Placatý králík

Placatý králík https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221061/bmid_placaty-kralik-38S-221061.jpg 4 43 12

Co všechno se může stát, když pes a krysa narazí ve městě na placatého králíka – v této knížce pro děti i dospělé doplněné originálními ilustracemi naleznete nevšední příběh s překvapivým koncem...

Pro děti a mládež
Vydáno: , Svojtka & Co

Flata kaninin

muchomurka
22.02.2022 3 z 5

Ty ilustrace jsou boží, strašná škoda, že za nimi příběh tak pokulhává. A pointa? Já ji nepochopila, jestli to nějakou mělo. Chci vědět, co ten konec znamená. Ale jinak jsem si ji užila.
Úplně souhlasím s komentářem od KatnissLavender.

SkiEver
18.11.2021 5 z 5

Masterpiece!

lentilka_007
16.01.2021 4 z 5

Moc hezké kresby i myšlenka

Kate18
05.02.2020 5 z 5

Placatý králík, knížečka, která zaujme už jen svým názvem. Je sama o sobě opravdu placatá, ale ne plochá. Má pěkné kresby a zajímavý nápad. Pes a krysa najdou placatého králíka a přemýšlí, co s ním. Přeci ho tam nemůžou jen tak nechat ležet. Tak ho opatrně odlepí a jdou vymýšlet, co s ním. A jejich nápad je opravdu geniální! Paradoxně je tak krátký příběh dost k zamyšlení.

Litocha
29.08.2019 3 z 5

Tahle ulítlá věc mě docela pobavila, ale nějaký hlubokomyslný přesah jsem v ní neodhalila. Ilustrace jsou povedené, ale příběh by chtělo ještě trochu dotáhnout. V práci jsme si ji postupně přečetly všechny a knížka nám zpestřila dopoledne.

SlamLenka
06.06.2019 3 z 5

** přečteno díky mé kamarádce - sběratelce divnoknih **
Díky Lídě se mi do ruky dostalo už mnohé, ale Placatý králík to zase posunul o něco dál. Ilustrace jsou pěkné, o tom žádná, ale co ten příběh? Na to se nedá snad reagovat jinak, než jen WTF?!

Gedzita
08.07.2018

Tohle psal někdo na drogách, né? Jo pardon, to byl Islanďan :D

qydko
25.05.2018 5 z 5

Králík je super, takové knihy mám moc ráda. Krásné obrázky a jednoduchý příběh, nad kterým se dá opravdu dlouho přemýšlet.

KatnissLavender
07.02.2018 3 z 5

Placatý králík je knížka s naprosto dokonalými ilustracemi! Sotva jsem ji otevřela, začala jsem se nahlas smát. Příběh za ilustracemi bohužel dost pokulhává. Psát o tom, jak naložit s placatým králíkem je hodně dobrý nápad, umožnit mu létat taky, ale něco tomu chybí. Nějaká pointa, nějaký závěr. Měla jsem pocit, jako by v knize chybělo pár stránek...

DennisMoore
01.10.2015 5 z 5

Díky téhle knize mám chuť se připojit k současnému davovému vychvalování severské literatury a Bárdura Oskarssona jmenovat jejím král(ík)em, protože to, co v Placatém králíkovi předvedl, je opravdu něco. Hranice mezi nevinným dětským počtením a ryze dospělým zamyšlením může být někdy tak tenká, když se to umí... Tenká zhruba jako přejetý králík. Skvělé, skvělé, skvělé! Pro děti? Ano. Pro dospělé? Rozhodně! Pes a Krysa jsou borci!

zuzi1162
26.08.2015 5 z 5

Mě to přišlo hezky ujetý, ale malým dětem bych to nečetla :).

Boboking
13.01.2015 4 z 5

Ujeté, ale pěkné. Půjčila mi Martina89, taky ujetá :-)

pohádky mýty a legendy

Autorovy knížky