Poklady Tatier

Poklady Tatier https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181617/poklady-tatier-181617.jpg 4 2 2

Vo farebnej obrazovej knihe autor zvečnil jedinečné poklady z klenotnice Tatier - nádherné miesta, zvieratá, vzácne kvety a stromy. Textom doplnil to, čo obraz nedopovedal - úctu a obdiv pestrej tatranskej prírode. Kniha obsahuje aj anglický text - Wealth of the Tatras

haki34
23.03.2019 4 z 5

celkom pekná knižka o Tatrách, naviac v úvode môžte precvičiť angličtinu...publikácia hlavne obrázková, ale zároveň obsahuje i malé množstvo textu, ktoré poskytuje celkom veľa informácí o tatranskej faune, flóre...(zo zvierat najviac asi o kamzíkoch, ktorým sa autor dlhodobo venuje...( oceňujem napríklad u rastliniek i zmienky o miestach, kde až a v akej nadmorskej výške sa našli...a tiež pobavil jazvec -horolezec na Lomničáku - pravdepodobne výlet lanovkou..)
hviezdičku uberám za fotky - chápem, že autor chcel zverejniť aj "pocitovky", napríklad rys ostrovid...ale dnes už existuje veľa veľa fotografov prírody a adekvátne i super fotiek , takže tie rozmazané ma dosť rušili.... potom u časti fotiek nie je uvedené, kde a čo autor fotil - a keďže nie som zas tak zdatný Tatranec, netuším, o ktoré doliny, plesá či vrcholy ide...a ešte taká maličkosť - pár preklepov a občas veľmi kostrbatá vetná skladba...

celkovo však knižka pekne približujúca Tatry domácim, a vďaka anglickému úvodu isto i zahraničným návštevníkom...skrátka taký tatranský prírodný rýchlokurz ;)

Vysoké Tatry

Ivor Mihál