Poslední dny Archieho Maxwella

Poslední dny Archieho Maxwella https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486464/bmid_posledni-dny-archieho-maxwella-dVx-486464.jpeg 3 29 5

Tátové odcházejí z domova v jednom kuse. Není na tom nic zvláštního, fakticky. Jackův táta si našel jinou ženu. Moův taky. Ale Archieho táta? To je docela jiná historie - příběh, který si Archie musí nechat pro sebe. Kdyby na to totiž přišla Tia, nebo snad dokonce jeho kamarádi, bylo by po něm. Ale lidé z jeho okolí pečlivě střeží svá vlastní tajemství - tajemství, která Archieho dny navždycky promění k nepoznání.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

The Last Days of Archie Maxwell , 2017

Nuttelka
30.07.2023 4 z 5

Tato "jednohubka" toho obsahuje strašně moc na strašně málo počtu stran.. četla jsem před spaním a bála jsem se toho nejhoršího.. Lidé - děti opravdu dokáží být hodně zlí, šikanují, psychicky týrají.. děje se to dennodenně a je mi z toho smutno :-( Každá rodina má svůj příběh, své problémy, svá trápení, ale i spoustu krásných okamžiků, vzpomínek, zážitků.. jen prostě okolí je takové jaké je a nikdy to lepší nebude, bohužel..

Mikoláška
13.04.2023 4 z 5

Naštěstí to dopadlo, jak to dopadlo. Šikana je strašná věc, kdo nezažil na vlastní kůži, nepochopí....

Aprilek
26.06.2022 5 z 5

Krátká, ale zajímavá kniha s tématikou šikany, LGBT a duševního zdraví.

lucakuca
11.05.2022 4 z 5

Jako italská kuchyně. Stačí pár ingrediencí a je z toho nečekaný čtenářský zážitek.
YA - líbí se mi její stručnost, poselství a minimum žvanění.

RoseDadas
24.02.2022 4 z 5

3,5*
Poslední dny Archieho Maxwella opět přináší sondu do jedné rodiny, která se potýká s otázkou sexuality jednoho z rodičů. Krom toho se v knize řeší sebevražedné sklony a šikana. Není toho zrovna málo na tak rozsahem malou knížku, logicky tak autorka nemohla jít do hloubky, jak by si osudy postav zasloužily. I přesto si ale myslím, že spisovatelka popisuje ožehavá témata s citem a s nesmírnou přirozeností.

Kniha je určena pro jedince starší dvanácti let, krom dospívajících si knihu užijí i dospělí. Díky příběhu se čtenář ponoří do problematik, jež hýbou dnešním světem a které trápí nejen mládež.

Annabel Pitcher
britská, 1982