Po stopách Jacka Rozparovače

Po stopách Jacka Rozparovače
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475055/bmid_po-stopach-jacka-rozparovace-Qxg-475055.jpg 4 649 649

Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách… Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však vede tajný druhý život. Navzdory přáním svého otce a očekáváním společnosti Audrey často utíká do laboratoře svého strýce, kde se věnuje děs nahánějícímu studiu forenzních věd. Když ji práce na tělech brutálně zavražděných žen vtáhne do pátrání po sériovém vrahovi, přivede ji její touha po nalezení odpovědí na samý okraj zlaté klece. Šokující zvraty a obraty, umocněné fotografiemi z této ponuré doby, činí z této prvotiny z pera autorky Kerri Maniscalco, jež se umístila na prvním místě žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times, vskutku nezapomenutelné dílo.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , King Cool

Stalking Jack the Ripper , 2016

ZuzanaZ83
01.07.2022 4 z 5

Zajímavý příběh nabízející nový pohled na Jacka Rozparovače.
Audrey Rose je velmi sympatická mladá dáma žijící na konci 19. století, kdy jako žena bojuje za svoje zájmy a cíle. Ona a Thomas tvoří poměrně roztomilý a vtipný pár.
Děj má tempo, graduje a samozřejmě skončí happy endem.

Cassidy.L
29.06.2022 5 z 5

Za mne zajímavě napsané dílo, paráda. Čtivě, napínavé, napsané i pro čtenáře, kteří nemusí moc kruťárny. Rozparovače jsem uhodla, ale měl zajímavou linii a přesto bylo dost prostoru pro ostatní.

dooky
29.06.2022 5 z 5

Skvělé! Dala jsem na nekončící recenze ze sociálních sítí a udělala jsem dobře. Čtu převážně eknihy, nicméně tuto sérii chci do své knihovny a bude tam mít čestné místo. Čtivě napsaný historický román s drobnou romantickou linkou. Nějak zvlášť děsivé nebo krev-tuhnoucí mi to tedy nepřišlo, ale nevadilo mi to. Až budu mít cestu kolem knihkupectví, sahám po druhém dílu.

Turante
27.06.2022 4 z 5

Moc dobrý příběh o Jacku Rozparovači a nejen o něm. Hlavní hrdinka je sympatická a člověk se dozví, jak se mohly některé ženy v tehdejší době cítit. Rozhodně půjdu i do dalšího pokračování ;)

monishek
24.06.2022 4 z 5

Přečteno a mam z toho nakonec dobry pocit. Hrůzu nahanejici hororovy roman bych tomu tedy nerikala .. Sahla jsem po knize z duvodu spolecneho cteni a vubec toho nelituji. Young adult literaturu nevyhledavam a o to jsem byla mile prekvapena, jak me pribeh bavil. Popis vražd a pitev byl zajimavy, ale pro me malo do hloubky, asi jsem zvykla na vetsi krutosti. Jacka Rozparovace jsem neuhodla, i kdyz jsem si myslela, ze to bude nekdo blízký, aby byl čtenář šokován, samozrejme. Velmi jsem si oblibila postavu Thomase a i hlavni hrdinka nebyla uplne marna, kdyz si vezmu kolik ji bylo let a v jake dobe zila. Cely pribeh se mi cetl bez problemu a závěr mel spad i dávku dramaticnosti. Bylo mile si precist i od autorky historické (ne)přesnosti. Ještě uvidim, jestli si přečtu 2. dil ze série.

AlbionFoxyFox
24.06.2022 3 z 5

Měla jsem velký problém se začíst.
Mnohé formulace protagonistky a situace se neustále opakovaly, hlavní postavy byly zvláštní, celkový děj byl plytký. Líbila se mi ponurost knihy a poměrně překvapivý závěr, který jsem však trošku tušila předem.

SoňaF
20.06.2022 3 z 5

Příjemné čtení, pokud vám nevadí mrtvoly, pitvy a s tím spojené nechutnosti. Příběh byl čtivý, postavy sympatické a velmi se mi líbil popis tehdejší doby. Obálka nemá chybu :)

