Plešatá zpěvačka

Plešatá zpěvačka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460416/bmid_plesata-zpevacka-6Xf-460416.jpg 4 62 7

Plešatá zpěvačka s podtitulem Antihra byla v době svého vzniku objevem. Jde o první Ionescovu divadelní hru, která zároveň otevírá cestu dalším tvůrcům tzv. absurdního divadla. Patří mezi nejvýznamnější literární a dramatická díla dvacátého století.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

La Cantatrice chauve , 1950

Any26
24.03.2023 5 z 5

Tak tohle bylo přesně to, co jsem teď potřebovala! :DDDD
Skvělý!

Replika do života:
....
PAN MARTIN: Brýle si nevyčistíte krémem na černé boty.
....

Velekněžka
25.01.2023 5 z 5

Plešatá zpěvačka aneb britská příručka šifrované konverzace pro starší a pokročilé (od francouzského vydavatele)...
A co na tom dramatu bylo proboha tak absurdního, zeptám se tedy zřejmě v den svých 126. narozenin :-)

Kopta
06.06.2022 4 z 5

Krátce bizarně sudovitě hasičsky perfektní. Hodně ohňů vám všem!

Igwarr
04.07.2021 4 z 5

Vďaka absurdite dialógov, ktoré sa nachádzajú v hre, vás dielo rozosmeje. Je to niečo zvláštne a iné od bežnej literatúry, a predsa je to pekné.

OsolenéKnihy
20.02.2021 3 z 5

Hodně mě bavil začátek této hry, připadalo mi to reálné a jako něco, s čím se člověk snadno sžije, ale potom už to šlo i na absurdní drama do absurdna až moc a ty náhodné výkřiky na konci mě už prostě nebavily, čekala jsem, že to vyeskaluje trochu lépe a sofistikovaněji a udrží si to přesně to, co mě bavilo na začátku, žel ne, jinak ale do povinné četby nelze nedoporučit, už kvůli tomu formátu. :)

boxas
14.02.2021 5 z 5

Je to tak jiné...a dobré!

lubtich
23.12.2020 5 z 5

Zbožňuji. Víc netřeba psát. Prostě ano.

francouzská literatura

Eugène Ionesco