Hostina pro vrány 2

Hostina pro vrány 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122033/bmid_hostina-pro-vrany-2-aVP-122033.jpg 4 651 36

4. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Nové a opravené vydání. Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá. Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný Železný trůn, ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe… Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí ale jen pár jich nakonec přežije.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Feast for Crows , 2002

Ivan F
27.08.2014 4 z 5

Ešteže Martin na konci knihy píše, prečo niektoré dejové línie vynechal, čo ho k tomu viedlo. Takisto som si prečítal ospravedlnenie prekladateľky, pretože ja absolútne nesúhlasím s jej názorom, že mená treba prekladať. Dať na záver knihy zoznam s prekladom, nech sa páči. To je taká somarina, keď niektoré mená sú v originálnom znení (a tak to má byť) a iné v preklade, pôsobí to veľmi nepekne. Toľko moje poznámky. Čo sa knihy týka, je naozaj málo zaujímavá, hoci kladie mnoho otázok: Je Arria naozaj slepá? Obesili Brienne? Popravia Cersei? Čo spraví Jaime? Okrem toho úvod prvého dielu dáva ďalšiu otázku, načo bola neznámemu tá minca? Tak hádam sa to dočítam v Tanci s drakmi. Inak to Martinovi neodpustím. :-) :-) :-)

Culinka
13.07.2014 4 z 5

Chyběla mi spousta oblibenych postav, ale právě proto musím číst dál :)

mijala
20.06.2014 4 z 5

z první části čtvrtého dílu jsem byla docela zklamaná, chyběly mi moje oblíbené postavy. druhý díl byl pro mě ze začátku stejný, ale postupně jsem se do něj začetla a líbil se mi hodně. sice mi stále chyběly moje oblíbené postavy, ale oblíbila jsem si nové, a to hlavně Jaimieho a občas i Cersei, protože její namyšlené vnitřní hlasy mě hodně bavily :D. čekala jsem, že kniha skončí trošku jinak, aspon trochu ve stylu třetího dílu, ale co se dá dělat. od série se i tak nemůžu odtrhnout a musim číst dál, protože se nemůžu dočkat, koho dalšího nám Martin zabije :D.

Kampino
17.06.2014 3 z 5

Z této knihy jsem upřímně zmatená, na čas jsem ji musela odložit. Mnoho nových postav, některé jsou mrtvé nejsou mrtvé, oživlé... Stále se časově ztrácím. Inu co... zvědavost je silnější tak hurá o páté knihy.

Pavlnka
14.06.2014 5 z 5

Opět nezklamala, zajímavá a těším se na pokračování. Jen ten konec mě překvapil.

dusty
03.03.2014 4 z 5

Tak jsem se dosápal na konec. Je to stále zajímavé čtení, ale začíná to být zdlouhavé. Autor však dostal mou zvědavost a tak budu číst dál. Nic nemůže být bez konce. :)

Mergirus
15.01.2014

Nu, nevím, co si mám o autorovi myslet. Nejdříve hlavní postavy popraví, pak je oživí a ony popravují další hlavní hrdiny. Místo aby ocenila, že se Brienne snažila vyplnit přísahu. Koho asi tak ještě oživí? Připomíná mi to telenovely, což mě dost mrzí. Ještě mě čeká Tanec s draky..nemít ho doma, tak už nepokračuju v této sérii.

orson
13.01.2014 4 z 5

Bouře mečů (nebo jak se jmenoval předchozí díl) byla nakonec lepší. V hostině se píše jen o některých hrdinech a lokalitách. Ty ostatní jsou popsány v dalším díle. Původně jsem si chtěl dát od Hry o trůny oraz, ale po dočtení jsem neodolal a hned sáhl po dalším "špalíku". Už jen dvě knihy a bude na nějaký ten rok pokoj :)

Korumbad
27.12.2013 2 z 5

Hostina pro vrány- je jako velkoplošný dodátek neboli nevydaný/vydaný příběhy, které spiše vyhledáváji pouze opravdové milovníci této obrovské ságy. Já jim bohužel nejsem a zřejmě už nikdy nebudu. 4. Díl pro mě byl: bez napětí; bez skandalu; bez zvratu a kapitoly končily stejně nudně, jako začínaly; děj,je natolik rozvětven, že budi dojem o panu Martinovi, jako o novodobém autorovi “argentinských telenovel”
Na druhou stranu autor má dost do detailu propracovaný svět a jako vyprávěč u mě patří k těm nějvětším ! Naštěstí nevzdal jsem to a konec knihy už byl takový, jaky jsem si přal, aby byl od začátku. Bohužel celkový dojem to nezměnilo.

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Bylo toho zde hodně a zároveň málo. Martin to náramně zamotává a já jsem zvědav a nedočkavě vyhlížím další šťavnaté sousta:) Tarion, Daenerys, John Sníh, Arya a další na které, stojí zato se natěšit. Očekávání navíc koření fakt, že autor nemá problém jakoukoli postavu rázně odstranit. Tak uvidíme:)

