Poslední

Poslední https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323623/bmid_posledni-ZBU-323623.jpg 3 607 202

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Last One , 2016

Babouš
10.03.2017 5 z 5

Poslední není dokonalá kniha, ale nesouhlasím s kritickým komentářem. Autorka se vyhnula všem klišé o zombících a ukazuje svět po katastrofě tak, jak by to fakt mohlo vypadat. Z vlastní zkušenosti vím, že lidský mozek je zvláštní a některé věci si radši odmítá přiznat, než aby se smířil s hroznou pravdou. Obzvlášť na mě zapůsobily pasáže, které popisují setkání s mrtvými těly. Zatímco čtenář tak nějak tuší, že se stalo něco hrozného, hlavní hrdinka vidí jenom nastražené figuríny, které často posměšně popisuje stylem, že „tahle se teda moc nepovedla“. Rovněž ta kritizovaná pasáž s modrým domem dává smysl, pokud člověk má nějaké zkušenosti s hledáním stop - oči často vidí stopy i tam, kde nejsou.

Hanisek
06.03.2017 1 z 5

Mám pocit, že buď jsem se zbláznila já nebo autorka. Nelogické a divné. Modrý barák mě vážně štval celou dobu. Důvod proč jde hrdinka do té soutěže, které se neustále omílá dokolečka, hrdinka ho řešila neustále, ať se kolem ní dělo cokoliv. Nechápu tu knihu, první třetina knihy docela šla, ale pak sešup až na dno. Přitom to mohlo byt tak dobré, zajimavé téma i zákulisí soutěže.