Podsvětí

Podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334432/bmid_podsveti-v9V-334432.jpeg 3 213 68

V pražském metru se děje něco zvláštního. Výpadky světel, podivné oltáře v tunelech, ozvěny a stihomamy jsou však jen předzvěstí blížící se apokalypsy. Vedoucí techniků, starší muž přezdívaný Haďák, mladá úspěšná farmaceutička Nina, osudově přitahovaná metrem, a člen pořádkové policie pracující v metru nazývaný Kerber spolu na první pohled nemají nic společného. Jejich vazby jsou však daleko hlubší a osud nasměroval jejich kroky do vražedné temnoty tunelů – za tajemnými Stíny i jejich nohsledy, kteří se nezastaví před ničím. Mysteriózní thriller Michala Šefary přináší zcela nový, neotřelý pohled na pražské metro, a po jeho přečtení už vám žádná ze stanic ani cesta tunely nebudou připadat stejně fádní jako předtím.... celý text

MacrouZ
08.01.2019 1 z 5

Hvězdička za snahu :(

zuzak07
31.07.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře, stránky létaly samy od sebe. Příběh to byl originální a z českých reálií, což mě bavilo. Postavy byly zajímavé tím, že to byli obyčejní lidé, které něco spojovalo, ale nebyly moc důkladně vykreslené, takže si k nim člověk neudělal pevnější vztah. Přesto mi tam něco chybělo, něco, čím by to autor opepřil.

KrystofJuzko
07.07.2018 2 z 5

Na tuto knihu byla jeden čas reklama snad na každém rohu. Tak jsem se rozhodl, že si ji musím také přečíst. Kniha má celkem zajímavý nápad, celkem i originální. Hlavní slabinou knihy jsou však postavy. Jsou nudné, nezáživné, nevytvoříte si k nim žádný vztah. Také mi přišlo vtipné, kdykoliv se blížila nějaká trochu víc napínavější pasáž, tak nás na ni autor předem upozornil, což to ve výsledku celé pohřbilo. Pravda, atmosféra knihy je skvělá. Bavilo mě vykreslení dystopické společnosti, toho chaosu, nervozity. Atmosféra Prahy v blízké budoucnosti jako živoucího organismu se mi také velice zamlouvala. Avšak celkový dojem z knihy je takový nijaký.

jefff
09.05.2018 odpad!

Téma zajímavé, ale sloh autora jsem překousnout nedokázal. Časté citoslovce, ledabylý jazyk autora i strohé popisy nenasvědčovali nic, proč bych měl v knize pokračovat dále. Po třiceti stránkách odloženo (nenávratně).

postoran-CZ
11.04.2018 5 z 5

Záhady, tajemno a nezvratný osud? Šefara zde podobně jako v Bandě lvů dokázal provázat osudy hrdinů, které původně nic nemělo spojovat nebýt ... Kniha se četla velice dobře, ale pravda je, že některé postavy se chovaly v rámci knihy divně a bez příčiny jinak (Ruda). Naopak postava Haďáka si vysloveně říkala o to, aby s ní člověk "bojoval proti tajemnému pražskému metru".
Nicméně, co vysloveně až skoro rozčilovalo, bylo všudypřítomné citoslovce "huh".

Bránolog
19.03.2018 3 z 5

No...četl jsem bezprostředně po dočtení Metra 2033 a to byla asi chyba. Nemůžu říct, že by to bylo blbý, ale donekonečna se opakující "kulil oči" a zejména otravné "Huh" v každé druhé přímé řeči mě fakt značně iritovalo.

jan7940
09.03.2018 5 z 5

Chytlavá, lehce napsaná, napínavá a tajemná kniha z temného prostředí pražského metra. Zvlášť konec byl velmi překvapivý :)

sgjoli
28.01.2018 4 z 5

Na začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale jakmile jsem si zvykla na autorů styl psaní, tak mne to chytlo. Bavila mne ta ponurá atmosféra, to stále přítomné neznámo a strach z toho, co se vlastně v tunelech pražského metra skrývá.
Bohužel ten konec mi nějak nesedl a neužila jsem si ho tak, jak jsem doufala. Možná je to tím, že většinu knihy jsem četla při cestách do práce, kdy jezdím metrem, a o to ten zážitek byl pro mne silnější, ale ten závěr jsem dočetla až na dovolené mimo Prahu. A ano, nebylo to ono, číst knihu o pražském metru někde mimo Prahu. No, škoda, co se dá dělat. Ale i tak to byl dozajista zajímavý čtenářský zážitek.

