Poklad na Zvonovej hore

nehodnoceno
Poklad na Zvonovej hore https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17900/poklad-na-zvonovej-hore-17900.jpg 0 0 1

Postaviť búdu pre psa, čo patrí príjemnej tete a má vás rád, môže byť poriadne tvrdým orieškom. Veď kde zohnať na takú búdu súce dosky? Vyrovnať sa s tým, že otec kamsi odišiel a stále nepíše, tiež nie je ľahké, navyše, ak človek nemá vždy pri sebe kamaráta. I na Paľa - hlavného hrdinu tohoto príbehu - je toho priveľa - túži však po uznaní a po blízkych ľuďoch. Podobné zážitky čakajú aj na vás počas celých prázdnin, takže táto knižka by mohla byť vhodným zdrojom "informácií".... celý text

Wanderer
06.08.2013

Stále premýšľam, či by bolo vhodné ohodnotiť túto detskú knihu, keď mám už svoje roky. Preto k nej zatiaľ poviem len pár slov. Eleonóra Gašparová je fajn autorka, v knihe vie vytvoriť slušnú atmosféru. No kniha Poklad na zvonovej hore bola príliš krátka na to, aby som si u nej utvorila nejaký obrázok.
Je to kniha pre mladších čítateľov, to beriem, preto má aj málo strán, no myslím si, že keby tej knihe pridala ešte takú stovku, bol by to naozaj očarujúci príbeh. Takto jednoducho nemôžeme očakávať veľkú zápletku v deji, len malé dobrodružstvo sprevádza hlavného hrdinu a kým sa nazdáme, je hneď preč.