Vraky bez pokladů

Vraky bez pokladů https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66495/vraky-bez-pokladu-66495.jpg 4 37 10

Petr Bort série

Eva Kačírková vstoupila mezi české autory detektivních příběhů v roce 1975 Masožravými rostlinami, šesti povídkami, v nichž udivila a upoutala čtenáře silou tvořivé invence, schopností najít, vystavět a korunovat kriminální případ tak, aby se stal uměleckým dílem. Artefaktem, který nespekuluje se vzrušivostí čtenáře šokem hrůzy, monstrozitou a excesem, ale s přehledem a spoluaktivitou sleduje, jak se normální společenství rozvlní faktem zločinu. Dvě nové povídky – Konec slunovratu a Vyhlídka na smrt – pod společným názvem Vraky bez pokladů, stavěla autorka několik let. Tak, aby ve všech složkách detektivní struktury čtenář mohl rezonovat napětím i přirozenou lidskou zvídavostí. Metafora titulu je vskutku mnohoznačná – nejsou-li poklady v hlubině vraků, v sedlině delikvence, je třeba je nalézat jinde. Ale to už je literatura života.... celý text

Paris2000
14.02.2024 3 z 5

Velké nadšení se nekonalo ale docela fajn.

ninano
30.04.2023 4 z 5

Dvě solidní tuzemské detektivní povídky od osvědčené autorky tohoto žánru.

Jaruš7
20.11.2022 5 z 5

Jistá radost z objevu autorky, jenž vládne zobrazit příběhy bez balastu zavádějících zbytečností s pestrou škálou postřehů z životních trablů.
Po řadě knižních novinek je četba knihy Evy Kačírkové jako znovu nalezení vypravěčského pokladu českého jazyka.
Dva příběhy bohaté na přirozené, náhodné spletitosti s lidským rozměrem pro dobro i hřích.

Příjemná četba s kapkou nostalgie.

jarin58
13.12.2021 3 z 5

Žádný zázrak,ale komu se nechce zrovna přemýšlet.

pavel9410
17.10.2021 4 z 5

Kacirkova mne bavi. Neni tam zas tak poznat ten dobovy soc-real, hlavnim hrdinou neni nejaky porucik z VB, ale v obou povidkach normalni zenska. Ctive, ma to pribeh.
Nasel jsem v knihobudce a rad vratim, at si ji uzije zas nekdo dalsi.

Kopretina
11.01.2020 2 z 5

Mně se více líbila první povídka, protože se odehrává v Olomouci, a představovala jsem si místa, kde se hlavní aktér pohyboval. Druhou jsem četla pomaleji a utíkal mi děj.

rafan65
16.09.2019 4 z 5

Pěkná kniha první příběh slabší druhý pěkný .

Jadla
31.10.2016 4 z 5

Docela čtivé příběhy.

kika 13
11.11.2013 4 z 5

Oddychové čtení pohodové.

Vojslava
09.06.2013 3 z 5

Dvě krátké povídky - tak na dva večery. Ale jsou tak trochu bezkrevné a neurčité. Není-li ke čtení nic jiného, jde to.