Pohádky z Kampy

Pohádky z Kampy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34236/pohadky-z-kampy-34236.jpg 4 12 4

Vyprávění o lidech a jejich pohádkovém světě na levém břehu Vltavy. Jak je to někdy k nevydržení s takovým domácím strašidlem, jako je Vrzembouch nebo proč se líný Jakub Matěj honil celý den za lelky, když mu rytíř Brunclík splnil přání. Moderní poetické pohádky s nádechem starých časů.

Šarming
07.07.2018 4 z 5

Pohádky jsou úžasné, ale úplně si neumím představit, že bych je dětem četla bez pocitu studu. Se zakrytím sexuální reality dospělých si autorka dala opravdu malou práci a při dnešním rychlém světě mi spoleh na prababičku přijde opravdu málo... každopádně ano, Kampa a její divadlo, kde je spousta romantiky, zvuku bubínků a vcelku citlivě vybraného programu akcí, je nádherná a díky šumícímu jezu vždy příjemná pro oddych... což věřím je i tato kniha. I když ve mě vzbudila právě hodně otázek...

Terezita
14.02.2017 5 z 5

Této knize není snad ani co vytknout. Krásně zpracované, člověk sem tam najde i nějaké ty hrátky s jazykem (které ovšem dítě nejspíš nepochopí). Pohádky jsou velmi poetické a krásné, doprovázené jednoduchými, ovšem neméně hezkými básničkami. Vše je doplněno kouzelnými malbami a vše dohromady vybízí k procházce po Kampě.

b7a7r7u7s7k7a
25.02.2013

I líbezný název na obálce mne přiměl, abych si knihu koupila. Sbírka nádherných, kouzelných pohádek, které potěší i pobaví se zajímavými ilustracemi. Jen vřele doporučuji

WEIL
28.09.2011

Na Kampě se prý odehrálo v minulosti hodně pohádek. Je to mýtus nebo pravda?