Pohádky brášky Králíka

Pohádky brášky Králíka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11423/bmid_pohadky-brasky-kralika-3yb-11423.jpg 4 9 4

Bráška Králík není tradiční pohádkový hrdina. Je to trochu rošťák a filuta, který své silnější protivníky poráží vtipem, lstí a chytrostí. Chce být za každou cenu vítězem, a tak si často vymýšlí, chvástá se a vychloubá. Hrdinské historky vejtahy Králíka se možná nezakládají na pravdě, ale zato jsou velice vtipné a dokážou potěšit malé čtenáře i jejich rodiče a prarodiče. Humorné pohádkové vyprávění vynikajícího básníka a autora dětských knížek Pavla Šruta doplňují barevné ilustrace neméně skvělého ilustrátora Jindry Čapka.... celý text

bertrand
14.03.2018 odpad!

Knížku jsem koupil kvůlivá jedinečným Čapkovým obrázkům, a to je také jediné, co mě na ní po přečtení zaujalo. Bráška Králík není opravdu žádný svatoušek, spíše vychcánek a všechny příběhy jsou tzvn. na jedno brdo. Podvody, lhaní, intriky apod. Nenašel jsem důvod, proč to dětem číst.
Rodičům s malými i většími dětmi bych tuto četbu nedoporučil, sám jsem se jí také zbavil.
Hvězdička za Jindru Čapka.

Alma-Nacida
28.09.2017 4 z 5

Vtipná knížka, kterou jsem si po několika letech znovu ráda osvěžila. Také ilustrace jsou kouzelné, bez nich by to byl určitě menší zážitek.

stanky
29.07.2016 5 z 5

Mě (tatínkovi 40) se snad líbilo víc než dětem. Bráška Králík je někdy pěknej hajzlík, žádnej svatoušek, prostě jak to někdy v životě bývá. Přitom je to moc vtipné a pro děti s určitým poučením.

Taťka Hraboš
01.11.2014 4 z 5

Bráška Králík sice není žádný vzor ctnosti, ale možná proto se to našemu malému tak líbilo :-). Ani pro mě ta četba nebyla nuda.

Pavel Šrut
česká, 1940 - 2018