Růže a tis

Růže a tis https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464931/bmid_ruze-a-tis-yei-464931.jpg 3 67 26

Královna napětí vykreslila další působivý – a tentokrát tragický – psychologický příběh. Hugh Norreys, jehož nehoda upoutala na invalidní vozík, se ocitá v městečku St Loo, kde právě vrcholí předvolební boj. Střetávají se tu různé společenské vrstvy, nade všemi a vším se však tyčí místní zámek a jeho obyvatelky. Nejmladší z nich, Isabella Charterisová, očekává návrat lorda Ruperta, své lásky z dětství. Svatba by z nich udělala ideální pár. Na scénu místního dění záhy vstupuje John Gabriel, kandidát konzervativců, Rupertův dokonalý protějšek. A životní plány všech se začnou hroutit…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rose and the Yew Tree , 1948

KačkaNik
14.01.2022 4 z 5

Dávám hvězdičky vlastně z úcty ke královně Agatě. Knížka je na můj vkus zbytečně zdlouhavá a "ukecaná", plná duchaplných poselství, kterých mělo být méně, aby vynikly. Přitom psychologické příběhy a charaktery postav psala Agatha Christie vždy skvostně, ale tady mám pocit, že tu knížku po sobě ani nečetla anebo zapomněla vyškrtat, co je navíc.

Ticiana
14.01.2022 3 z 5

Kniha z politickeho prostredi, kde Agatha ukazuje, co jsou nektery lidi schopni obetovat a jak se chovat. Zaroven ukazuje nektere charaktery krasne do hloubky. Je to trosku jine cteni jako jeji detektivky.

bookcase
28.12.2021 4 z 5

Pokud čtete Mary Westmacott, není to typická Agátka, jakou znáte, takže ne královna detektivek, ale mistr v oboru psychologie osobností, což dokázala i v této knize. Není akční, soustřeďuje se na popisy, ale když se do nich ponoříte, zjistíte, že AG ví o lidech hodně.

Enehy
14.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Anglie, 1945. Hugh Norreys má návštěvu. Já si rovnou napsala, že se jedná o detektiva. A ono ejhle. Žádný detektiv, ale muž, který se vyrovnává se svou minulostí, se svým postižením a milostnými city. Navíc tu máme volby do parlamentu, které naruší poklidnou hladinu života v přímořském městečku, a na povrch nám vyplave špína ze dna.

Můj první společenský román od Agathy Christie ve mně vyvolal rozpaky. Nicméně poté, co jsem se oprostila od myšlenky A.C. rovná se detektivní příběh, začala jsem si román konečně užívat do všech detailů, od výborně popsaných postav (dost to ulehčilo mé představivosti) až po výbornou kritiku anglické poválečné společnosti (její povrchnost, nevzdělanost, závist a nezájem). Jak dělané pro současnou situaci.

Mája777
06.08.2021 2 z 5

Tak nevím, jak hodnotit. Knihy paní Christie miluji, ale tady jsem docela bojovala. Něco tomu prostě chybělo. Psychologie postav paráda, jenom té politiky mělo být méně a více akce. Stává se mi to málokdy, ale bude to jenom na dvě hvězdy, a to jenom kvůli paní spisovatele. No, tak snad příště.
(6. 8. 21 - 18 944 - 51)

Devorah
04.08.2021 2 z 5

S námahou dočteno. Jedno velké uff a oddechnutí, že je to za mnou. Příběh měl neskutečný náběh na rozjetí, pořád sliboval a sliboval, pak nastalo kličkování, dorazila bezbřehá nuda a opět jsme byli na začátku startovní čáry aniž bychom se někam pohnuli. Je to o nudném politickém klání, přičemž převládá psychologická stránka, je to i o promarněných šancích a životních postojích, přičemž se vlastně nic nestane a čtenář se nic nedozví.
Agatha Christie píšící pod pseudonymem umí rozhodně lépe. U této knihy spíše lituji, že jsem jí věnovala část svého času, za který jsem nic nedostala.