Posedlí

Posedlí https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59403/posedli-59403.jpg 4 18 3

…Román Posedlí obsahuje hororové a fantastické prvky v podobě invaze mimozemské inteligence. Děj se odehrává ve Švýcarsku na osamělé horské chatě poblíže městečka Nidenhaut. Vlivem hustého sněžení a pádu laviny je osazenstvo chaty sestávající z personálu a hostů odříznuto od svého okolí. Jeden z hostů náhodně poblíže chaty nalezne modrou kuličku velikosti tenisového míčku, a když se jí dotkne, padne k zemi. Po marných oživovacích pokusech je zkonstatována jeho smrt, je odnesen do chaty a dočasně umístěn ve sklepě, odkud se však jeho tělo záhadně ztratí. Následně je tato osoba viděna, jak v lehkém oblečení se ve vánici pohybuje kolem chaty a láká osazenstvo chaty k cestě ven…... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Lunarion , Naše vojsko

The Possesors , 1965

jefff
13.04.2023 3 z 5

Tuhle knihu jsem kdysi v pradávných dobách četl jako teenager a děsně se mi líbila. Po mnoha letech jsem ji teď vypátral a zkusil si dát repete. Bohužel to kouzlo za ty roky vyprchalo a přes slušnou atmosféru a nápad je to hoodně pomalé a poklidné. Úplný strach a mrazení jako před lety to ve mě už nevyvolalo. Přesto jde o kousek, který by úplně zapadnout neměl a pro fanoušky klasického atmosférického hororu by mohlo jít o solidní počtení.

koubin007
20.06.2017 3 z 5

Na začátku napínavá atmosféra, která se počase vytratí v předvídatelnosti a stereotypu. Kvůli te počáteční atmosféře, ale stojí za přečtení.

anna2449
24.11.2015 2 z 5

No nevím. Kniha mě nenadchla.opravdu jsem se těšila až ji dočtu.nudila mě.

John Christopher (p)
anglická, 1922 - 2012