Pirát

Pirát https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96490/pirat-96490.peg 5 26 8

Pirát je kříženec německé dogy a sibiřské lajky. Nejlepší vlastnosti obou těchto plemen mu pomohou přežít ztrátu matky, vyrůstá v rysím doupěti, toulá se tajgou, až potká geologa, který se mu stane pánem. Dobrodružství, napětí, krása sibiřské přírody, nezměrnost tajgy a vztah psa a člověka zaujmou malé i velké čtenáře.

Příroda, zvířata Pro děti a mládež
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Pirat , 1981

Medulka.013
02.04.2023 5 z 5

Pirát je moje nejoblíbenější kniha z dětství. Zaujala mě především tím, že nekončí žádným happyendem, ale má spíše otevřený konec. A co všechno ten věrný pes zažil je až neuvěřitelné. Autor skvěle popsal život v tajze i její jak zvířecí, tak lidské obyvatele. Dost se při čtení nejenom ponaučíme, ale také poučíme.

alcerka
09.04.2021 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství.

Marekh
27.08.2020 5 z 5

Knihu jsem četl v dospělém věku. Kniha se mi líbila. Myslím si, že se bude líbit dětem i dospělým. Asi nejznámějším příběhem, ve kterém je hlavním hrdinou pes, je BÍLÝ TESÁK, kterou napsal Jack London. Určitě existuje spousta jiných obdobných knih, které mohou být stejně kvalitní, akorát je čtenář nezná. Tato kniha může být jednou z nich. :)

666Jitka
06.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dítě od babičky. Přečetla jsem jí několikrát jedním dechem - jako bych byla na Sibiři s nimi. Krásný příběh - pro mě hodně emotivní.

Barza
19.09.2019 4 z 5

Četla jsem dětem, manžel znal z dětství. Příběh krásný, jen občas příliš podrobný popis sibiřské krajiny je v dnešní době trochu nudný. Přesto doporučuji.

Moni1984
07.01.2018 5 z 5

Krásný napínavý příběh. Četla jsem ji jako teenager a moc jsem si ji zamilovala.

VenuseV
24.10.2017

Krásný, napínavý příběh ztraceného štěněte hledacího svého pána. Jedna z prvních knih, které jsem v dětství samostatně přečetla. Četli jsme nyní s mými dětmi. Také se jim to moc líbilo.

RealMadrid
05.11.2015 5 z 5

Krásná kniha ale, autor ani kniha nejsou tak známi jak by si zasloužili