Zlatá lilie

Zlatá lilie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136882/bmid_pokrevni-pouta-zlata-lilie-qqY-136882.jpg 5 877 91

Povinnost, nebo láska? Co zvítězí? Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku. Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak? Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

The Golden Lily , 2012

Nickky
01.11.2013 5 z 5

Jestli jsem snad někdy dřív řekla, že je mi Sydney nesympatická a na Pokrevní pouta se moc netěším, tak to beru zpátky.
Myslela jsem si, že nikdo nemůže konkurovat drzé a energické Rose. Sydney je sice jiná než Rose, ale rozhodně mi nepřipadá nudná. Má řadu vlastnosti, které u Rose postrádám. Nemůžu říci, kterou z nich mám raději - obě jsou v něčem jedinečné.
Samozřejmě nesmím zapomenout na Adriana. Postupem času si mě stále víc získává. Jeho humor je naprosto jedinečný ( např. když označil Dimitriho jako " agenta nudného boršče" :D). Ke konci mě ještě více utvrdil v tom, že on je pro Sydney tím pravým.
Musím uznat, že Richelle Mead je vážně skvělou spisovatelkou a tuhle knížku si nejde neoblíbit. Ať se jedná o jakoukoliv scénu - romatickou, akční či docela všední - tak ji autorka dokáže udělat zajímavou.
Těším se na další díl a tomuto dávám bez váhání 5 hězdiček.

Honey0105
22.10.2013 5 z 5

V tomto pokračování už jsem si zvykla i na Jill, která mi vždycky připadal hrozně protivná. Znovu jsem se prokousala hned ke konci. Strašně jsem si užila Adriana a celkově příběh stál za to. Poutavé a navíc nechyběla akce.

JajaAP
14.10.2013 4 z 5

Pěkné pokračování. A obdivuji autorku jak dokázala z náladového povaleče, kuřáka a alkoholika udělat postavu, kterou jsem si prostě musela oblíbit. Už se těším na další díl, zvlášť na to jestli se konečně někam pohne vztah Sydney a Adriana.

MrsFantasia
12.10.2013 5 z 5

Musím přiznat, že jestli první díl byl pro mě výborným začátkem série, tak druhá kniha jednoznačně překonala moje očekávání. Jistě, opět jsme se dočkali lehce průhledné zápletky, v níž se všechno dalo zhruba v polovině odhadnout, ale jak už jsem psala u knihy předešlé - žádná autorka bohužel nemá všechno. A to ani Mead, přestože je pro mě nejlepší autorkou upířiny, kterou jsem kdy četla.
Ale abych se dostala k postavám. Je pro mě až fascinující, jak jemně a přirozeně se mění charakter hlavní hrdinky. Jistě, jestli má skončit s Adrianem, tak je to zcela nezbytné, ale Mean zvládá tak velkou přeměnu s učiněnou grácií. Dokonce s takovou, že ani čarodějná vložka mě neštve tak, jak jsem původně očekávala. Vcelku bez hořkosti a myšlenkách o přeplácanosti sleduji čarodějnou linku a čekám na moment, kdy to autorka přežene, přičemž úpěnlivě doufám, že se tak nestane.
Ale kdo mě nejvíc fascinoval na celém příběhu byl Adrian. Sakra, nevěřila bych, že to je možné. Nevěřila bych, že ho můžu mít ještě radši. I on se mění. Ne tak patrně jako Sydney, ale dost patrně na to, aby člověk chvílemi četl s otevřenou pusou. U něho totiž starostlivost a skrytá něha není nic nového, ale přece jenom, když člověk čte to, co říká... Ano, mistrovské dílo, možná nejlepší blázen, o kterém jsem četla. A jeho pocity pronikající skrze Jill skutečně nikoho nenechají na pochybách. Mám slabost pro dvě scény, které se pravděpodobně budou shodovat s všeobecným míněním - těžko lze totiž překonat tu plesovou a poté tu závěrečnou... Učiněná pastva pro oči.
Závěrem - kniha mě rozhodně nezklamala, což je s podivem vzhledem k tomu, že jsem do ní šla s velkým očekáváním, které ještě zvládla předčít. Dialogy, postavy a jejich psychologie, zápletka, zpracování.... Vše jsem si maximálně užila. Nezbývá mi nic jiného než knihu vřele doporučit.

Bee
03.10.2013 5 z 5

Tak tenhle díl mě chytnul mnohem víc, než ten první. Dokonce bych řekla, že jsem si to oblíbila mnohem víc než původní sérii s Rose. Děj je tu mnohem zapeklitější a akčnější. Co se postav týče, prostor tu dostal každý a autorka si s nimi pěkně vyhrála. Celková zápletka mě bavila a konec byl jedním slovem dokonalý :)

zuzicek632
25.09.2013 5 z 5

Oh, co k téhle knížce dodat? Je naprosto perfektní! Už po přečtení téhle knihy nevím, zda mám radši první sérii s Rose nebo tuhle se Sydney... Opravdu nevím! Ovšem na konci je mi líto Adriana. No nemá on už toho zklamání dost?

