Liliana

Liliana https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475863/bmid_liliana-lKi-475863.jpg 4 388 388

Pink Tattoo série

Tetování není jen ozdoba. Často je jako otevřená kniha,do které jsou zaznamenány osudové okamžiky lidského života. Lilianě je osmnáct, když se rozhodne začít samostatný, dospělý život. Proti vůli rodičů opustí rodný dům a odejde s Matějem, klukem, kterého oni odmítají přijmout. Čekají spolu dítě a Liliana věří, že budou šťastná, milující rodina. Opak je pravdou – nemocné dítě, snoubencova závislost a sklony k násilnému chování zničí Lilianin sen. Když pak jedné osudné noci uprchne se synem v náručí před Matějovými kumpány, kteří ji chtějí znásilnit, najde útočiště u Malvíny, mladé ženy, u které už nějakou dobu načerno uklízí, aby si přivydělala. Dívky, od pohledu absolutně odlišné, najdou společnou řeč. Díky Malvíně se Liliana seznámí s talentovaným tatérem Matem. Jejich setkání způsobí, že Liliana, jako motýl vytetovaný na jejích zádech, konečně může roztáhnout křídla. Strhující, emocemi nabitý román o boji za sebe a své nejbližší, o lásce a sebeúctě, o rodině, kterou ne vždy určují jen pokrevní pouta, a o lidech, kteří přes tíhu svých životních osudů dokáží nabídnout nezištnou pomoc a podporu. Liliana je první z románů z cyklu „Pink Tattoo“. Příběhy tří žen, Liliany, Malvíny a Jasmíny, kterým osud uštědřil nejednu ránu, se protínají v tetovacím salónu. Každá z nich bojuje s temnými démony ze své minulosti a snaží se dál žít a hledat smysluplný, naplňující, i když ne vždy jednoduchý vztah.... celý text

Emma27
06.05.2022 5 z 5

Neskutečně silný příbeh

MilackovaN
04.05.2022 5 z 5

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Přiznám se, že u většiny knížek nekoukám na anotace, ale když mě obálka knihy zaujme, přihodím si ji na seznam. Od této knížky jsem očekávala podle obálky, že to bude nějaký erotický román u kterého si oddechnu. Bohužel už po přečtení několika stránek jsem se spletla a říkala si, že tohle bude asi těžké čtení. Několikrát se mi spustily slzy jen tak, nešlo to zastavit... Opravdu krásně a silně popsané, možná zotavení hrdinky nebylo úplně realitě odpovídající, ale já ji to moc přála. A Olíka jsem si zamilovala úplně stejně. Nakonec jsem tento příběh přečetla během jednoho dne, protože se nedá odtrhnout. Těším se na příběh o Malvíně, kterou si prostě musí oblíbit úplně každý díky tomu, jak se zachovala.

LenRan
03.05.2022 5 z 5

Někdy prostě dočtete knížku a nemáte slov. I přesto, to je ale potřeba říct :)
Krásný příběh, na který jen tak nezapomenu.

Jenny46
01.05.2022 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla, co mě čeká za příběh...
Silný příběh obdivuji každého, kdo má ještě odvahu a sílu bojovat!!! Opravdu ze života to mě teda dostalo emočně....

Malvína vzala naše věci ze stolu a zamávala mi klíčky od auta. Zůstala jsem sama s Matem, který pohledem sledoval odcházející Džas.
" Jak jsi řekla, každý má nějakou minulost. A nikdo ji nepozná, dokud mu to ty sama nedovolíš," řekl mi najednou.
Měl pravdu. Bylo to přesně tak, jak říká Džas. Aby si člověk mohl vytvořit novou budoucnost, musel nejprve uzavřít všechny kapitoly svého předchozího života. Zamknout je ve skříni. A nezapomenout vytáhnout klíč ze zámku.

Doporučuji, těším se na další příběh Malvíny

lena.o.knihach
26.04.2022 5 z 5

Lilianě po všech těch nadšených ohlasech nešlo odolat. A teď se s radostí k fanynkám polské autorky Anny Szafrańské přidávám.

