Podivné cesty

Podivné cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8164/podivne-cesty-8164.jpg 4 67 67

Jeden z nejlepších amerických spisovatelů hororu se po řadě románů nyní českému čtenáři představuje i reprezentativním výborem sestaveným z kratších prací. Ač zastoupené texty pocházejí z takřka třicetiletého období Koontzovy tvorby (byly psány od poloviny šedesátých let až do poloviny let devadesátých), jejich charakter jasně prokazuje autorovu schopnost zůstat věrný svému stylu, a přitom literárně neustrnout. V titulní novele dostane hlavní hrdina příležitost znovu prožít dávnou minulost, kdy si špatným rozhodnutím zkazil celý život, ale pokus o nápravu se málem změní v ještě děsivější zlý sen. Jiná próza zase vypráví o válečném veteránu, nad nímž úchylný vrah, nikoliv nepodobný zabijákovi z temného filmu Sedm, vynesl rozsudek smrti, o mimozemšťanovi, jenž obsazuje vědomí lidí, aniž tuší, co všechno zmůže láska, o strašidelné pomstě na krutém veliteli vietnamského zajateckého tábora, o vraždící halloweenové masce nebo o krysích mutantech terorizujících matku a syna na farmě odříznuté od civilizace sněhovou bouří. Nechybí však ani mrazivé anekdoty, pochmurné sci-fi či parodie na americkou drsnou detektivní školu… Vítejte pod nebem křižujících se blesků, na cestách bičovaných provazy deště…... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Knižní klub

Strange Highways , 1995

Belanna
06.10.2021 4 z 5

Skvělý soubor povídek. Přestože byly napsány v poměrně velkém časovém úseku, jejich kvalita se nijak nemění. Napínavá, mrazivá atmosféra provází jak horrorové tak sci-fi dílka.
Nejvíce mě oslovily povídky Past a Chase.

Disease
03.01.2021 3 z 5

Solidně napsané povídky lehce konzumního horroru. Škoda, že u většiny je pointa tak trochu jako z nedělní školy. Do zlatého fondu se asi nic nedostane, ale jako odrazový můstek k opravdu dobrým povídkám to asi dokáže navnadit.

zahadum
11.05.2020 4 z 5

Môj prvý Koontz a jeho tvorba v podobe poviedok. Nechce sa mi tu opakovať každú jednu poviedku. Každú som opísal zvlášť a ohodnotil. Určite Koontz zaujal tým ako píše a nebude to v žiadnom prípade moja posledná kniha od neho. Skôr naopak.

Kitty
09.01.2020 3 z 5

Knihu jsem si vybrala díky ČV.
Některé povídky mi přišly takové neumělé a nevyzrálé, jiné moc fajn. Asi se podívám i po dalších knihách od tohoto autora.

Petruse21
31.03.2018 4 z 5

Dobrá kniha povídek, některé povedenější, jiné horší. Nejvíce se mi líbila povídka o zmutovaných krysách.).

agnes25
13.01.2018 5 z 5

Krásné povídky,jedna lepší než druhá.Smekám před náměty a vypravěčským talentem tohoto autora.

Patapuf
27.02.2013 4 z 5

Sice jsou to povídky, které moc nemusím, ale zase na druhou stranu jsou od Deana a ten umí....

Aliii
13.09.2012 4 z 5

Povídky jsem četla v originále, některé se mi líbily více, jiné méně - konkrétně Podivné cesty mě moc nezaujaly, ale celkově se mi knížka líbila.