Pod Jezevčí skálou

Pod Jezevčí skálou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38312/bmid_pod-jezevci-skalou-UQK-38312.png 5 11 3

Malý Vašek odjíždí o prázdninách na venkov za svým dědečkem, starým hajným, kterého do té doby ani neznal. Na začátku není děda příliš nadšen vnukovou přítomností v hájovně. V prostředí šumavské přírody společně prožívají řadu nečekaných dobrodružství, díky kterým se skamarádí.

Hakate
04.09.2022 5 z 5

Knihy od Pohla mě doprovázely každé léto u babičky, velmi ráda jsem si je četla.

RMarkéta
11.07.2022 5 z 5

Moc hezký příběh. Ve filmovém zpracování jede malý Vašek Straka k dědovi na Šumavu. V tomto vyprávění ho maminka odváží do Brd. Brdy sice nejsou moje milovaná Šumava, ale i tak jsem si tenhle milý příběh užívala. Akorát mi teda pořád před očima poskakoval malý Tomáš Holý v červené větrovce. Dokonce se mi vybavil i hudební doprovod Luboše Sluky.

DuncanIdaho
26.04.2022 5 z 5

Kniha je poklidná, romantická a tak trochu idealistická pohádka. Všichni známe filmové zpracování, které je také skvělé, jako je kniha. Do současné doby je to ideální odreagování. I mírně vypjaté situace zde probíhají pohodově.

Josef Pohl
česká, 1918 - 1988
1992  85%Pod jezevčí skálou (trilogie)
1985  84%Za trnkovým keřem
1983  82%Na pytlácké stezce