Porodní bábou proti své vůli

Porodní bábou proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332150/bmid_porodni-babou-proti-sve-vuli-MD9-332150.jpg 5 333 93

Becky Meyrsová, kdysi veselá a odhodlaná zdravotní sestra, se vrací do Hope River. S sebou si přináší trauma z porodu, kterému neúspěšně asistovala, a jako pacienta si veze svého bývalého zaměstnavatele, doktora Bluma. Doktor je na tom ještě hůř než Becky; smrt na operačním sále a tragický skon jeho ženy v ten samý den z něho udělaly nemluvnou, neschopnou trosku. Becky se usídlí v bývalém domově své přítelkyně Patience, a přestože má z porodů panický strach, musí se v chudém kraji plném zoufalých žen a mužů postavit svým démonům čelem.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Reluctant Midwife , 2015

bookcase
04.08.2017 5 z 5

Pokračování Porodní báby se mi líbilo, na některé věci jsem si vzpomněla, na jiné už moc ne, ale to nevadí.

Peršanka
01.08.2017 5 z 5

Opět jsem nadšena a nasycena. Ani se mi nechce knížku pitvat. Přečtěte, potěšte se taky.

KACABAK
29.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha, kterou Vás provází zdravotní sestřička Becky. V knize jsou moc hezky popisovány porody na opuštěném venkově. Dozvíte se také něco o velké ekonomické krizi v Americe kolem roku 1934 a jak to měli lidé tězké. Sestřička se navíc stará o psychicky nemocného lékaře doktora Bluma...avšak ke konci dojde k výrazné změně. Kniha mě nadchla.

Ditules
24.07.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Bavila mě více než 1. díl.

cérka
17.07.2017 5 z 5

Prožila jsem nádhernou a vášnivou noc, prostě jsem ji nemohla odložit :-). Jsem sice nevyspalá a smutná, že už je konec, ale stálo to za to. Doporučuji!

Kačík
13.07.2017 5 z 5

Líbilo se mi plynulé navázání na Porodní bábu od řeky Hope. Knížka se příjemně četla.
Byla pro mě zdrojem zajímavých informací. Rozhodně stojí za přečtení.

JanaDor
04.07.2017 5 z 5

Kniha se stala pro mě zajímavou a poutavou nejen po stránce lékařské, ale i po lidské, kdy ukazuje osudy obyčejných lidí, jak bojují s finanční krizí. V knize poznáme nové postavy a dějově prožijeme s Becky jeden rok, který je velmi bohatý na životní zkušenosti. Je plný radosti i ztrát. Tak jak je život přináší.
Moc ráda jsem viděla, jak po delší době žije Patience a přitom jsem fandila Becky, která se formovala k lepšímu právě díky Patience. Becky je sympatická, ale trochu neosobní, což se mění. Kniha se výborně četla, o čemž svědčí i to, že jsem ji měla přečtenou za jedno odpoledne a večer.
Je krásná a já s určitostí vím, že si ji přečtu vícekrát. Vřele doporučuji.

Jane333
29.06.2017 5 z 5

Líbila se mi spíše postava Patience, než Becky. Doktor byl občas na ránu. Celkově se mi knížka líbila, našla jsem si tam několik životních rad ( většinou ty, co dávala Patience Becky ), je tam radost, smutek i naděje, že vždycky se dá přežít.

MahulenaK
21.06.2017 5 z 5

To je tak milá knížka! Stejně jako ta první. Dávám plný počet, i když ještě nemám dočteno.

MartinaP
16.06.2017 4 z 5

Pěkné a příjemné čtení. Milé shledání se starými známými.

Falda
08.06.2017 4 z 5

Knížka se celkově dobře četla. Jen některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé.

kasavubu
01.06.2017 5 z 5

Tak na knihách této autorky začínám být vyloženě závislá. Osudy Patience i Becky se mi dostaly hodně pod kůži. Už abychom se brzy dočkaly dalšího pokračování. Pokud ale obě knihy porovnám, tak Porodní bába od řeky Hope se mi líbila o maličko víc. Osudy Patiece na mě udělaly větší dojem, když i s Becky se osud zrovna dvakrát nemazlil. Jediné, co mi nesedlo, byly možná poněkud zbytečné vulgarismy. Nebylo jich moc, ale v knize na mě působily místy hodně rušivě. Obecně nemám ráda, když se v knize pojednávající o době minulé (zde myšleny 30. léta 20. století) používají vulgarismy ze současnosti typu (s prominutím "kurva" či "do hajzlu"). Možná je to ale jen můj osobní postřeh, který někomu jinému vůbec nemusí vadit. Navíc, je to možná jen chyba překladatele. Stejně jako trochu nelogické oslovení Becky doktora Bluma - někdy Isaacu, někdy doktore Blume. Možná jsem ale jen velký detailista a hnidopich. Na mém celkovém hodnocení knihy to ale vůbec nic nemění. Opět výborné!!!

zuzana2599
15.05.2017 5 z 5

Tak toto opětovné setkání s Becky, porodní bábou Patience, veterinářem Danielem či doktorem Blumem, bylo pro mě výjimečným, překrásným čtením.
Řeka Hope znamená naději a tato kniha jí byla plná - plná naděje, soucitu, odhodlání a vytrvalosti, plná těžkého života.
Nechci zapomenout na slova vyrytá na hřbitově u řeky Hope:
"Všichni jsem silnější, než si myslíme."
Slibuji sestřičce Becky, že si tato slova ponesu dál životem.

přátelství děti láska naděje pro ženy chudoba, bída porod

2017  91%Porodní bábou proti své vůli
2016  88%Porodní bába od řeky Hope
2020  79%Porodní bábou navždy

Kniha Porodní bábou proti své vůli je v