Planoucí eukalypty

Planoucí eukalypty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143888/bmid_planouci-eukalypty-DyA-143888.jpg 4 80 20

Abby je milá a krásná dívka, která si maluje svou budoucnost v růžových barvách. Její krása ale bohužel učarovala i Ebenezeru Masonovi. Ten dává svůj zájem nepokrytě najevo, ale Abby o něj nestojí a dokonce jím zcelého srdce pohrdá. Ebenzer je ovšem muž, který se nenechá jen tak odbýt a když něco chce, umí se postarat, aby to dostal. Protože ho mladá dívka očividně nechce vyslyšet, rozhodne se, že najde jiný způsob, jak dosáhnout svého. Účel světí prostředky, a tak se Ebenezer dostane Abby podvodem. Dívku nadroguje a zařídí rychlý sňatek, dokud omámená Abby nemůže pořádně reagovat. Když se probere z drogového spánku, je ráno, proběhla svatební noc a její novomanžel je mrtvý. Abby neví, co se stalo, ale když zjistí, že z jeho vraždy chtějí obvinit právě jí, zpanikaří a uteče. Časem zjistí, že ji Ebenezer nechal památku - je těhotná. Také jí ale zanechal celý svůj obrovský majetek. Jenže ještě je tu jeho syn, kterému se nastálá situace ani trochu nelíbí a nehodlá ji nechat jen tak. Jestli je po otci, má se Abby na co těšit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Dance of the Fiery Bluegums , 2009

Hanjimka
16.08.2023 4 z 5

Oddechová romantika, přesto mě bavila. A četla se skoro sama.

havrmoni
08.09.2022 4 z 5

Napìšu oddechová i když Abby neměla zrovna na růžích ustláno. Byla naivní, ale dokázala se poprat s tím co přišlo. Celkově nenáročné čtení. Kdysi jsem si jednou přečetla nějaké ty Večery pod lampou, co četla babička. Tak tohle mi to připomnělo.

SumýšIrena
11.05.2021 1 z 5

Tahle kniha byla nejslabší ze všech, které jsem od autorky četla. Beru, že je to červená knihovna, ale tahle už byla moc červená. Každý, kdo je zlý, umře...

laura
10.11.2020 3 z 5

Příběh z australského hornického městečka. Abby byla naivní, mladá, nezkušená. Ale osud jí nerozdal jen špatné karty. Příběh o síle a naději, o přátelství, o nečekané lásce, o věrnosti i úskalích života. O zlobě, zášti a falši. Příběh o tom, že cesta ke štěstí bývá trnitá. A že to často bolí. Ale když to nevzdáme, nakonec ho najdeme - rozpustilé, neučesané štěstí...

Hm, a vlastně i tu lásku ;)

Babo
20.10.2020

Knihu odkládám. Mám ráda příběhy odehrávající se v Austrálii,ale tato mi přijde hodně jednoduchá ,spíš než kniha pro ženy,tak pro dívky.

Lemurka
23.05.2020 4 z 5

Pěkný příběh, vše podstatné už tu bylo napsáno níže.

broskev28
25.07.2019 3 z 5

Letní oddechová kniha. I když je v zásadě hned od počátku jasné, která bude ta ústřední dvojice, nic to nemění na příjemném čtení. Navíc postava stárnoucí divadelní herečky, jinak též matky tří farmářů, je zajímavá, podobně jako samorostlý hinduistický kuchař. Abbey je nejen naivní, ale taky pracovitá, chytrá, šikovná, krásná, dobrá, spravedlivá, chápavá, no prostě dokonalá, ale proč ne. Kéž by nás takových bylo víc!

KatkaHutyrová
13.04.2018 5 z 5

Velice pěkný, čtivý román pro ženy, který určitě nezklame. Moje první setkání s touto autorkou, ale jsem si jistá, že rozhodně ne poslední.
Knížka má spád, čte se jedním dechem. Konec do jisté míry předvídatelný, ovšem i tak si Planoucí eukalypty udržely mou poznost až do poslední chvíle.
Láska je tu jen jako milé koření, bez kterého by to nebylo ono. Čekejte i napětí a zvraty. Doporučuji!

ronu15
20.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem jí jedním dechem.

lenkavildomcova
27.10.2017 5 z 5

Naivní, ale milé.

VenuseV
24.10.2017 5 z 5

Tahle kniha od E. Haran se mi asi líbila nejvíc. Příběhy s australské divočiny jsou mými nejoblíbenějšími.

Prateri
24.02.2017 4 z 5

Abby je naivní až hrůza a málem ji to zničí. Přes těžký život je až neuvěřitelná naivita, se kterou přistupuje k místním mocipánům. To mne tedy rozčilovalo hodně a že si při tom pěkně natluče, bylo víc než jasné. Konec červenoknihovní, ale nevadí, neodradilo mě to od další knihy Elizabeth Haran, kterou mám v plánu také přečíst.

MajkaCZ
15.02.2017 3 z 5

Asi jsme ve 21. stol. úplně jiné, ale až tak nechápu neskutečně naivní dívku, dost přehnané. Ale dalo se to přečíst.

edisek83
12.02.2017 5 z 5

Za mě skvělá kniha, bavila jsem se od začátku do konce....nemám, co vytknout

moudivlacek
01.10.2016 4 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Hezký příběh z Austrálie.
Mladá a nezkušená Abbey dostává od života ránu za ranou, přesto je morálně na vyšší úrovni, jak mnohý boháč. Mohla by zneužít své situace ve svůj prospěch, ale ani ji to nenapadne. Navíc se snaží v každém vidět jen to dobré a málem na to doplatí svým životem.
A i pak stále hledí na druhé, teprve ke konci příběhu si uvědomí, že miluje a že o tu lásku nechce přijít.

HedušKoč
31.07.2014 4 z 5

Hezká odpočinková kniha.

Evaevelína
21.04.2014 2 z 5

začátek mě chytl za srdce a postupně upadal v nezájem.Nezáživné dialogy,žádná konkrétní romantika.

bookcase
27.02.2014 4 z 5

Je to moje oblíbená Austrálie, četlo se mi to dobře, ale mám pocit, že autorka píše podle jedné šablony. Na oddech skvělé.

Alzbetta
17.10.2013 4 z 5

Líbila se mi i když nejsem z australského prostředí.

jluky
06.03.2013 5 z 5

Pekné čítanie z austrálskeho prostredia pre všetky romantičky.Doporučujem!!