Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4524/polibek-4524.jpg 4 245 30

Sylvie a Carl se kamarádí od dětství. Odjakživa si spolu hráli, jejich rodiny se vzájemně navštěvovaly, Sylvie o Carlovi mluvila jako o svém klukovi a Carl o Sylvii jako o své holce. Sylvie vždycky v hloubi duše věřila, že se jednou vezmou. Mají dokonce svůj společný svět fantazie, který patří jen jim dvěma - a skleník na konci Carlovy zahrady, kde to všechno vzniklo. Když ale začínají dospívat, všechno se najednou mění… Silný, přesvědčivý a citlivě zpracovaný příběh o první lásce a prvním zklamání pro teenagery. ... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

The Kiss , 2007

Lovehorses365
29.01.2024 1 z 5

Moc mě zklamala.....

kamila5406
07.05.2022 5 z 5

Hezky příběh kniha se četla sama už od začátku. Konec je předvídatelný už od začátku když je k holkám lhostejný.

Tylinka
23.05.2019 2 z 5

Přečetla jsem i když pasáže o "Skleněném světě" jsem přeskakovala. Opravdu si myslím, že chování a myšlení obou hlavních postav Sylvie a Carla odpovídali spíš dětem kolem 8-10let, určitě né studentům střední školy.

ellyem
01.11.2017 4 z 5

Polibek byla moje první "tlustší" knížka, kterou jsem přečetla. Tenkrát jsem příběh strašně prožívala, knížka si mě doslova vtáhla. Ještě teď si některé úryvky pamatuji a to už to x let, co jsem knihu četla.

Kačkaknihomol
29.03.2017 3 z 5

V mnoha ohledech skvělá kniha. V mnoha ohledech taky ne. Jak tu ale někdo sděloval, ty pasáže o jejich Skleněném světě byly zdlouhavé. A nudné. A ten konec byl bohužel předvídatelný. Průměrná kniha. Tři hvězdy.

Roselunda 1928
05.03.2017 3 z 5

Paní Wilsonovou jsem jako menší milovala, tak jsem si řekla, že bych si po dlouhé době zase mohla něco přečíst.
První polovina se mi moc líbila, Sylvie byla prostě normální zamilovaná třináctka s naivitou, která je nám, podobně starým holkám, svým způsobem vlastní, a to se mi strašně líbilo. Bohužel byl příběh neskutečně předvídatelný, ta věc související s Carlem mě napadla už někde kolem sté strany, takže jsem z konce byla velmi zklamaná, ale jinak příjemné počtení...

Terezaa
01.11.2016 5 z 5

Krásná knížka, pro starší čtenáře doporučuji! :)

MirijamFrankl
01.10.2016 5 z 5

Vynikající kniha o dospívání.Hrdinové jsou přesně v tom správném věku.Hrzoně by mě zajímalo,jak se to bude vyvíjet dál!

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Hrozně krásná knížka. Moc se mi líbila. Autorka se nevyhýbá ožehavým tématům a tento román je toho důkazem. Je to jedno z jejích lepších děl, dle mého názoru.

BaraRose
06.03.2016 5 z 5

kniha se dobře čte, občas se najdou vtipné části, doporučuji :) sice jsem ji četla za svých mladých let, ale klidně bych si zrovna tuto knihu od autorky přečetla znovu.

Beky
05.03.2016 5 z 5

Lehké oddechové teenagerovské čtení tak na víkend. :) Mě se hodně líbí příběh a téma, se kterým se klidně můžeme v běžném životě setkat a čtivý styl, jakým knihu autorka napsala. Dětinské chování Sylvie mi poněkud vadilo, ale asi to bylo cílem autorky? Těžko říct ...

kyticka152
01.09.2015 2 z 5

Moje kamarádka říka: děsná kniha!!! Jacqueline Wilsonová se mi líbí, ale bylo to to nejhorší co jsem kdy četla a tak i Moje sestra Jodie, Carl mě naštval ze začátku se mi líbil. Konec, taky nic moc. Jedna s nejhorších z knížek, které jsem kdy četla.
P.S. Nic proti spisovatelce, jinak píše dobré knížky.

Můj názor: Nemyslím si, že knížka byla takový propadák, ale hodně mě ten konec zmátl. Četla jsem i lepší knížky.

Alex27
15.01.2015 3 z 5

Kniha se mi jakž takž líbila, ale nelíbilo se mi tam jak Sylvie moc lpěla na Carlovi, jak si s ním chtěla hrát jak by jí byly čtyři. Copak nepochopí, že jim je třináct nebo kolik?
Jinak velice pěkné.

jolli
23.11.2014

začala jsem jí číst a mejspíš nedočtu, prostě mě moc nebaví. Když je Silvie ve škole tak je to celkem fajn,ale ty okamžiky s carlem... Silvie mi prostě nesedí, je taková ustrašená a na carlovi až moc lpí... jediné co se mi na ní líbí je že si ve třinácti pořád hraje :D

barulina1
23.08.2014 3 z 5

hezká kniha ale od J.W jsem četla lepší knihy.Mnoho komentátorů k téhle knížce má pravdu.Vážně zdlouhavé pasáže o jejich imaginarním světě přesněji řečeno SKLENĚNÉM SVĚTĚ.Někdy mě to až nebavilo vlastně mě to ani nezajímalo chtěla jsem už konečně zjistit jak ta kniha-děj skončí.konec mě teda dostal vůbec jsem to nečekala.Určitě jste tady všichni co tu knihu četli.Původně jsem si teda myslela že se mu líbí Miranda a proto se se Sylvií moc nebavil.A ono je to úplně jinak.Konec mě úplně šokoval!!!!A proto knihuhodnotím zlatým středem tedy 3 hvězdičkami.Někdy fantastická!!!někdy mě nebavící.Ale jinak dobré.

lemichaela
17.08.2014 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbíla. Doporučuji přečíst :) ..

Sabka123
15.06.2014 5 z 5

Mě se ta kniha líbila, sice se mi taky zdály moc zdlouhavé některé pasáže, ale jinak to rozuzlení jsem vůbec nečekala, a ten konec byl dobrý. Sice byla slabší než některé jiné ale opět se mi líbila (byli i horší).

Alca007
03.01.2014 3 z 5

oddychová knížka - pro mě teda děj předvídatelný po prvních pár stránkách.
ale, číst se to dalo, prostě teenageři, přelouskala jsem jí za dva dny

Penny Wattsen
02.01.2014 2 z 5

Mě osobně se taky nelíbily ty zdlouhavé pasáže a to jak Sylvie byla hrozně najivní.Ani ten konec nebyl něják k popukání .To ale vůbec nevadí protože se to vyvážilo tima ostatníma pasážema.Rozuzlení bylo dost nečekané a myslímže jen kvuli tomu jsem knihu ohodnotila 2 hvězdičkama i když to je na mě asi moc málo,ale kdyby to byla jiná autorka dala bych odpad.K téhle knize už nemámco dodat jen bych to na konec mohla shrnout:Propadák,propadák, propadák.:((

Linu
15.08.2013 4 z 5

Podle mě je to slabší (ale hezká) kniha od Wilsonové. Ten konec se mi moc nelíbil.