nevítaný host dál zběsile zvoní, objeví Ted na svém stole vzkaz; ačkoli poznává vlastní rukopis, nepamatuje si, že by ta slova sám napsal: OTEVŘI DVEŘE JE TO TVÉ POSLEDNÍ VÝCHODISKO Na prahu stojí cizí muž jménem Lynch, který kupodivu přesně ví, k čemu se Ted chystá, a předloží mu podivný návrh. Pokud na něj Ted přistoupí, nevystaví svou rodinu utrpení, které by jí přinesla jeho sebevražda. Ted se nechá přesvědčit, jenže lístek na stole i nečekaná nabídka jsou jen první tahy v rafinované hře plné manipulace a smrti. Kdosi jej vylákal, aby se vypravil po cestičce z drobečků, které musí sesbírat, než si dá všechno dohromady. Někdo, kdo ho zná až do morku kostí; někdo, kdo ho donutí pochybovat o sobě samém i lidech kolem sebe. Kdo tahá za nitky v pozadí?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Plus

La última salida , 2016

DariDerek
17.02.2017 4 z 5

Ty bláho, tohle byla jízda na kolotoči, Já myslela, že už je konec, a on to byl přitom teprve začátek. Já myslela, že jsem pochopila, ale vůbec jsem to nepochopila a dala si zpáteční jízdu.. Tohle bylo brutální. :-))) Více píšu v recenzi v záložkách :)

Pjater
09.02.2017 4 z 5

Skvělá kniha u které jsem až do posledních stránek nevěděla jak to dopadne. I když jsem se občas ztrácela a nebyla si jistá co je realita a co je pouze představa. Určitě mohu všem doporučit.

soukroma
05.02.2017 4 z 5

Zvláštní, matoucí, nepochopitelná, děsivá, hrůzná, neuvěřitelná a nakonec krajně znepokojivá. Taková je to kniha.

MH.
26.01.2017 5 z 5

Tato kniha vás vede za ruku dějem asi stejně přímo, jako zdrogovaný, zmatený a dezorientovaný stařík. Samé odbočky, otočky, zvraty a změny, to vše na několika časových úrovních, které se navíc občas, stejně jako vše ostatní v knize, ukážou jako neexistující. Děj je naprosto perfektně propracovaný a při čtení se nestíháte divit, protože je to zvrat za zvratem a změna za změnou. Slabším článkem pro mě byl konec, jehož zpracování ( obzvlášť moment se zapalovačem ) oproti preciznosti děje trochu pokulhává.
Jinak opravdu skvělá kniha! :)

dee95
24.01.2017 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila a pohltila. Vždy, když už jsem měla pocit, že jsem přišla na to, o co vlastně jde a která realita je skutečná, mě autor rychle vyvedl z omylu a nabídl mi další variantu. Věřím, že každý si v tomhle příběhu najde to své a pokud se při čtení nebojíte trošku přemýšlet, vřele doporučuji!! Za mě bezkonkurenční :)

STARKAN
06.12.2016 5 z 5

Ze začátku to vypadalo jako šílenství a už jsem se bál, že o tom bude celá kniha. Naštěstí to pak začalo dávat smysl a tak nějak do sebe i zapadlo, I když ne všechno bylo vysvětleno. Nicméně kniha se mi neskutečně líbila a musel jsem ji dočíst, i přesto že už bylo pozdě v noci. Přečteno za 2 dny. Doporučuju a těším se na další knížky tohoto, pro mě neznámého, autora.

Martia
18.11.2016 5 z 5

Zabij někoho, pak jěště někoho a my pak pošleme někoho ať tě taky zabije..

Kniha je jedna velká iluze, je psychologická a mysteriózní.
Ted neví jestli se to, co se děje skutečně prožívá anebo se mu to zdá a on je blázen nebo už není naživu. Musí se vnímat každý slovo, i když se zdá, že něco není důležitý.
V jedný kapitole přečtete jednu verzi, aby jste v další dostali jinou, a nevíte jestli se ta první stala, jestli to byl sen či co, je to dost matoucí a vy prostě najednou nevíte vůbec nic.
Hlavně mě nejvíc zajímala ta vačice.

kneslova
25.10.2016 5 z 5

Tak tohle je kniha pro příznivce hádanek a hlavolamů, nedá se číst jen tak halabala nebo se v ní ztratíte. já jsem měla vždy pocit, že bych se měla vrátit a číst přečtené znovu, abych se vyznala v ději a v tom, co je realita a co představy. Nicméně je to promyšlené a je to dobré. Prostě čtete a za chvíli je vše úplně jinak než jste se domnívali. Tak mezi 4-5 hvězdičkami. Ale za vymyšlení a sepsání takového příběhu se přikláním k vyššímu hodnocení