Laf
19.06.2022 3 z 5

Přemýšlela jsem, jak knihu ohodnotit. Velké plus dávám za krásnou obálku knihy. Co se týče příběhu samotného, tam je to horší. První půlku knihy jsem měla velký problém se začíst a často jsem knihu odkládala než jsem se odhodlala pokračovat. Naštěstí druhá půlka celkový dojem vylepšila. Byla více akčnější a poutavější. Ani jsem si netipovala, kdo je vrah a bylo to dobře, protože bych to neuhodla. Co se mi líbilo, tak to byli popisy pitev a postupů, jaké v té době byli dosud známé. A také, že autorka v příběhu pracovala i se skutečnými událostmi a lidmi, které si jen doupravila, aby to do příběhu sedlo.
Kniha není úplně marná. Alespoň jednou za přečtení to stojí. Pokračování snad bude lepší :)

vera5841
18.06.2022 4 z 5

Tato kniha ve mě vyvolává velmi rozporuplné pocity.
Dle názvu můžeme soudit, že se jedná o lehce hororovou kriminálku. Ano, krve, částí těl a nechutností je v knize až až. Ovšem o tom, že postavy hledají vraha se především mluví a za celou dobu nemají pořádnou stopu (a pokud ano, tak po ní příliš nejdou) a vraha najdou tak trochu omylem.
Kniha také spadá do kategorie YA a tomu také odpovídá hlavní hrdinka - je to ještě emočně nestálá puberťačka, ale budiž ji ke cti, že si to sama uvědomuje.
Ovšem velmi se mi líbilo vykreslení doby - čajové dýchánky, šaty, rozdělení společnosti na třídy atd. Ačkoliv sama Audrey často rebeluje a chová se jinak, než se od ní očekává. Líbilo se mi, že přitom autorka myslela i na takové detaily, jakože si Audrey chce ze zvyku vykasat sukni a v tom si uvědomí, že má kalhoty.
Co se týká vraha, tak mě příliš nešokoval, měla jsem od začátku dva podezřelé a indicie mi to celou dobu jen potvrzovaly. Pravda je, že motiv činu je šokující a závěr knihy poněkud temný.
A docela mě mrzí, že některé věci byli nakousnuty, ale nakonec nevysvětleny. Většinu jsem si domyslela, ale jedna otázka mi stále zůstává.

Závěrem bych řekla, že příběh byl jiný, než jsem původně očekávala a konec byl předvídatelný. Přesto mě příběh bavil a našla jsem si v něm to své. Druhý díl mě velmi láká

Elion
17.06.2022 5 z 5

Jack Rozparovač, jméno které bylo v londýnských ulicích velmi známe. Lidé se báli, báli se bestie která po nocích vraždí lidi. (nevím, ale hned mě napadl Voledomort ‍️)
A na druhé straně těhlech hrůz stojí Audrey Rose. Dcera bohatého šlechtice, který se jí snaží držet v zlaté kleci plné čajových dýchánků a luxusních šatů. Z téhle klece ale dost často utíká, aby žila život který chce žít. Život který do mužského londýnského světa nepatří.
Utíká totiž do laboratoře svého strýce a tam se věnuje studiu mrtvých těl. Umí je precizně rozřezat i zašít a zjistit z nich důkazy.
A proto není divu že se pustí do pátrání po Jackovi když jí na pitevním stole přistane jeho první mrtvola.
Příběh o dívce snažící se vydobýt si své místo na slunci ryze v mužském světě. Příběh o tom, jaké to je být svázaná okovy pravidel a nemoci tak dýchat. Příběh o dívce co se vzepřela světu a postavila se na vlastní nohy, připravena se s ním porvat. S každou další ranou která ji měla uvrhnout zpět se místo toho vynořila silnější a nebezpečnější.

Nicoletta1681
15.06.2022 2 z 5

Tato knížka je v lecčem jiná, než ostatní knihy tohoto žánru a rozhodně není pro lidi, kterým se dělá zle při popisování krve a podobných věcí. Protože tady jsou popisy opravdu detailní. Což se mi zvráceně líbilo! Dávalo to dost atmosféře, do toho jste se mohli sžít s hrdinkou a prostředím a lépe jste tak i pochopili, proč to bylo pro ženy a vlastně pro celou společnost nepřípustné. I ostatní popisy se mi zdály dobré a dostávaly vás do atmosféry.
Ale co trochu pokulhávalo byl děj. Bohužel mě kniha nedokázala pohltit natolik, abych hltala jednu stranu za druhou, spíš naopak to u mě bylo jedna kapitola a stačí.
Romantická linka se mi zdála trochu odbytá a dle mého se na ni mohla autorka vyřádit víc, protože potenciál tam byl.
Taky některé situace a chování hlavní hrdinky mi přišli zvláštní, jakoby se nemohla rozhodnout jaká vlastně je a co vlastně chce a jak rozumná vlastně je.
Zápletka a její řešení mi zase přišli jako buď očividné a pokus o velké odhalení na konci mi teda přišlo hodně přitažené za vlasy.
No a konec? Odbytý a zametený hned pod koberec jako by nemělo těch 300 stran předtím žádné následky…
Kniha se nečetla nějak špatně a i příběh mi přišel originální a dobře vymyšlený, jen to provedení celého toho nápadu podle mě nedopadlo moc dobře…

EvikU.
14.06.2022 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila. Udržovala mě v napětí, během dne mezi povinnostmi jsem se k ní neustále vracela.