Při čtení jsem měla slzy v očích a dlouho se mi nestalo, že bych příběh s hlavní hrdinkou tak moc prožívala. Liliana mě překvapila, a to hned v několika věcech. Svou čtivostí (přečetla jsem knihu vkuse za pár hodin), ani zdaleka jsem nečekala tak silný emoční zážitek (nečetla jsem anotaci, takže jsem šla do velkého neznáma) a hlavním hrdinou Matem (k němu netřeba slov).

Oblíbila jsem si i Malvínu a Jasmínu, o kterých budou další díly trilogie Pink Tattoo a já se na ně moc těším.

-knihomolka-
24.04.2022 5 z 5

Tohle mě fakt bavilo! Některé scény byly otřesné, když si představím, že se tohle může v reálném životě někomu dít, ale jinak je to hezký příběh a už se těším na další díly.

Andrejka91
22.04.2022 5 z 5

Tak tohle je kniha s velkým "K".
Naprosto jsem se zamilovala a takové knihy bych chtěla číst pořád.
Od začátku až do konce jsem hltala každé slovo a dokud jsem knihu nedočetla jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Přečtená jedním dechem za dopoledne.
Byl to dechberoucí příběh, do kterého jsem se vžila, protože mám stejně starého syna jako Lilka a autorka se tak u mě trefila do černého.
Těším se na další pokračování na příběh Malvíny.

Kešu1981
17.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Nodoháaaje...nejsem žádná plačka, ale... když ten malej špuntík řekl Lilce "mám tě rád"... spadlo mi něco do oka...faaajn, kecám, řvala jsem jak želva :o)
Neskutečně krásně napsaný příběh! Už se nemůžu dočkat dílů s Malvínou a Džas.

anna7852
15.04.2022 5 z 5

Tak tohle mě naprosto odrovnalo!
Neskutečný pribeh.

mysterygirl
14.04.2022 5 z 5

Krásné. . Dojemné.. Krásně dojemné.
Tesim se na druhý dil o Malvine a Arkovi

nikca3882
11.04.2022 5 z 5

Posadilo mě to na zadek... Takové příběhy strašně prožívám..., takže za mě klobouk dolů, určitě si přečtu další díly.

Šárka88
06.04.2022 5 z 5

Další knížka od polské spisovatelky mě neskutečné nadchla. Mělo to hlavu a patu. Příběh dejme tomu reálného života. Jsem ráda, že hlavní postava nepotkala miliardáře, který by ji snídani dovezl helikoptérou, až do postele. Potkala obyčejného kluka s též smutnou minulostí. Mám ráda tetování a tohle bylo dělané pro mě. Přečteno jedním dechem. Těším se na další díl.

Mondaika
03.04.2022 4 z 5

Po dlouhé době zase kniha, která není jenom pouho, pouhou "pohádkou. "
Každý člověk se někdy musí vypořádat se svojí minulostí s křivdami a překážkami. Zavřít dveře minulosti a jít dál... navazovat nová přátelství, sbližování se s novými lidmi a vyřešit mnohdy komplikované volby ohledně směřování dalšího života....a tohle tenhle příběh může nabídnout, ale také se najde i klišé...Autorka nezapomněla na naznačení sexuálního"problému", který mohou mít ženy s předcházejících špatných či brutálních zkušeností. Mat je v tomto příběhu fakt skoro ukázkový muž, který takové neměl křišťálovou minulost, dětství...

*Kniha je čtivá, ale skok, kdy se Lilka přestěhovala s Oskarem k Mattymu postrádal stránku ještě před.
*"nemoc dítěte"? Autismus mi k Oskarkovi moc nešel. Klidně tohle autorka mohla vynechat... Už tak bylo dítě poznamenáno hroznou událostí a ještě snaha udělat s něj autistu se chvilkami vymykala nereálnosti. Škoda, že nebylo doporučeno ať se vynechá...
#
*Mat byl princ na bílém koni a Malvína andělem, který přišel v pravý čas a přinesl do Lilčina života jen světlo a plno kouzla. Kéžby tohle potkalo každou ženu s dítětem, ale i bez něj, která se potýká s podobným osudem, který Lilku poznamenal na začátku příběhu. Každé bych přála takový happy end.

