Pět dětí a skřítek

Pět dětí a skřítek https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311021/bmid_pet-deti-a-skritek-341-311021.jpg 4 25 6

Antea, Jana, Robert a Cyril se vůbec nehněvali, že se jejich rodina přestěhovala ze začouzeného Londýna na venkov. Bílý dům se jim líbil, a navíc si kousek od něj mohli hrát ve starém pískovém lomu. Dokonce jim nevadilo ani to, že s sebou všude musí brát brášku Mrně. Představte si, co děti při jedné z výprav v pískovně našly. Z díry na ně vykouklo cosi něco hnědého a huňatého a tlustého. Oči to mělo na stopkách jako hlemýžď, uši jako netopýr, tělíčko pavoučí a nožičky a ručičky jako opička. Srst se tomu ježila jako kočce, když se chystal k boji. Aby ne, když ho děti probudily z tisíciletého spánku...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Five Children and It , 1902

IreneP
01.08.2021 3 z 5

Knížka se líbila moc mně, děti-kluky (5 a 8 let) bavily jen některé kapitoly, hodnocení tedy dávám nižší kvůli nim. Kapitoly jsou převážně vtipné, i když nechybí i dramatické situace. Komu vadí klasické rozdělení hodné/mírné dívky vs kluci divoši, ať to nečte. Je to taková anglická klasika. S krásnými ilustracemi.

jiriburda01
14.07.2019 5 z 5

K této knížce jsem se dostal vlastně náhodou, když jsme se v knihovně začali bavit o filmech a seriálech, které dávali když jsem byl malý. A tak jsem našel i tuto knihu, která je pěkně psaná, je to odpočinkové čtení.

Ran
27.07.2018 3 z 5

Příběh se čte se dobře, ale bylo pro mě spíše odpočinkové čtení.

Madlenka_Knihy
29.05.2017 5 z 5

V této knize jde vycítit, jakou lásku měla paní spisovatelka k dětem. Je skvělé, že ji Albatros opět vydal. Jinak bych se k této knížce nedostala. Nádherná kniha.

Lenka.Šv
23.12.2015 5 z 5

Naprosto souhlasím

MarekG
28.05.2015 5 z 5

Velká škoda, že tato kniha není více známá.Kniha jako tato si zaslouží více pozornosti.