0.4 - Soumrak civilizace

0.4 - Soumrak civilizace https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215066/mid_0-4-soumrak-civilizace-215066.jpg 4 221 221

Point 4 série

1. díl

„Jmenuju se Kyle Straker a už neexistuju.“ Tak začíná příběh Kylea Strakera nahraný na starých magnetofonových páskách. Můžete si myslet, že ty pásky jsou nějaký nepovedený vtip. Ale možná jsou dokladem historie minulého světa.

Nicoletka
23.11.2013 3 z 5

Zajimavý nápad, cte se rychle. Nicmene k srdci mi nijak zvlast neprirostla.

Daniela19
09.11.2013 2 z 5

Nijak zvlášť mě kniha nezaujala. Není to můj styl...

Lestat19
27.10.2013 3 z 5

Knížce rozhodně nelze upřít čtivost a po závěru i nápaditost. Ale zpracování je horší. Pokud jste nadšenec pro klasickou sci-fi nebo její military podskupinu, tahle knížka nebude to pravé pro vás. Na druhou stranu jestli hledáte nenáročnou četbu pro YA nadšence, knížku si pravděpodobně užijete.

KateCullen
24.05.2013 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Magnetofonové pásky a obálka knihy mi sice napověděly něco málo, ale stále jsem nevěděla, co od toho čekat. Ale začetla jsem se a vyrazilo mi to dech. Je popsaná jako normální příběh, žádné vědecké termíny ani složité věci na pochopení, ale přesto obsahuje obrovskou myšlenku.
SPOILER: Člověka opravdu donutí zamyslet se nad tím vším, jestli to náhodou není pravda. Při pasáži, kde Danny popisoval věci, které vidíme jen chvilkově periferním viděním nebo máme pocit, že někdo za námi stojí, ale přitom ne, jsem měla husí kůži a neubránila se pocitu, jestli knížka není opravdu pravda. Představa, že zde existují lidé, které nemůžeme vidět ani s nimi mluvit, ale oni nás vidí a přitom se s námi nemůžou spojit, je opravdu fascinující, ale zároveň děsivá. Jen tak se asi té myšlenky nezbavím. Říkám si, jestli ty pásky opravdu existují nebo je to všechno fikce, která je ale opravu důmyslně a dopodrobna vysvětlena.

Lensiiee
20.04.2013 5 z 5

Tak tato kniha mě opravdu dostala. Anotace ke knize mi moc nenapověděla o čem knížka vůbec je a proto jsem se rozhodla, že si přečtu jen prvních pár stránek. Na straně 21 jsem se nenápadně vytratila do kouta a z něj vylezla po přečtení poslední stránky.

Kyle Straker nahrává na staré magnetofonové pásky svůj příběh a rozhodně nechce předbíhat. Vypráví svůj zažitek v pořadí v jakém se stal. Mozkové závity čtenáře se točí na plné obrátky, když se snaží společně s hlavními hrdiny přijít věci na kloub. A velké odhalení na konci se opravdu koná. Kniha je rozhodně napsaná tak, aby čtenář váhal a spekuloval až do konce .

.......................
A vy jste na nás zapomněli.
Jenže....
O Vás.
..........................

muchomurka
26.03.2013 3 z 5

Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla, pak jsem si přála, aby byla delší a propracovanější. Nečetla se špatně, ale k srdci mi nepřirostla.

kormoran78
07.03.2013 3 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity. Nápad je zajímavý, jen se mi zdá trochu nevyužitý a možná by se dal lépe rozpracovat. Jako oddychovka mě to ale nezklamalo.

ciniminisek
27.02.2013 2 z 5

Zvláštní kniha. Pro mě jako fantasychyláka, je to něco nového. Pěkně napsané. Pár vtipných chvilek. Do dalšího dílu se nehrnu, ale nikdy neříkej nikdy. Neurazí ani nepotěší. Pro mě mírně pod středem.

Daxie L. Jesus
20.02.2013 4 z 5

Snad jediná věc, kterou bych mohl vyčíst je: Proč je titulní postava zase nějakej fakan?!

HλNKA
03.01.2013 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, zda ohodnotit čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Nakonec jsem se přiklonila k té vyšší hranici. Proč jenom nemáme půlhvězdičky? Tohle je jeden z těch případů, kdy jsou čtyři málo a k pěti tomu něco chybí. Ale.. Nějak jsem se rozhodnout musela. Možná tím sice křivdím všem čtyřhvězdičkovým knihám, co jsem kdy četla, a možná snižuji dokonalost těm s pěti, ale tahle kniha opravdu nebyla špatná. Nebyla vůbec špatná. Byla zajímavě zvláštní.
Nějakým mně neznámým způsobem na mě kniha zapůsobila už zpočátku. Jakmile jsem ji viděla, přečetla si zadní stranu obalu a začala nad tím, co se asi skrývá uvnitř, přemýšlet.
Ještě teď mi v hlavě víří myšlenky z oné knihy. Vybavuji si situace, zápletky i počáteční "normálnost" (či jak to nazvat). A možná proto se mi líbila. Prostě jedna z mnoha knih žánru sci-fi a fantasy, která ovšem "není přitažená za vlasy.."

mynonka
11.08.2012 3 z 5

Nejdříve se mi zdálo, že námět je ohraný a nudný, nakonec mě ale příběh příjemně překvapil. Trochu z toho mrazí, až si člověk říká "co když je to pravda?". K dokonalosti tomu něco chybí, ale i tak doporučuji, kniha je velmi čtivá a má příjemnou dynamiku.

Autorovy knížky

Mike Lancaster