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Než jsem se nadála, byl konec. Tak z ničeho nic! Šokovalo mě to a rozesmutnilo, protože teď musím čekat, hladová a nedočkavá, než budu moci otevřít Tanec s draky.
Moc Lannisterů upadá. Moje srdce pro ně pláče. Cersei se z toho už asi nedostane, intriky upletené na mladou růži se ji vymstily. Jaime kolísá někde mezi dospělostí a dětinskostí. A Brienne má tu smůlu nebo štěstí?, že lady Cat byla oživena. Vážně by mě zajímalo, zda ji skutečně pověsí nebo pro změnu "zradí" Jaimeho. Ale mě ta vlčice vážně pije krev ještě víc, než kdykoli předtím! Měla bát už dávno spláchnuta a ne ji ještě oživovat! Tfuj. Radši honem pryč nebo se naštvu. Jak já ty Starky nemám ráda! Stejně tak Arya se Sansou. Arya se snaží být Nikým, což se jí, sice pomalu, ale jinak daří, nejspíš aby časem mohla ještě více zamíchat kartama, a Sansa se překonává ve svém hereckém umění. Z naivní dívky relativně statečnou ženou snadno a rychle.
Chudák Sam, neustále musí překonávat nástrahy života a svou zbabělost. Ale věřím, že pokud se mu podaří skutečně rychle ukout řetěz v Citadele a vše zdárně zvládnout, velmi ho to posílí.
A opět jsem se ujistila, že Malíček je skutečně dobrý hráč, velmi nebezpečný ve své "malosti".

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Nevím jak ostatní čtenáře, ale mě docela vadí počešťování jmen, které se v tomto díle rozeběhlo naplno. Člověk se základy angličtiny si jména přeloží velmi snadno a nemusí si vylámat jazyk nad překlady typu Dubosrdcký. Tak to jen na okraj a nelze to považovat jako snížení kvality příběhu, i když mě to rozčilovalo. Jak už jsem se zmiňovala několikrát předtím, Píseň mě baví hlavně proto, že absolutně netuším, jak to všechno bude dál. Nejdříve sledujete, jak Lannisterská moc prudce stoupá, aby pak Cersei začala prudce padat, zamotaná do svých vlastních sítí. Jaime se také změnil, já bych možná řekla, že "dospěl". Lady Catelyn se tvrdě mstí za Freyovskou a Lannisterskou zradu na Krvavé svatbě a moje oblíbená Arya setrvává v Braavosu, kde se snaží stát Nikým. Ale co mě opravdu potěšilo, je přerod Sansy. Dědička Zimohradu mi byla zezačátku nesympatická, okolnosti ji však donutily změnit se a dospět. A Malíček? Vskutku nebezpečný a inteligentní hráč. Netroufnu si odhadovat, co má v úmyslu, kam míří nebo co v příští chvíli udělá.

sackettboy
14.11.2012 4 z 5

Vcelku mi vadil len ten preklad tých mien postáv

kingmaker
13.11.2012 1 z 5

SPOILER: Tak Samwell odjel ze Zdi do Starého města, Sansa slezla z hradu na kopci pod kopec, Jaime odjel do Řekotočí a překecal obhájce hradu, aby se vzdali, Brienne taky odjela do Řekotočí a pak se tam tak nějak poflakovala, Arya neodjela nikam, sedí v klášteře, Dornové kujou nějaké pikle a Cersei se snaží historicky znemožnit. A to je vše, co se stalo. V každém normálním románu by to spravili dvě, tři kapitoly po dvaceti stránkách. Martin o tom napsal sedmisetstránkovou knihu. Sem tam se zde objevily zajímavé záblesky, hlavně to, co se týkalo Cersei, ale jinak to bylo šest set stránek zbytečného balastu. Zajímavé to začalo být na posledních sto stránkách. Někdo by mohl namítnout, že se tady prohlubují charaktery jednotlivých postav, že je to předělovací díl, že není zbytečný, jenže to jsou kecy. Nic se neprohlubuje, při vší úctě Martin není Tolstoj, který si ve Vojně a míru mohl dovolit psát klidně pět set stran zdánlivě o níčem. Tolstoj totiž nenudí, protože je to mistrný spisovatel, Martin je velice schopný nádeník, ale jen nádeník. Bohužel nádeník, který si o sobě začal myslet, že je Tolstojem. No a pak vznikají taková díla, jako je Hostina pro vrány, šest set stran kondenzované nudy, kterou jsem dočetl jen proto, že mi bylo líto to vzdát, když už jsem přečetl tři tisíce stran ságy. Za esenci nudy a zbytečnosti považuji poslední kapitolu Sansy-ta sleze z Orlí hnízda, protože se blíží zima a malému lordovi Robertovi se nechce. Nakonec ho přemluví, slezou a tam jí Malíček oznámí, že jí provdá. To vše na dvaceti pěti stránkách!Další díl si už ale asi ujít nechám. Když budu chtít něco tlustého a nudného, jsou tu Zlaté stránky.

Nerissa
22.02.2012 4 z 5

Tuhle poslední knihu jsem z celé série četla asi nejdéle a asi nejméně (spolu s první částí Hostiny pro vrány) mě bavila. Nebyla tam většina mých oblíbených postav, Jonem Sněhem počínaje a Danny konče, a ty, které byly... No, když řeknu, že se jejich příběh neubíral směrem, který by mi vyhovoval, tak budu laskavá :-). Ale na druhou stranu je to dobře. Příběh je nepředvídatelný, v každé kapitole se stane něco zásadního a čtenář se opět opravdu nenudí.
Překlad byl už zmiňováň tolikrát, že to asi nemá cenu...
Takže pro mě: Kde proboha vázne další díl?!!

vetaiveta
06.01.2012 4 z 5

Opět mě kniha nezklamala a už se nemůžu dočkat dalších. Jenom mě mrzí, že překlad byl dost špatný a tak doufám, že další knihy už budou lepší.

Kniha Hostina pro vrány 2 je v

Přečtených1 002x