Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71567/bmid_hra-o-truny-658c7b0461e14.png 5 5861 5861

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází! Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Game of Thrones , 1996

Karlo5o
07.11.2020 4 z 5

Počátek výtečného fantasy příběhu plného zvratů, intrik a hlavně hry o trůny. Doporučuji všem a hlavně těm, co si myslí, že seriál je skvělý, protože zjistí, že se kvalitě knížek vůbec nepřibližuje.

Lanley
30.10.2020 5 z 5

Opravdu dlouho jsem oddaloval recenzi této knihy, jelikož se z ní stal fenomén a takové věci jsem vždy nerad hodnotil.
Knihu jsem četl ještě před tím, než se o nějakém seriálu vůbec začalo přemýšlet.
Je to naprosto perfektně napsaná kniha, která Vás uzamkne do svého světa a nikdy nepustí. Knihu jsem ihned po dočtení koupil jako dárek celé rodině a všichni z ní byli nadšeni.
Neuvěřitelně reálně vykreslené postavy, které nejsou ani černé ani bílé, naděje, napětí, příroda, fungování světa... to všechno mě naprosto uhranulo! Z knih je cítit, že si autor vzal to nejlepší od všech předchozích autorů fantasy. Od Tolkiena neskutečné krásný a propracovaný svět, od Jordana vyprávění z různých úhlů pohledu atd. Martin se u mě řadí mezi jedny z těch naprosto nejlepších spisovatelů dnešní doby.
Vlastně vůbec nechápu, jak celá kniha utekla! Ty macaté knihy, které se postupně v celé sérii ještě zvětšují, utečou jako nic.
Největším zklamáním pro mě tedy je, že série pořád není dokončena a že seriál prý předběhl i knižní předlohu. Ze seriálu jsem neviděl ani jednu minutu a ani to neplánuji, nechci si totiž nechat ovlivnit své krásné představy, které jsem si při čtení těchto knih tvořil.
Určitě celá Píseň ledu a ohně stojí za přečtení, smiřte se však s tím, že už asi nikdy nebude dokončena.
PS: Sex tu opravdu není tak explicitně vyjádřen, jak se všude tvrdí...

Maanna
25.10.2020 5 z 5

Nemám většinou ráda příliš tlustě knihy, zvláště pak knihy na pokračování, které ještě ani nejsou dokončené... Ale nakonec jsem se nechala nalákat a teď jsem ve světě ledu a ohně až po uši... A to jsem teprve na začátku, protože plno osudů se otevřelo a zamotalo a já jsem napjatá, co z toho bude. Obdivuji, jak se autorovi povedlo proplést všechny různé intriky (i když v životě intriky moc nemusím), udivuje mě pestrá paleta postav, jsem zvědavá, co se s postavami bude dít dál... A jestli to nakonec autor nedokončí neskutečně mě naštve, takže ať se kouká snažit;-))
Snad jedinou drobnou výtku, kterou mám, je skutečnost, že mi v prvním díle chybí generace mladých dospělých mezi 20 a 30 lety. Postavy jsou buď již zkušení bardi, nebo dospívající děti/puberťáci... Ale je to jen drobnost, která mě trochu zarazila. Jinak mám pro autora jen slova obdivu.

Annie325
24.10.2020 5 z 5

Got sérii opravdu zbožňuju!

Gracian1964
21.10.2020 5 z 5

Pridávam svoj skromný komentár k tým predchádzajúcim vyše 300. Aby reč nestála. Dosť dlho som odolával tomu mediálnemu náporu a fanúšikovskej hystérii, ktorá Hru o tróny sprevádzala, bolo mi to podozrivé a tak som si povedal, že just si to nepozriem ani neprečítam. Ale v knižnici som naďabil na prvú časť, nuž som sa potichu rozhodol, že tomu skúsim dať šancu. Takmer sto strán mi trvalo, kým som sa v tej spleti mien a pojmov trochu orientoval. Už som sa to chystal vzdať, ale vydržal som. Musím neochotne priznať, že je to dobré. Hm, oveľa lepšie než dobré, čo už. Ušil som na seba búdu a teraz budem musieť prečítať aj ten zvyšok, ach jaj. To je nadělení, soudruzi!!!!

iveta3867
19.10.2020 5 z 5

Další nepřekonatelná fantasy sága. K mé smůle jsem viděla dřív seriál, i tak mě kniha dost baví????

Sidonka3
28.09.2020 5 z 5

Od doby, kdy jsem Hru o trůny četla naposledy, jsem přečetla spoustu dalších knih a uběhlo hodně vody. Přece jenom, je to už přes rok, kdy jsem dočetla poslední stránku. Nemůžu si pomoc, teď se ke Hře o trůny pokorně vracím, zvláště k některým pasážím z nich, i když je kniha vyvážená a vlastně mě zaujaly všechny příběhy a postavy v ní. Kniha zastínila všechny ty ostatní přečtené, které jsem za několik měsíců měla. Neuvěřitelné dobrodružství a neopakovatelná atmosféra, která mě do svého živého světa opravdu vtáhla. Myslím si, že tento první díl ze série bude už napořád patřit mezi mé největší literární lásky, na které se prostě nezapomíná.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Pokud máte rádi historii, romantiku, napětí, lásku, nenávist, intriky, draky, čarodějky a máte rádi tlustospisy jako já :-) tak to jsou knihy pro vás. Úžasné do detailu propracované příběhy, které vás vtáhnou a nepustí. Hodně popisných scén a jmen mi nikdy nevadilo, dobře jsem se orientovala, ale to máme každý jinak. Nevzdávejte to a čtěte, tahle kniha stojí za to :-)

