Pod Jižním křížem

Pod Jižním křížem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455866/pod-jiznim-krizem-wN9-455866.jpg 5 4 3

Historický román s dobrodružnými a romantickými prvky se odehrává na poč. 19. století v době osidlování Austrálie

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Moon Below

hankapimi
31.08.2023 5 z 5

Čekala jsem oddechovou slaďárnu jako u Létající lékařky, ale byla jsem příjemně překvapená. Pod Jižním křížem je spletitější příběh o životě Hallie, která se chce vymanit z bezútěšné hornické kolonie v Newcastlu. Přijme nabídku dětského kamaráda Chada, aby za ním připlula lodí do Austrálie a vzala si ho za muže. Dramatickou cestu lodí s trestanci na palubě a seznamování s novým domovem B.Bickmore vykreslila tak přesvědčivě, jako bych plula s nimi. Anglie v té době trestala neobyčejně krutě, za krádež bochníku chleba z hladu i sedm let, věznice byly plné a tak vězně deportovala do Austrálie, čímž přispívala k osídlování této země. Hallie si zamilovala nádhernou zemi s jasným nebem, svěží zelení, hejny ptáků a čistým vzduchem. A v průběhu dalších let také dokázala porodit děti, rozmnožit manželův majetek pozemků, pastvin, ovcí a koní, přežít sucha i povodně. Neskutečně dobře jsem si početla, tento příběh mi kápl do noty, smekám před autorkou pomyslný klobouk a netradičně plný počet. Doporučuji k přečtení, kdo má rád hrstku dobrodrůža, trošku historie, špetku romantiky, bude se vám to líbit !

Janabib
12.09.2021 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Určitě v první desítce.

bedkniha
31.10.2020 5 z 5

Moc hezky napsané a napínavé...