Pharmako / Poeia čili Jedovarnictví aneb Moc rostlin, jedy a bylinkářství

Pharmako / Poeia čili Jedovarnictví aneb Moc rostlin, jedy a bylinkářství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121537/pharmako-poeia-121537.jpg 5 10 1

Pablo Kral
30.09.2013 5 z 5

Dale Pendell napsal podivuhodný propletenec různorodých informací o a okolo psychoaktivních rostlin a látek. Souhlasím s autorem, že „pokud tuto knihu čtete, stejně už jste podivíni“. Je to ten typ knihy, která vás buď zcela okouzlí, takže se k ní budete s nadšením a respektem vracet, nebo ji s nechutí odložíte jako bizarní výplod autorovy obskurní mysly. Mně se stalo to první – dílo je to natolik podmanivé (a škodolibé), že si čtenář musí dát pozor aby mu „neprovedlo nějakou zlomyslnost“, jak napsal v poznámce překladatele Miroslav Krůta. To je narážka na schopnost knihy inspirovat čtenáře k vlastním experimentům na „cestě jedu“ a není proto divu, že poznámka vydavatele zdůrazňuje: „Toto je literární studie!“. Přes svoji kontroverznost obsadilo dílo v mé knihovně čestné místo hned vedle „Psychoaktivních rostlin“ Christiana Rätsche.

Dale Pendell
americká, 1947
1998  96%Pharmako / Poeia čili Jedovarnictví aneb Moc rostlin, jedy a bylinkářství
2018  62%Velký záliv
2009  92%Pharmako Gnosis-fantastika a daimonika
2005  94%Pharmako dynamis

Kniha Pharmako / Poeia čili Jedovarnictví aneb Moc rostlin, jedy a bylinkářství je v