Seděl mi styl vyprávění, popichování a vykání mezi hlavními hrdiny, dýchla na mě atmosféra dřívější doby. Místy trochu brutální, ale rozhodně ne víc než jiný thriller, třeba do Cartera co se týká brutálnosti má daleko.

Přečteno za dva dny. Líbí se mi velmi i obálka knihy. Za mě nejlepší kniha společného čtení v knižních závislácích.

Mohu doporučit.

HermanekB
23.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím přiznat, že tento žánr tolik nečtu, ale chtěla bych se více pustit do detektivek a thrillerů. Tato kniha byla vcelku zábavná. Ale...
Vezmu to asi rovnou od konce. Brzo mi bylo jasné, kdo je Jack Rozparovač. Nejdříve jsem podezřívala Blackburna, pak jsem ale došla k názoru, že to podle důkazů rozhodně nemůže být on. Otec Audrey Rose to nemohl být v žádném případě, jelikož by to bylo velice očividné. A tak nám zbyla jediná postava, o které se autorka tolik nezmiňuje, zároveň je blízká otci Audrey natolik, aby bylo možné podezřívat jejího otce namísto skutečného vraha - Nathaniela. Myslím si, že kdyby byl vrahem Thomas, vše by bylo mnohem zajímavější a vzrušující. Ale přece jen je to Young adult, takže vše muselo skončit happy endem. Škoda.
Hlavní hrdinka mi byla dlouhou dobu sympatická, jenže asi v polovině knize nastala chvíle, kdy mě začala postupně vytáčet. Teď už si nevzpomenu na tu chvíli, ale vím, že jsem knihu kvůli jejímu chování chtěla odložit, protože si její chování a její povaha v mnoha případech odporuje.
Thomas byl velice zábavnou postavou a jeho vztah s Audrey se příjemně a zábavně vyvíjel. Jejich popichování mě zkrátka bavilo. I když té romantiky mohlo být trochu více, protože tato autorka ji umí napsat skutečně dobře, ale chápu, že se jí to do téhle knihy příliš nehodilo.
Jinak mi přišlo celé vyšetřování zajímavé a především zbožňuji námět - na motivy vražd Jacka Rozparovače jsem nic nečetla a tohle se mi moc líbilo. Jen kdyby ten vrah nebyl tak očividný.

Kvůli jednoznačnosti v otázce vraha a chování hlavní hrdinky srážím dvě hvězdy dolů ***.

Ellinek
22.05.2022 4 z 5

Asi jako většina souhlasím, že to není zrovna hrůzu nahánějící. Já jsem na morbidní popisy zvyklá a čas od času je přímo vyhledávám, takže za mě byla zvědavost ukojena, ale už jsem tak zvyklá, že to nemohu označit jako děsivé.

Nicméně!

Jedná se o příjemný dobový příběh z ponurého londýnského prostředí, které je vykresleno velice poutavě a trefně. Já chtěla především právě tohle, takže jsem se výsledku spokojená. Audrey Rose byla poněkud zvláštní hrdinka, občas jsem měla chuť jí spíše proplesknout, ale já a ženské hrdinky si stejně moc nerozumíme. Zato Thomas byl skvělý, až na tu zásadní podobnost se Sherlockem Holmesem. Já proti tomu ve své podstatě nic nemám, je to můj oblíbený detektiv, ale dvě scény byly doslova vystřižené z jiných zpracování - odhalení, že se jede vlakem do Readingu, a pomocník v podobě psa Tobeyho. To už jsem se opravdu plácala do čela, že je to úplně stejné.