Loire
18.03.2022 5 z 5

Kniha pro mě byla TOP... krásně napsaná, krásný příběh. Dle mého měl děj smysl i když mi přišlo, že chvilkama to mělo hluché místa, ale když je člověk začtený, tak to skoro ani nevnímá. Úplně jsem se do hlavních postav zamilovala a ke konci už člověk čekal šťastný konec a najednou se stal náhlý zvrat, který člověk vůbec nečekal, ale nakonec jsem se toho šťastného konce dočkala, ale autorka nás pořád držela ve střehu.
Kniha opravdu stála za to a určitě doporučuji přečíst. Já sama se již nemůžu dočkat na další díl a doufám, že bude stejně tak dobrý, jako byl ten první.
Určitě mám v plánu přečíst si všechny knihy od autorky, které se přeloží.

LilianaFalcon
02.03.2022 4 z 5

Občas mi vadilo, jak nelogicky Lilka reagovala, spíš než jako oběť domácího násilí působila jako natvrdlá puberťačka.
A pak mi tam občas neseděl ten Oskárkův autismus, přece jen na to, že mu nebyly ani 3 roky tak s maminkou mluvil dost... to by zase spíš nasvědčovalo tomu domácímu násilí... Ale tak třeba šťastné Lilce zkušení psychologové řeknou, že se jejich předchůdci spletli :D
Jinak to bylo skvělé, svižně napsané, dobře zvolená vážná témata a opravdu hodně mě to bavilo.

AliceTief
18.02.2022 5 z 5

Silný příběh, naprosto mě dostal, od knihy se nešlo odpoutat. Už se opravdu těším na další díl, doufám, že to bude brzy.

V.Marie
08.02.2022 5 z 5

Super, přečteno za jeden den. Silný příběh. Trochu mi vadilo, že některé kapitoly byly s dlouhým časovým obdobím od sebe, ale dávám 5*

TerryDee
30.01.2022 4 z 5

Tohle byl neskutečně silný příběh. Tím, čím si prošla Liliana, to by nechtěl zažít nikdo z nás. Při čtení první části knihy jsem měla mrazení po celém těle a doufala jsem, že to peklo skončí. Byla jsem ráda, že Liliana potkala Jasmínu, neboť to byl její anděl strážný, který jí pomohl postavit se znovu na nohy a najít smysl života. Dalším světlým bodem jejího života byl tetovací salón Pink tattoo, kde narazila na Matyáše. A právě on jí pomohl nahlédnout na svět i na lásku z jiného pohledu. Jak by řekla Liliana "její rytíř na bílém koni". A nelze než souhlasit. Oba dva se totiž měli najít a být spolu.
Takže tuhle knihu určitě doporučuji. A jsem zvědavá, na další díl, neboť by měl být o Jasmíně a Arekovi.

happy19
24.01.2022 5 z 5

Tajil se mi dech...no páni,příběh mě dostal!
Dotkl se mě...:-*
Naprosto úžasná kniha!
Se čtením neváhejte!
Bože chci další díly!Překlad prosím:-D
Malvína & Jasmína...,-)

„Láska není něco, co se vydáš hledat a najdeš...
...najde Tě sama, ať už jsi na ní připraven či ne, a bude to ta nejlepší věc, která tě kdy potkala.“

andulka1406
23.01.2022 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Pojednává o vážných tématech, jako například domácí násilí. Jak již název série napovídá, je zde i poměrně dost tetování. Hodně času v knize strávíte v super tetovacím studiu. Mat byl skvělá postava, který se snad bude líbit každé ženě. Konec ve mě vyvolal celkem šok. Kniha nemá hluchá místa a opravdu ji doporučuji.

domácí násilí tetování závislosti

Anna Szafrańska