Po cestách Švejkovy budějovické anabáze aneb putování krajinou jižních Čech

Po cestách Švejkovy budějovické anabáze aneb putování krajinou jižních Čech https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448653/mid_po-cestach-svejkovy-budejovicke-ana-qkm-448653.jpg 5 1 1

Kniha je analýzou části literárního díla a do určité míry průvodcem, který vybízí čtenáře vydat se po stopách románové postavy Josefa Švejka z táborského nádraží dál až do Písku, odkud do Českých Budějovic pokračoval vlakem. Prošel nádhernou krajinou části jižních Čech (Táborska, Písecka a Strakonicka). Kniha je určena pěším cestovatelům, ale především všem příznivcům velikána české literatury Jaroslava Haška. Bohatá obrazová příloha, dobové dokumenty, současná podoba míst. Součástí knihy je DVD se současnými mapami a fotodokumentací tras.... celý text

Boby17
13.09.2020 5 z 5

Popis průběhu Švejkovy anabáze je zpracován s láskou a velkým zápalem. Množství historických, ale hlavně současných fotografií s komentářem jednotlivých etap dokazuje, že autor tuto cestu prošel celou po svých a usilovně přemýšlel nad indiciemi, které Jaroslav Hašek zanechal v textu své nejslavnější knihy. Dokonce autor s ohledem na meteorologické údaje zpracoval i časový plán, kdy by k popisovaným událostem mělo dojít - klobouk dolů! Jedinou malinkatou výtku mám, že mnohé dobové novinové výstřižky mají velmi malý rozměr a jsou hůře čitelné. Jinak bezchybnému dílu dávám všechny hvězdy a doporučuji.

první světová válka (1914–1918) místopisy jižní Čechy Písecko Strakonicko Švejk České Budějovice dobové, historické fotografie čeští vojáci v 1. světové válce

Autorovy knížky

2020  100%Po cestách Švejkovy budějovické anabáze aneb putování krajinou jižních Čech