Petr Modlitba

Petr Modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435232/bmid_petr-modlitba-tNp-435232.jpg 5 9 4

Tato kniha dosud nejobsáhleji představuje dosavadní umělcovu tvorbou a nezaměřuje se jen na jeho dominantní výtvarnou činnost, kterou je paleorekonstrukce. Umožňuje čtenáři nahlédnout do jeho ateliéru a ukazuje i jeho výlety do hájemství dobrodružné ilustrace, ukázek portrétní i tzv. volné tvorby... Úvodní slovo napsal Vladimír Prokop.

milamarus
07.04.2022 5 z 5

V pralese, pod mořskou hladinou nebo uprostřed prachové bouře....// Desítky děl, desítky zvířat, jeden machr... Skvostné! // Dávám maximální počet hvězdiček.

Stojí za prohlédnutí.

bazyk21
06.06.2020 5 z 5

Skvělá monografie pro mne neznámého malíře pravěku - moc hezky zpracováno - smekám

minirock
31.05.2020 5 z 5

Po Krumovi, Vraštilovi a Konečném je tu další monografie našeho předního malíře a ilustrátora Petra Modlitby který navazuje na mistra Buriana a zaměřuje se na zobrazení pravěkého světa. V úvodu pan Prokop seznámí čtenáře se životem a tvorbou Petra Modlitby a pak už nádherné obrázky z pravěku doplňují ukázky z ilustrací k dobrodružným knihám, např. Záhadná monstra, Ztracený svět nebo Jediný syn a Poselství ze Stínadel. Jedním slovem - nádhera.

Dae
29.03.2020 5 z 5

Komentar bohuzel jen kratky, ale jinak se jedna o moc pekny obrazovy prurez tvorbou Petra Modlitby.