Jed

Jed https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175329/poisoner-mysteries-j-175329.jpg 3 39 8

Poisoner Mysteries série

Je léto roku 1492 a brutální vražda alchymisty v Římě rozpoutá divokou honbu za pachateli a strůjci spiknutí, které může uvrhnout Evropu do temnot. Francesca je odhodlaná vraždu svého otce pomstít. Vzepře se konvencím a vydobude si postavení jako travička u kardinála Rodriga Borgii, hlavy nejslavnější a nejnebezpečnější rodiny v Itálii. V pavučině zrad a klamů pronásleduje otcova vraha a přitom rozpoutá střetnutí se silami, které se pokoušejí využít jejích nejtemnějších tužeb, aby dosáhly naplnění svých katastrofických plánů. Fascinující historický příběh!... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Poison , 2010

Hajana
15.11.2022

Je to spíš taková historická detektivka, za přečtení stojí.

denisa7430
29.10.2020 4 z 5

Super čtení o době "jedové"...

Janík511
22.01.2019

Kniha mě zaujala obálkou, která se povedla. Děj už tak propracovaný nebyl a místy jsem se i nudila.

IvanaVa12
06.08.2018 4 z 5

Do knihy jsem se rychle začetla. Děj byl zajímavý,tak jsem se těšila na druhý díl Zrada Borgiů,který mě nenadchl tak jako kniha Jed.

orinka3
02.08.2017 3 z 5

Zajímavá doba i společnost. Hlavní hrdinka pracuje na plný úvazek u mocného kardinála a já si celou dobu opakovala, že jde o církevního hodnostáře. Protože... bylo mi divné, že se vlastně stále jen intrikovalo, kvetla korupce a nějaké náboženství patrně nikoho nezajímalo, bylo na vedlejší koleji. Společenský život kvetl, milenky, děti...Franceska vlastně neměla žádný soukromý život, ve dne v noci stále ve službě. Řečeno dnešním jazykem, byla to zřejmě workoholička. Travičkou se stala po smrti otce, chemie a jedy z přírody byly jejím koníčkem, navázala na rodinnou praxi a převzala funkci u Borgiů. Prostředí Říma je hodně zajímavé, židovské ghetto strašné, nepředstavitelně. Kniha mě bavila, jenom ta dívka Franceska mi připadala až příliš oddaná své pomstě za otce a asi měla poruchu osobnosti, kvůli těm temným vizím.

zuzana2599
30.07.2016 4 z 5

Tento historický román, který se odehrává v Římě, jsem si vybrala ke čtení záměrně, protože za pár dnů se budu tímto Věčným městem procházet...A vybrala jsem dobře. Autorka mě provedla nejen Římem, ale i Andělským hradem, Sixtinskou kaplí a příběh Francesky, hlavní travičky u kardinála Borgii byl napínavý a líbivý. Takže až se budu procházet po mostě přes Tiberu, určitě si na tuto knížku a rodinu Borgiů vzpomenu. Salve! (ahoj)

evasamankova
17.11.2013 4 z 5

Velmi čtivý a dobře zpracovaný román. Nechybí mu napětí, spousta intrik a občasný humor. Propojení reálné historie s autorčinou fantazií bylo podařené a tak nějak hodně svěží. Řekla bych, že Jed je poměrně moderně vyprávěný historický román. Snad vyjdou i jeho pokračování.

JzA
23.06.2013 4 z 5

Kniha dobre popisuje historický Rím a život v ňom, je napínavá s rôznymi nečakanými zvratmi v príbehu, no viackrát by som ju nečítala - je to len taká oddychovka, ktorá vás neprinúti zamýšľať sa ani vo vás nevyvolá žiaden pocit, ktorý by vo vás rezonoval ešte niekoľko dní po prečítaní knihy.

Sara Poole
americká, 1951