Čo na svetle nevidno

Čo na svetle nevidno https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497737/bmid_co-na-svetle-nevidno-Q5N-497737.jpg 4 92 92

Pomněnka / Nezábudka série

1. díl

Zdôveril sa jej s temným tajomstvom a tým si ju pripútal. Prvá časť nadupanej fantasy série. Nové dobrodružstvo od majsterky fantazijných svetov a romantických zápletiek Kerstin Gier! Quinn je najpopulárnejší a najkrajší chalan v škole. Nenápadná Matilda je doňho roky po uši buchnutá. Stačí jedna noc, aby sa ich životy obrátili totálne naruby. Po ťažkej nehode vidí Quinn veci, ktoré nemôžu patriť do tohto sveta. Komu sa zdôveriť, keď si všetci myslia, že mu preplo? Na prahu jeho izby sa objaví Matilda, na ktorej mu záleží tak málo, že jej povie o rozprávajúcich sochách a vyškerených lebkách, ktoré ho všade prenasledujú. Quinna a Matildu katapultujú nasledujúce udalosti do magického dobrodružstva plného nebezpečenstiev. A naozaj nikto by nečakala, že možno by k nej mohol niečo cítiť...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Vergissmeinnicht: Was man bei Licht nicht sehen kann , 2021

LenkaPet
05.02.2023 4 z 5

Určitě zajímavý námět. V knize se mi moc líbil humor a i proto jsem četla dal. Trochu jsem se u ní ale nudila a když mi po půlce došlo, že to do konce nestihnou vyřešit a že tento příběh bude na pokračování, je pro mě otázkou zda po dalším díle sáhnu. Uvidím. Samozřejmě bych chtěla vědět jak to celé dopadne, do čtení jsem se ale musela nutit a to ráda nemám.

Anna_Marie
19.01.2023 4 z 5

Kniha mě moc bavila, Kerstin Gierová opět nezklamala a přišla se skvělými nápady a velmi zajímavě promyšleným světem. Jsem zvědavá, kam se bude děj ubírat v dalších dílech.

baslerka1
11.12.2022 5 z 5

Autorka nám přináší nový fantasy svět a nebojí se ho kapánek otřít o své jiné knížky. A s tím nemám sebemenší problém.
Ale vadí mi, že jsem nedokázala věřit vztahu hlavních hrdinů. Že rodinné zázemí Matildy mi drásalo nervy. Že role všech postav nebyly dotažené (tři vagóny postav a různé skupiny bytostí, ale k čemu vlastně jsou netuším). Že se nad detaily mávne rukou - "Nepřemýšlej o tom".
Autorka necílí na dospělé nebo zralé (tím fakt nechci nikoho urazit!) čtenáře. Nabízí jiný svět a únik od reality díky neotřelému pohledu na již známé bytosti jako jsou např. víly. A tohle jsem vlastně čekala a dostala. Psané to bylo velmi čtivě, humor nechyběl. Takže spokojenost.

simona8126
05.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Jsem na straně 170, ale zatím tedy moc nadšená nejsem. A to rozhodně patřím k největším fanouškům knih Kerstin Gierové, ačkoli jsem věkově vysoko nad předpokládaným limitem. :-) Nejvíce jsem si oblíbila Zámek v oblacích a Stříbrné knihy snů (množství chyb a překlepů navzdory, CooBoo!), ale Pomněnka je zatím spíše zklamáním.
Ne že by jí chyběl humor, který je ostatně základním znakem všech zmíněných knih Gierové, ale popis fantasy světa mi (alespoň v této fázi) připadá chaotický a zbytečně obsáhlý (množství postav, k čemu vlastně?). Quinn má možná dobré hlášky, ale je značně nesympatický, navíc hlavní hrdinku odmalička šikanoval. Proč by ho proboha měla mít ráda? Nehledě na to, že zápletka s přijetím peněz od matky za to, že se jí budete starat o syna, ta byla od první chvíle jasným zdrojem konfliktu. Bylo evidentní, jak se to vyvine, že to Quinn zjistí, naštve se atd. Velmi chabý pokus o drama ze strany autorky. :-/ Frustrující a neoriginální, od Kerstin bych čekala více. Ani se mi nechce dočítat, ale tak... snad ty humorné hlášky budou stačit, abych u toho vydržela. Oproti jiným knihám autorky opravdu zklamání – zatím, ale možná změním názor.

DODATEK: Ne, názor jsem nezměnila. Alespoň ne k lepšímu, spíš naopak. :D

evineckY
20.11.2022 5 z 5

Povím vám,, že zrovna z Johanky z udělat zlobra mi moc nesedělo a musím zavřít jedno oko. Naproti tomu víly, duchové - filozof, básník, Angelika, chrliči a démoni - skvělý fantasy svět .
Přes to, že je tato kniha pro mladší čtenáře, bavila jsem se a to je hlavní
A nejlepší nadávka, která určitě bude frčet - suchaří ksicht :-)

Percabethka
06.10.2022 5 z 5

*čteno v originále*
Jestli je Kerstin Gier na něco expert - kromě vymýšlení a vyprávění příběhů, které vás vtáhnou do děje a už nepustí, roztomilý humor, popis prostředí a skvělé vykreslování postav -, pak jsou to trapné situace, při kterých jen nervózně sedíte nad zavřenou knihou a sbíráte odvahu ji zase otevřít. A nakonec se odhodláte, protože nutně potřebujete vědět, jak to celé dopadne.
Líbilo se mi, že byla kniha vyprávěná z pohledu Matildy i Quinna. A taky ten malý crossover s Rudou jako rubín byl fajn!
Co se Rudé jako rubín a Stříbrné knihy snů týče, Pomněnka se jim úplně nevyrovná, třeba se to ale změní v dalších dílech - a už tak je ta knížka parádní!