Mizení

Mizení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480162/bmid_mizeni-DNN-480162.jpg 4 376 376

Policista Tomáš Volf série

Temný případ od dvojnásobného držitele ceny za nejlepší českou detektivku. Tomáš Volf řeší nejotřesnější případ své kariéry. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech.... celý text

knihyafitko
02.12.2021 5 z 5

Tomáš Volf řeší nejotřesnější případ své kariéry. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci chlapec který tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi.
Neuvěřitelný propletenec, který vás chytne a nepustí. Jednotlivé linky příběhu, které spolu zdánlivě nesouvisí se propojí v šokující příběh, před kterým bychom nejraději zavřeli oči.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Moje první kniha od autora a určitě ne poslední.

tere9
25.11.2021 5 z 5

Moje první seznámení s Jiřím Březinou a hned obrovské nadšení. Velmi reálně vykreslené prostředí a vztahy, všechno uvěřitelné a zápletka nepředvídatelná.
Byla jsem chycená od prvních stránek a autor mě udržel v napětí až do finále. Hned se vrhám na předchozí díly série s detektivem Tomášem Volfem:)

JeduvKnize
23.11.2021 5 z 5

Moje druhá detektivna Jiřího Březiny, jako první jsem četla Vzplanutí. Děj tvoří tři původně samostatné linky, které se postupně propojují.
Výborně vykreslené postavy, uvěřitelné prostředí, popis policejní práce a pečlivě do detailů vystavěný děsivý případ rozkrývající mnohem komplikovanější pozadí, než by se mohlo na první pohled/stránky zdát. Březina píše (nejen) o vyšetřování extremistických skupin, sociální problematice, dluhové pasti a neschopnosti se z ní dostat, potřebě mít cokoli bez ohledu na důsledky, práci krizových center a velmi komplikovaném systému sociální péče.
Kniha by kromě fandů české detektivky mohla potěšit třeba čtenáře thrillerů Yrsy Sigurdardottir - bez drsných detailů a explicitních popisů násilí, ale s neméně hutným vyústěním/tématem i 'severským' akcentem na sociální problematiku.
Moc mě to bavilo. Perfektně vymyšlený název jako bonus.

babystar
17.11.2021 4 z 5

Detektivka, v níž se vyšetřování rasisticky motivované vraždy změní na vyšetřování něčeho zdaleka horšího. Stručně řečeno - ukázka toho, kam vede nezřízená touha po penězích.
Jsme svědky práce kriminalistů i protiextremistického týmu a do vyšetřování se zaplete i dávná Volfova kolegyně Eva. Při čtení e-knihy mi vadilo, že jednotlivé dějové linie nebyly graficky odděleny, takže jsem občas tápala, čí osud vlastně sleduji. Nevím, čím to je, ale dřívější díly se mi líbily víc.

OMBeautifulLife
07.11.2021 5 z 5

Pro mě to bylo první seznámení s Březinou a jeho vyšetřovatelem Volfem. Trochu mi to připomíná Václava Erbena a jeho kapitána Exnera - stylem psaní, celkovou náladou, kterou jsem z té knihy měla.
Mizení začalo útokem na cikánskou rodinu, ale pak se děj stočil úplně jinam. Nepředvídatelné :-)
Myslím, že mám dalšího oblíbeného českého autora ;-)

Zrzavá_Tereza
04.11.2021 5 z 5

Mizení je moje druhá přečtená knížka od tohoto autora a užila jsem si ji ještě o kousek víc než tu první.
Trošku drsnější detektivní příběh otevírající témata jako je rasismus, opuštěné děti, finanční problémy.
A i když mám ráda propracovanější příběhy, Jiří si mě získal tím, že píše čtivě, přehledně, zbytečně neodbočuje. Tak má podle mě správná detektivka vypadat. Zhltnete ji, ani nebudete vědět jak.