Pohádky (26 pohádek)

Pohádky (26 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152603/bmid_pohadky-rdT-152603.jpg 4 271 271

Pohádka života (předmluva), Křesadlo, Slavík, Pastýřka a kominíček, Sněhová královna, Smrček, Starý dům, Čarovná truhlice, Statečný cínový vojáček, Dva přátelé, Malenka, Bezová matička, Divoké labutě, Sviňáček, Šťastná rodinka, Císařovy nové šaty, Ropucha, Uspávač, Mořská ženka, Hloupý Honza, O princezně na hrášku, Ošklivé káčátko, Stříbrňák, Kdo skočí nejvýš, Pět hrášků v jednom lusku, Pokladnička, Helenčiny květiny. 13-127-KMČ-90... celý text

Atanone
02.06.2017 5 z 5

Úplně nejdřív jsem se potkala s Cínovým vojáčkem,měla jsem krásné omalovánky a protože se mi líbily,četla mi pak maminka ten příběh. Byl smutný a vojáčka mi bylo strašně líto. Pak mi krstná četla "Dievčatko so zápalkami" a mě to stálo další slzičky. Přesto to ale byl začátek platonické lásky,která trvá dodnes.
Někde jsem četla,že Malá mořská víla byla obrazem Andersenovy vlastní nenaplněné lásky. Tak doufám,že stejně jako ona je v jeho příběhu nakonec odměněná za svou oběť,tak i pan Andersen se někde tam "nahoře" usmívá díky nám,kteří jeho příběhy milujeme

Ikkju
20.02.2017

Andersenovy pohádky jsem jako dítě neměl rád, z Holčičky se sirkami či Cínového vojáčka mě jímal čirý smutek. Měl jsem ale rád Křesadlo, snad z titulu dětského pyromanství, představa nekonečného zdroje ohně pro mě byla, a vlastně pořád je, magická.

První opravdové křesadlo, které jsme našli, bylo schované na dně šuplíku v kůlně, děda s ním kdysi asi zapaloval autogen, k dalšímu křesadlu jsem se dostal až v dospělosti. Chce to sice trochu umu a jednoduché know how, ale je to fakt úžasná věc, i když není zrovna kouzelná!

babicka_amalka
18.02.2017 4 z 5

víc se mi líbily Trnkovy ilustrace než některé pohádky.... ;-)

martas006
06.02.2017 4 z 5

Pěkné a smutné pohádky, ale stojí za to si je přečíst.

invocation11
01.08.2016 5 z 5

Má v dětství nejoblíbenější :) A Trnkovy ilustrace - překrásné i děsivé zároveň, pro mě zkrátka nezapomenutelná srdcovka. Simecef: Přesně, smrt s královskou korunou... ten obrázek mi nedal spát.

Selinute
17.07.2016 4 z 5

Moc pěkné pohádky s ilustracemi Jiřího Trnky

hana1984
08.06.2016 5 z 5

klasika napořád

jolii
14.03.2016 5 z 5

Andersenovy pohádky jsem si v dětství četla pořád dokola. Ale milovala jsem hlavně Trnkovy ilustrace k nim. I když jsem je znala do posledního detailu, stále v nich bylo tolik prostoru pro fantazii a představivost. Mám doma vydání z roku 1967.

konicekbily
03.03.2016 5 z 5

Hodně příběhů od autora mám v paměti dodnes.

medvedice3
02.03.2016 5 z 5

Tak hodnotím jako dospělý - krásné ilustrace, klasické pohádky. Jak dítě bych hodnotila jinak, protože mi pohádky připadaly drastické. A klasické pohádky jsou drastické, i Němcová je zachycovala v té drsné podobě. Postupem času však "změkčovaly".

Metcheque
29.02.2016 5 z 5

Každé dítě mělo pod postelí nějakého bubáka inspirovaného reálnou předlohou. V mém případě šlo právě o smrt s královskou korunou na hlavě z Andersenovy pohádky o slavíkovi. Jiří Trnka zkrátka dokázal být jako kreslíř dokonalý.

veronie
16.01.2016 2 z 5

Moc jsem se těšila, až budu tuto knížku předčítat dcerce a když se tak stalo, vůbec mě to nebavilo. Některé pohádky moc hezké, ale některými jsme se prostě nemohli prokousat. Je mi líto, ale vícekrat už asi ne.

Janet11
14.11.2015 3 z 5

Pohádky určitě spíše pro dospělé nebo starší děti, jsou většinou smutné až depresivní. Nicméně to je prostě Andersen, k jehož tvorbě to tak nějak patří.

MarkétaLore
19.08.2015 1 z 5

absolutně nelíbilo, to už je mi kulturně bližší Šeherezáda. A není to pro děti, páč to jsou drasťárny

Luccy78
20.07.2015 5 z 5

Nádherné pohádky, které jsem jako malá přímo hltala, i když jsou většinou hodně smutné..

jitka7
02.05.2015 5 z 5

Krásné pohádky. Můj oblíbený autor pohádek.

wooloong
25.12.2014 5 z 5

Krásné poetické pohádky, ale například z jeho Děvčátka se sirkami mám deprese ještě dnes.

Yarwen
12.10.2014 2 z 5

Nejslavnější pohádky slavného pohádkáře... Každý z nás patrně viděl spoustu filmových/animovaných zpracování jeho nejznámějších kusů, proto jsem se těšil, že si konečně přečtu originály - ale jsem zklamán. Pohádky jsou to plytké a jen u málo z nich jsem se bavil či si všiml nějaké hloubky a moudrosti. Řada českých pohádkových knih poskytne lepší a barvitější příběhy.

Seeker
14.05.2014 5 z 5

Někdo říká, že je Andersen moc drsný a ponurý, ale já ho mám rád od dětství. V každém věku na něm oceňuji něco jiného. Jeho pohádky v sobě prostě mají něco, co žádné jiné příběhy. Takovou krutou něžnost.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Jeho pohádky miluji dodnes.Z nostalgie si je někdy přečtu