Pohádka o bledé Princezně a jiné prózy

Pohádka o bledé Princezně a jiné prózy
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56631/pohadka-o-blede-princezne-a-jine-prozy-56631.jpg 4 15 15

I rané texty, za které autor ještě nenese plnou literární odpovědnost, mohou být strhující. Výbor mladistvých próz Jiřího Wolkra je uveden dvěma takřka neznámými pohádkami (jde ale spíše o texty pro dospělého čtenáře). Zvláště titulní pohádka upoutá svou pochmurnou, podmanivou atmosférou. Dále jsou zahrnuty básně v próze, z nichž některé se čas od času objevují ve výborech z básníkova díla, zde jsou však uvedeny v plném rozsahu. Na závěr je zařazeno několik povídek s různými náladami i náměty, ať už jsou to nemocní hudebníci hrající pod rouškou noci, zuřivá rozkoš s neznámou na lesním palouku vedoucí na pokraj šílenství, nebo děti měnící se v odvodní komisi. Atmosféru doplňují linoryty mladé japonské ilustrátorky Nanako Ishida. ... celý text

666Jitka
17.01.2022 4 z 5

Kniha raných próz a "pohádek" Jiřího Wolkera mě potěšila. Tyto jeho práce pro mě rovněž byly nové a jsem ráda, že jsem si je mohla přečíst. Souhlasím, že knihu krásně doplňují velmi zdařilé potemnělé linoryty nadané umělkyně Nanako Ishida.

LaCucaracha
08.11.2018 5 z 5

Zajímavý výběr z raných Wolkerových próz. Snad nic z toho jsem dosud neznala (nečetla). Moc příjemné jsou i originální ilustrace, to už v knihách pro dospělé často nebývá, přitom hezky podbarvují atmosféru.

Měňavka
30.10.2018 5 z 5

Moje nej od Jiříka Wolkera.Moc se povedlo!

WEIL
31.08.2011

Pohádky J. Wolkera jsou jiné, než se psaly do té doby.

Možná, i někdo jiný psal podobné, ale Wiolker patří k těm známějším, co je prostě ozvláštňovali jiným úhlem pohledu na hlavní hrdiny.

Jiří Wolker
česká, 1900 - 1924