Markett
09.09.2013 5 z 5

Bombastická knížka! :) Přečetla jsem jí "jedním dechem", protože to bylo napínavé a hrozně zajímavé. Sydney je fakt skvělá a hrozně se mi vyprávění z jejího pohledu líbí. A hlavně Adrian- ten je snad nejlepší z celý knížky...toho fakt miluju :)

luciefeix
04.09.2013 4 z 5

díl mi prišel lepsi ale i tak to bylo napinave a tajemne :))

lucifrid
06.08.2013 5 z 5

O trochu lepší nez první díl, zvlášť ten konec navnadí :). Více děje, více emocí, více všeho :).

Keksík
17.04.2013

Adrian- upřímně kdo by ho nemiloval? Já teda ano. Musim říct, že se mi druhý díl líbil ještě víc než Pokrevní pouta. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. A když jsem zjistila že Indigo Spell vyšlo teprve v únoru v USA, bylo mi líto že jsem nezpomalila. Teď jsem jako na jehlách a nemůžu se dočkat až vyjde v češtině. Poslední stránky a Adrianovo přiznání jsem přečetla dokonce 3x , jelikož tohle by chtěla slyšet snad každá! :)) Doporučuji, doporučuji ! :)

barborelka
11.04.2013 4 z 5

Richelle nikdy nezklame i když musím říct, že minulý díl byl trošku lepší. Jsem zvědavá na Indigo Spell jo a Adriana zbožňuji :-)

hrubik
01.04.2013 4 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla hned poté, co jsem s nadšením přelouskala Vampýrskou akademii a poté s menším nadšením její volné pokračování Pokrevní pouta. A musím říct, že první dojem z této knížky byl nevalný, měla jsem pocit, že jsem "převampýrovaná". A knížku odložila. Po krátké pauze jsem se k ní však vrátila a udělala jsem dobře. Velmi mě to chytlo a líbila se mi víc než Pokrevní pouta. Románek mezi Sydney a Adrianem mě zkrátka dostal :-) Už jsem neměla pocit, jako u 1.dílu, že to prostě není ono, protože to není o Rose a Dimitriovi. Najednou mi vůbec navadilo, že je to o něčem jiném, resp. o někom jiném. Moc se mi to líbilo. Škoda, že nemám k dispozici hned další díl, protože bych se na něj s chutí vrhla.

Dandulka
31.03.2013 5 z 5

Sydney zase řádila s kamarády upíry! Zachránění Soni bylo fakt úžasné!

bookcase
22.03.2013 4 z 5

Vampýrská akademie se mi teda líbila víc, ale tohle se taky dalo.

kleria
07.03.2013 5 z 5

Úžasná kniha :), nejhorší byl ten konec :/ protože teď musím čekat takovou dobu na třetí díl, je to strašný :D. Je taky pravda že ve VA jsem Sydney moc nemusela, ale teď jsem si jí oblíbila. Jinak mi ve druhým díle mi chyběla Rose :/ :)).

johisa
12.02.2013 4 z 5

Druhý díl se mi taky líbil, ale bylo to trochu nudne. Hlavně to zachranovani Soni. Mam radši VA a Dimitrije. Ale už se těším na další díl ;))))

PiperW
30.01.2013 5 z 5

Tak dočteno, naprosto perfektní. Poslední kapitolu miluju a už se těším na pokračování. Adrian je zlatíčko a Sydney až na to jak ho odmýtá jsem si oblíbila taky :)

orangerose
29.01.2013 5 z 5

dočetla jsem ji dneska,už aby byl 3 díl u nás,Sydney a Adrian k sobě patří :D
ve 3 díle snad se dají dohromady ,vydrželo jim to

Enefersis
28.01.2013 5 z 5

Přiznám se, že jsem počítala dny do vydání Zlaté lilie a hned 7.listopadu jsem pro ni běžela do knihkupectví. Měla jsem ji přečtenou za jediné odpoledne a ještě doteď mám depresi z toho, jak to skončilo :( :D Richelle se v podobných koncích zřejmě vyžívá (viz. Stínem políbená nebo Spoutáni magií) a kdyby to nebylo barbarské, nejspíš bych s knihou o něco hodila. Snad nikdy jsem si žádné literární postavy nezamilovala tak jako Sydney (i když momentálně bych jí nejraději dala facku, aby se probrala), Adriana, Jill, Eddieho a další (hlavně tedy Adriana. Svůj vztah k němu vyjádřím jednoduše: ♥ ). A druhá věc, kterou bych knize vytkla, že nebyla ještě o pár set –tisíc?- stran delší –ideálně všechny strany, které zbývají do konce celé série. Kéž by šel posunout čas a já držela v rukou The Indigo Spell…:(

lakme
13.01.2013 5 z 5

Ach Sydney, Sydney.... proč nám to děláš, čekáme na ten polibek celé věky a ty pak utečeš..:D Miluju tu knihu..:)