MichalHoráček
16.01.2018 4 z 5

Zajímavá kniha z pražského metra. Četla se mi docela obtížně, ale dočetl jsem si rád a s napětím. Jen ten konec mi přišel trochu zmatený, mohl být víc rozepsaný a vysvětlený.

mot33
15.01.2018 odpad!

nevím co říct čteno na třikrát nedočteno

V28
14.01.2018 2 z 5

Přečteno v rámci výzvy a někdy to vyjde, jindy prostě ne. Žánr který běžně opravdu vyhledávat nebudu.

allebra
30.12.2017 4 z 5

"Podsvětí" mě nalákalo na známé prostředí. Kniha mě nezklamala, dobře se četla, i když bych asi našla nějakou pasáž, bez které bych se obešla. Brzy jsem si zvykla i na zde již vícekrát zmiňované slůvko "huh", prostě jsem ho brala tak, že ke knize patří. Moje fantazie zpracovala knihu po svém a když jsem chodila mezi svátky ráno do práce, kde jsem byla sama, občas mě napadlo, jestli na mě na konci chodby nečíhá nějaký stín z metra! :-)

Lucila
03.12.2017 4 z 5

Velmi zvláštní kniha. Na začátku jsem ji dvakrát odložila, protože mi nedávala smysl. Pak jsem zjistila, že se mi několikrát slepily dvě stránky - to se mi stávala často po selou dobu čtení. Naučila jsme si hlídat slepené stránky a bylo to skvělé :-). Líbilo se mi to a bála jsme se. Skvělé.

Michaeles
25.11.2017 4 z 5

Docela čtivá kniha až na některé pasáže, který bych z knihy úplně vymazal.

Tazz1
20.11.2017 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšil. Metrem jezdím denodenně a tak jsem se na mysteriózní příběh z tohoto prostředí moc těšil. Protrpěl jsem prvních cca sto stran a stále si říkal, třeba to konečně příjde, třeba to konečně bude mít spád, třeba přestane ta nuda, kdy postavy jen tak zmateně pobíhají a jsou totálně mimo. Ale evidentně asi tato kniha napětí či spád nemá. Škoda promarněného potenciálu. Ohodnotit se dá alespoň autorův přesný popis prostředí, ať už to je Hlavák nebo jednotlivé stanice metra. Ale to na napínavý příběh opravdu nestačí...

Mayaku
13.11.2017 3 z 5

Navnadila mě obálka a zajímavá premisa a také jsem ráda podpořila českého autora. Musím říci, že nápad s propojením podzemí metra a antické mytologie je opravdu parádní a promyšlený, bohužel celkové zpracování mě trošku zklamalo. Když si to tak vezmu, tak děj sám o sobě je docela strohý a nic moc se tam neděje, pořád se jenom v zoufale pomalém tempu hromadí neurčité náznaky, sem tam proložené nějakou jednorázovou akcí, a chvílemi příběh připomíná spíše sled jednotlivých epizodek, které tedy v závěru dospějí k jakémusi rozuzlení, jež však pro mě nebylo úplně uspokojivé. Myslím, že by knížce neublížilo zkrácení a lehké zhuštění příběhu.

No a co se mnohokrát zmiňovaného "huh" týče, to je prostě typicky komiksový obrat a podle mě je také komiks jediný formát, který takovéto citoslovce dobře zvládá, zatímco v psaném jednolitém textu to působí strašně rušivě a jeho nadužívání v knize rozhodně nebyla šťastná volba.

Illyria88
08.11.2017 5 z 5

Fakt jízda. I když mi trošku trvalo, než jsem se začetla, protože jsem nevěděla, co mám od knihy čekat. Od té doby ale pohlížím na pražské metro jiným pohledem a všímám si detailů stanic. Řadím mezi mé oblíbené knížky, ke kterým se ráda vracím. I když přiznám se, ten konec....ten konec se mi moc nelíbil.:-)

Kirtans
07.11.2017 3 z 5

Poměrně zklamání, je pravda, že jsem četla útržkovitě ale i tak jsem byla neustále nějak zmatená o kterou postavu zrovna jde. Závěr byl předvídatelný od jisté doby a to jsem si stále jen říkala, hlavně at není důvod to "ono". Prostředí knihy se mi jinak líbilo.

petrarka72
06.11.2017 1 z 5

Je mi líto. Po stu stranách prolistováno a odloženo. Předvídatelné, jednoduché, nezajímavé.

Hejkalka
24.09.2017 4 z 5

Knížka bude čtivější asi pro ty, kdo pražské metro znají. Nevím, jak bych na tom byla s "dokreslováním" si příběhu v hlavě, kdybych ty stanice nikdy neviděla... O hvězdu míň dávám kvůli přemíře "huh" - nejdřív mi přišlo vtipné, pak mi lezlo na nervy a ke konci už jsem čekala, kdy na mě zas vyskočí, což mě trošku rušilo v soustředění se na děj :-) .