Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu

Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46023/mid_podivuhodne-pribehy-druhe-svetove-v-I9A-46023.jpg 4 14 5

Objevte méně známé stránky druhé světové války, jež spoluvytvářely každodenní realitu tohoto napjatého období! Druhá světová válka oplývala událostmi nejrůznějšího druhu. Dějepisci se do hloubky zabývali vojenskými operacemi a politickými strategiemi, studovali bojující armády a popisovali bitvy, ale stranou nechali mnoho dodnes překvapujících příběhů. Tyto stránky zachycují podivuhodné příběhy, jako např. původ pokrmu známého jako uhlířské špagety nebo neblahý osud lodí, které kdysi patřily Mussolinimu a Göringovi. Čtenář bude také zajisté překvapen zjištěním, že americký prezident Eisenhower po nástupu do úřadu napodobil projekt nacistických dálnic, že zvířata, která na bitevním poli prokázala neobyčejnou odvahu, za to by byla vyznamenána.... celý text

Literatura faktu Historie Vojenství
Vydáno: , Jota

Historias asombrosas de la Segunda Guerra Mundial

igor6114
12.09.2019 3 z 5

Fantu vymysleli Nemci? ...no toto :)

Ebon
06.10.2016 4 z 5

Velmi kuriozní příběhy WWII, některé opravdu nečekané. Tady se třeba dozvíte, proč se spam jmenuje spam, nebo jak v Německu vznikla Fanta.

Kakho-Oto
24.01.2016 3 z 5

Zajímavá publikace, která obsahuje kuriozity a drobnosti z druhé světové války. Rozhodně se ale nejedná o povinnost pro milovníky historie. Je totiž nepřeberná řada lepších, kvalitnějších a zajímavějších knih o historii včetně druhé světové války. Howgh!

tarasnica
11.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, která dokazuje, jak nás druhá světová válka ovlivnila a ovlivňuje dodnes. Nejedná se pouze o rozdělení dobitého území, ale také o potraviny, názory a zvyky. Od tohoto autora mám již několik knih a tato kniha mne přesvědčila o koupi ostatních. Pro milovníky historie se jedná o povinnost.

michal9632
15.06.2014 5 z 5

Zajímavá kniha o zvířecích pomocnících ve druhé světové válce, zajímavosti o potřebách vojáků.

druhá světová válka (1939–1945)

Jesús Hernández
španělská, 1966
2009  91%Operace Valkýra
2010  84%Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu
2009  80%Záhady a tajemství druhé světové války
2011  93%Vše, co byste měli vědět o druhé světové válce
2013  87%Tajné operace 2. světové války

Kniha Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu je v