Pohlaví, gender a společnost

Pohlaví, gender a společnost https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130939/pohlavi-gender-a-spo-130939.gif 4 15 15

Kniha se snaží vysvětlit debaty o rozdílech mezi pohlavími. Autorka mapuje vytváření mužské ženské role formující se v průběhu výchovy. Kniha patří ke klasickým textům disciplíny zvané gender studies

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Sociologie, společnost
Vydáno: , Portál

Sex, Gender and Society , 1972

Mimir
15.10.2018 4 z 5

Autorka zozbierala a systematicky predložila biologické, antropologické, psychologické a sociologické dôkazy o tom, že pojem pohlavie je biologicky obmedzený a pre sexuálnu identitu osobnosti nie je definitívny, za čo má moje uznanie, pretože podľa uvedených zdrojov, sa touto tematikou seriózne zaoberal naposledy Terman, ale to sme v 30. rokoch 20. storočia. Téma určite aktuálna a myslím, že volá po vedeckej intervencii aj v 21. storočí, nakoľko diskrepanciu medzi pohlavím a gendrom vnímame aj dnes. Mrzí ma však fakt, že tento zaujímavý a hlavne empirický krok k poznaniu vzťahu medzi sexualitou a identitou bol šikovne zneužitý ako východisková hypotéza v pomýlenej kampani LGBT.

Peťule 30
11.03.2013 3 z 5

Zajímavá tématika postupného vývoje postavení mužů a žen ve společnosti.

Peťule 30
08.03.2013 3 z 5

Kniha plná zajímavých statistik a ukázek, které se týkají rozdílného postavení muže a ženy ve společnosti, jejich rozdílného vývoje. Autorka se snaží vymezit pojem gender, oproti klasickému termínu "pohlaví" (což je pouze biologický termín).

homosexualita sexualita sociologie transsexualita, změna pohlaví gender LGBT, queer, LGBT+

Autorovy knížky

Ann Oakley