KáťaM.
18.08.2020 5 z 5

Jestli se chcete ponořit do historické fantasy plné dokonalých postav, nečekaných zvratů a navíc geniálně vyprávěné, Hry o trůny jsou to pravé ořechové. Snoubí se v nich láska, čest, sex, úskoky a já to celé zbožňuji. První díl jsem četla podruhé, tentokrát jsem volila poslech, který byl skvělý. Knížce není co vytknout (snad jen že v případě audioknihy se mohly informace o rodech dát dopředu), moc se těším na druhý díl. Za mě velké doporučení, a to i v případě, že jste už viděli seriál, knížka nabízí trošku víc.

kimmi871
15.08.2020 5 z 5

Tahle knížka po zakoupení ještě nějakou dobu ležela na poličce, než jsem se kvůli množství stránek, konečně pustila do čtení. Chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a začetla do děje, ale pak už se Hra o trůny stala závislostí. Napínavý děj plný intrik a zvratů, kouzelné a zároveň drsné prostředí, postavy, které buď milujete nebo nenávidíte. Pan Martin je opravdu mistr spisovatel a jestli někdy během čtení nabudete přesvědčení, že zápletka dopadne podle vašeho úsudku, nenechte se mýlit, překvapení budete snad s každým koncem kapitoly :)

Annicka
15.08.2020 5 z 5

Přistupovala jsem k tomu trošku s nedůvěrou, jako ke každé knize nebo filmu, o kterém se hodně mluví. A hlavně v tomto případě jsem slýchala, že to jsou jatka skřížená s pornem. Ale byla jsem mile překvapená. Sex tam skutečně je, ale v náznacích, které ani mně nevadí. Drastický příběh celkově je, ale přijde mi, že do světa té knihy zapadá.

fruitbueno
03.08.2020 5 z 5

Ocenila jsem, že jsem si k většině postav mohla díky seriálu "přiřadit tvář", kniha byla výborná, děj měl spád, jsem nadšená. Čtení, které fanouškům seriálu musí po nepovedené poslední sérii připadat jako pohlazení na duši.

Julia284
31.07.2020 5 z 5

Do knížky jsem se ze začátku moc nehrnula, kvůli morbidním prvkům, které se v knize i seriálu vyskytovaly. Ale v knize nebyly zas tak strašné a jsem velice ráda za přečtení prvního dílu.

Mizuna
26.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha

Liana
25.07.2020 4 z 5

Seriál som nevidela a až teraz som sa dostala konečne k tejto sérii. Musím strhnúť jednu hviezdičku za to, že dobrú polovicu knihy som sa do toho akosi nevedela začítať, potom sa to už konečne rozbehlo. Príbeh bol dobrý, len mi tam celkovo dačo chýbali a trochu mi vadila miestami zbytočná vulgarita. Zatiaľ len takéto neutrálne hodnotenie, možno po druhej časti budem už konečne oplývať samými superlatívami. Uvidíme.

nicole1990
24.07.2020 5 z 5

Viděla jsem i seriál ne teda všechny série, ale musím říct, že mě to dostalo. Už se těším na další díl.

Charmedka
28.06.2020 5 z 5

Kdo by neznal ať už knihu, nebo seriál.

Mojí největší chybou bylo, že jsem první viděla seriál - 1. série a poté si přečetla knihu. Takže jsem neustále čekala, kdy se tam přihodí to či ono.

K ději se vyjadřovat nebudu, musela bych prozradit, co se v knize stane a to nechci. Ovšem čekejte hned v prvním díle velké zvraty a nečekané situace.

Nečekala jsem, že mě kniha takhle chytne, kniha je plná násilí, krve, sexu. Ale i přesto jsem se nemohla odtrhnout a bez toho by to nemělo ten správný náboj.

Jinak kniha je doplněná o mapy a popisy jednotlivých rodů, když se ztratíte v postavách, kterých je požehnaně, stačí se mrknout na konec knihy. :)

Lea_41
20.06.2020 5 z 5

Čekala jsem od této knihy hodně. Nezklamala mě. Sice jsem občas myslela že mi z těch informacích bouchne hlava. A přiznám se na začátku jsem se do toho zamotala ale pak se všechno vyjasnilo. Nezažila jsem tak krvavou ale pravdivou knížku.....

5256
19.06.2020 5 z 5

Krásné. Osud Eddarda Starka se vám zadře pod kůži. K této knize se budu ráda vracet. Doporučuji!

Mojepočteníčko
02.06.2020 4 z 5

Jo, je to pecka! Jen mě mrzí, že jsem se nechala zlákat na prvních pár dílů stejnojmenného seriálu. Ochudilo mě to o překvapení z různých zvratů. Autor píše skvěle, čtivě a krade hrdiny, které si zamilujete. Což upřímně řečeno nesnáším, na druhou stranu to ve mě vždycky dokáže vyvolat obrovskou vlnu rozhořčení a emocí :) Těším se na další!