Ale jinak jde o příjemný příběh, sice má nějaké chyby, nedokonalosti a nedotaženosti, tomu detektivnímu pátrání se zase tolik nevěnuje, ale já chtěla něco jednoduchého a příjemného s nádechem tajemna a přesně to jsem dostala. Sice jsem vraha odhalila už někdy kolem strany třicet, ale...nevadí. :D

Pavla79
21.05.2022 4 z 5

No, hrůzu nahánějící hororový román, z něhož tuhne krev v žilách, to vskutku není, ale mně se moc líbil a určitě si přečtu i knihu druhou. Čtivě napsané a pěkně zasazené do skutečného příběhu. Na konci tleskám za historické nepřesnosti.

PeťkaW.
26.04.2022 3 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych se s knížkou takhle prala, a to jsem se přitom na příběh tolik těšila. Nemůžu autorce upřít to, že se do děje opravdu ponořila. Očividně provedla spoustu rešerší, snažila se, aby základy příběhu seděly se skutečnými reáliemi a fakty, přizpůsobila přiměřeně době i jazyk vyprávění (chválu zaslouží i překlad, který zněl hezky lehce zastarale) a vhodně ke svému postavení se (většinou) chovaly i postavy. Správně zvolenými spojeními navíc dokázala docela hezky vykreslit tajuplnou atmosféru historického Londýna a celkového strachu společnosti kolem Rozparovače. Jenže... první víc než půlka knihy byla... mírně řečeno o ničem. Hrdinka neustále opakovala jak hrozně je emancipovaná, nezávislá, pokroková, jak jí nic nerozhodí a že její žaludek snese víc, než mužský a pak ji nadavuje trocha zápachu, hroutí se při vstupu do blázince nebo se rdí a pohoršuje nad oslovením od muže jejím křestním jménem. Tohle mě strašně vytáčelo. Stejně tak stáčení děje odnikud nikam, rychlé skoky mezi zásadními okamžiky, nezáživné a kostrbaté popisy, které se velmi často opakovaly a donekonečna popisované pocity a rozpolcenost Audrey Rose, na úkor nějakého většího pátrání po vrahovi, či popisu toho, jak jeho činy působily na zbytek společnosti. Postava Thomase byla napsaná lépe, i když měl taky svoje mouchy a jeho dedukční schopnosti občas hraničily s vševědoucností orákula. Byl mi ale sympatický suchým ironickým humorem. Třetí hvězdičku přihazuju za konec, který byl alespoň čtivý, když už ne logický a překvapivý. Hlavního padoucha totiž, narozdíl od Audrey Rose, prokouknete celkem brzy. Finální konflikt byl na můj vkus trochu moc přitažený za vlasy a úplně mi neseděl ke zbytku příběhu, ale dejme tomu. Ve výsledku jsem tak hodně zklamaná, protože anotace zněla skvěle a na nové zpracování příběhu o Jacku Rozparovači jsem se těšila. Navzdory všem výtkám další díl úplně nezatracuju a dám autorce ještě jednu šanci, protože určitou originalitu jí upřít nemůžu. Doufám ale, že si s dějem poradí líp.

Medasek
15.04.2022 4 z 5

Kniha se dobře četla. Autorka psát umí. Ale měla bych k ní pár výhrad. Hlavní hrdinka byla taková na mě strašně moc naivní a důvěřivá. Druhý hlavní hrdina Thomas se mi líbil. Byla to nejlepší postava z celé knihy.
Bohužel kdo byl celou dobu Jackem Rozoprovačem jsem uhodnula již na začátku. Ale musím přiznat, že jeho motiv pro vraždy mě velmi překvapil.
Knihu můžu doporučit a můžu říci, že není tak hororová a strašidelná, jak jsem se bála, že bude.

zsykorova
26.03.2022 4 z 5

Upřímně jsem nevěděla, co od toho čekat, ale po dočtení jsem byla mile překvapena. Hlavní hrdinka Audrey Rose je sympatická, ale musím přiznat, že mě občas štvala. Naopak Thomase jsem si naprosto zamilovala. Čtení to bylo poutavé, zábavné, napínavé a občas i děsivé. Líbila se mi ponurá atmosféra Londýna. Konec mě dostal a absolutně jsem to nečekala, i když mi bylo jasné, kdo je vrahem.

Kaila146
24.03.2022 3 z 5

Ze začátku mi vadila hl. hrdinka.
Asi od poloviny už mi bylo úplně jasné, kdo je Rozparovač. Bohužel jsem měla pravdu.
Ale konec se četl úplně sám.

orangerose
18.03.2022 5 z 5

pěkně napínává knížka, plná akce, a kdo je Jack Rozparovač bych vůbec neuhodla kdo to je, tedka už vím kdo to je, ale to musí přečíst ostatní čtenáři :)