Pohádky a obrázky

Pohádky a obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17634/bmid_pohadky-a-obrazky-Crs-17634.jpg 5 112 32

Třináct nádherných pohádek doplněných o autorovy obrázky. Obsah: Kuřátko a kachňátko; Tři koťata; Pod hříbkem; Kdo to mňoukl?; Různá kolečka; Lodička; Zázračná hůlka; Jablko; Myška a tužka; Kohout a barvičky; Rozmazlená kočka; Stromeček; Co je to za ptáka?.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Progress

Сказки и картинки , 1965

Pajina68
23.05.2017 5 z 5

Přidávám se k názorům ostatních čtenářů. Tyhle pohádky nemají chybu. Milovala jsem je já jako malá, milovaly je i moje děti a věřím, že je budou milovat i moje vnoučata.

Pumpkin
27.04.2017 5 z 5

Jedny z nejkrásnějších ilustrací zvířátek co znám :)

pavlinka0250
30.03.2017 5 z 5

Úžasná knížka :-)
Jako malá jsem z ní byla u vytržení a v mé knihovně má stálé místo.

Kitty
07.03.2017 5 z 5

Knihu jsem zdědila po mé starší sestře, léta jsem ji měla schovanou, poté předala dceři a nyní z ní čte mé vnučce.

optos2330
25.01.2017 5 z 5

V. Sutějev vraj jednou rukou kreslil a zároveň druhou rukou písal tieto úžasné rozprávky, ktoré sú dokonalé po všetkých stránkach.

Verča91
22.10.2016 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem jako malá milovala, nádherné pohádky + k tomu úžasná ilustrace. Určitě tuto knihu budu číst i svým dětem, máme jí doma už po generace :-)

Pluky
14.06.2016

Nádherně ilustrovaná knížka s krásnými příběhy zvířátek, vhodné pro lidi jakéhokoliv věku, mladí se pobaví, starší zavzpomínají. Já sám si pamatuji jak mi z ní bylo předčítáno jako malému a od té doby jsem ji přečetl několikrát. Dodnes ji využívám jako předlohu pro kreslení obrázků.

Fremr
24.04.2016 5 z 5

Nádherné ilustrace a poučné pohádky. Jedna z nejmilovanějších knih mého dětství. Jako malému mi to přišlo dokonalé, jako velkému mi to přijde úplně stejně dokonalé. Nemám co dodat.

tatjana1737
20.03.2016

Vřele doporučuji nejen dětským čtenářům, ale i těm dospělým. Autorovy obrázky jsou nádherné, dokážu si představit knížku sestavenou jenom z nich, bez textu. Třeba "Rozmazlená kočka" je malovaná tak krásně, že úplně slyším, jak mlsně přede při představě ptáčků a ryb u svého domečku. Samotné pohádky jsou kratičké, ale pro menší děti mají srozumitelný a jednoduchý děj ("Kuřátko a kachňátko" nebo "Tři koťata"), a leckdy obsahují poučení či zamyšlení ("Různá kolečka" či "Zázračná hůlka"). Při čtení synovi na usnutí se mi znovu vybavily pocity, když jsem se snažila rozluštit záhadu, jak se všechna zvířátka v pohádce "Pod hříbkem" dokázala pod houbičku vejít (a tuším, že pointu mi nakonec musela prozradit maminka, protože jsem se vztekala, že to nechápu). Nebo frustrace štěňátka při vyšetřování, "Kdo to mňoukl?" (a to je odpověď schovaná v každém obrázku, jen dětský čtenář stejně jako hlavní aktér - pejsek nevidí :-)).

lordik
02.02.2016 5 z 5

Krásné pohádky. Teda až na tu s dědou mrázem tu jsem moc nemusela.

Fantastička
14.06.2015 5 z 5

Tuto knihu jsme se sestrou dostaly od naší maminky, když jsme byly malé:) Vlastnila ji sama, ještě když byla ona sama malá:) Ale i přesto, že to je tak stará kniha, která už se nám pomalu rozpadá, mám jí danou ve své knihovničce, protože jsou v ní krásné pohádky a obrázky! Jako malá jsem jí milovala a i teď, když už jsem starší se do ní ráda dívám nebo si kousek přečtu:) Je to krásná pohádková knížka:)

MP17
05.02.2015 5 z 5

Co si tak matně pamatuji, tak tohle je nejspíš první kniha, kterou jsem kdy měl v ruce. Dodnes jí vlastním a čtu z ní dětem.